Wszystkie porady

Ilość znalezionych porad spełniających kryteria wyszukiwania: 1214

 • więcej

  Kamień i beton na ścianie – megatrend wnętrzarski

  Kamień od wieków miał swoje zaszczytne miejsce w ekskluzywnych wnętrzach. Marmury, trawertyny, piaskowce były synonimem luksusu. Kamienne podłogi oraz dekoracje ścienne wiele mówiły o statusie społecznym właściciela domu. Ten surowiec dobrze sprawdzał się zarówno w przypadku aranżacji klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych.

  2018-04-17
  Temat miesiąca
 • więcej

  Dlaczego SikaBond®-T8 jest tak popularny?

  Posadzki na balonach, tarasach i loggiach są zwykle narażone na ekstremalne oddziaływanie warunków atmosferycznych, które mają decydujący wpływ na zmianę ich wyglądu i spełnianych funkcji. Poza odpornością na różnicę temperatur czy obciążenia mechaniczne, muszą być odporne na działanie wody. Zniszczeniom widocznym na powierzchni towarzyszą zwykle uszkodzenia warstw głębszych...

  2018-04-16
  Temat miesiąca
 • więcej

  Deszczownia idealna – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

  Relaks w łazience kojarzy nam się przeważnie z wylegiwaniem w wannie pełnej gorącej wody. Tymczasem w kabinie prysznicowej także można się odprężyć po męczącym dniu. Wystarczy zamontować w niej deszczownię, zwaną także deszczownicą lub kolumną natryskową. Poza słuchawką natryskową, posiada ona także górną głowicę deszczową, gwarantującą przyjemny i ożywczy prysznic, imitujący...

  2018-04-16
  Temat miesiąca
 • więcej

  Pochłanianie dźwięku a izolacyjność akustyczna – oba parametry równie ważne

  Najnowsze wytyczne dotyczące akustyki budynków, w tym norma tzw. pogłosowa, są w pewnym sensie odzwierciedleniem tego jak w Polsce myśli się o przyjaznej akustyce. A niestety często myśli się skrótowo, skupiając jedynie na pochłanianiu dźwięku. Tymczasem równie istotna jest też izolacyjność akustyczna.

  2018-04-16
  Temat miesiąca
 • więcej

  Bezpieczeństwo pożarowe dachów zielonych

  Dach w układzie zielonym to uporządkowany system warstw, w którym każda pełni określoną funkcję w systemie jedno- lub wielowarstwowym. Bywa, że wiele warstw pełni równocześnie kilka funkcji i wzajemnie się uzupełnia.

  2018-04-09
  Temat miesiąca
 • więcej

  Jak zagospodarować wodę deszczową w obrębie działki

  Skąd się bierze nadmiar wody deszczowej na działce? Deszcz o natężeniu 20mm wsiąka w przypadku gruntów przepuszczalnych w ciągu 20 sekund, w przypadku gruntów słabo przepuszczalnych może to zająć nawet ponad 30 minut. Gdy grunty są gliniaste woda nie wsiąka wcale, a odparowuje i może to trwać nawet tydzień! Dodatkowo każda powierzchnia utwardzona (dach, podjazd, ścieżka)...

  2018-04-09
  Temat miesiąca
 • więcej

  Przygotuj się na wiosnę z VERTO

  Po okresie zimowym każdy właściciel ogrodu powinien zrobić przegląd swoich narzędzi i sprawdzić czy posiada wszystko co jest potrzebne do pielęgnacji ogrodu w sezonie. Razem z marką VERTO doradzamy w jakie narzędzia warto się wyposażyć na ten czas.

  2018-04-04
  Temat miesiąca
 • więcej

  ENERGY+ nowy system elektronarzędzi GRAPHITE

  Marka GRAPHITE z początkiem 2018 roku wprowadziła nowy system elektronarzędzi akumulatorowych. Od teraz jeden akumulator będzie pasował do wielu urządzeń. Dzięki temu użytkownicy zaoszczędzą miejsce i pieniądze.

  2018-03-20
  Temat miesiąca
 • więcej

  A gdyby tak coś zmalować, czyli wiosenna metamorfoza wnętrz DIY.

  Wiosna to czas, kiedy w człowieka wstępuje nowa energia do działania. Na skoku endorfin i witaminy D w organizmie korzystają nasze aranżacje, do których chcielibyśmy wnieść powiew świeżości. A gdyby tak tej wiosny pomalować coś więcej, niż pisanki? Podpowiadamy, jak przy pomocy farb renowacyjnych nadać wnętrzom nowe życie!

  2018-03-14
  Temat miesiąca
 • więcej

  Modułowe sufity podwieszane: system Peakform od Armstrong znacznie ułatwia montaż i stabilizuje konstrukcję rusztu.

  Peakform – główny profil nośny firmy Armstrong to opatentowane rozwiązanie, które pozwala ekipom montażowym w łatwy sposób stworzyć system do instalacji sufitów podwieszanych. Posiada specjalny zamek „klik” stabilizujący konstrukcję i otwory montażowe co 100 mm.

  2017-12-20
  Temat miesiąca
 • więcej

  System ociepleń wykończony tynkiem silikonowym został wyróżniony godłem Teraz Polska.

  W tegorocznej edycji konkursu Teraz Polska BOLIX został laureatem tego prestiżowego godła ze swoim flagowym produktem: systemem ociepleń wykończonym tynkiem silikonowym.

  2017-12-18
  Temat miesiąca
 • więcej

  Izolacja fundamentów ścian i piwnic w systemie Botament – prace budowlane jesienią i zimą

  Prawidłowo wykonana hydroizolacja to gwarancja skutecznej i długotrwałej ochrony budynku przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. Nie można pomijać tego kroku, szczególnie że skuteczną izolację można położyć nawet jesienią i zimą.

  2017-11-21
  Temat miesiąca
 • więcej

  Wełna skalna PETRALANA w izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej stropów

  Przeciwdziałanie wychładzaniu pomieszczeń znajdujących się nad nieogrzewanymi garażami, piwnicami, bądź przejazdami to tylko jeden z argumentów opowiadających się za izolacją stropów. Szeroki wachlarz unikalnych cech, właściwych tylko wełnie skalnej, pozwala z powodzeniem aplikować w tych miejscach produkty PATRALAMELA-F oraz PETRALAMELA-FG i zyskiwać znacznie...

  2017-11-06
  Temat miesiąca
 • więcej

  NOWOŚĆ! SKLEJKA SZALUNKOWA FIRMY SKLEJKA-ECO S.A.

  Firma Sklejka-Eko oferuje sklejki szalunkowe w najwyższej klasie. Warstwowa płyta drewnopochodna jest łączona specjalnymi klejami fenolowymi wysokiej jakości oraz składa się z nieparzystej ilości arkuszy forniru.

  2017-11-02
  Temat miesiąca
 • więcej

  System F - sufit przymocowany do ściany. System korytarzowy.

  Jak zamontować sufit podwieszany w gąszczu instalacji przebiegających przez korytarz? Systemem F marki Knauf AMF ułatwia to dzięki prostocie montażu oraz wzorcowej funkcjonalności.

  2017-11-02
  Temat miesiąca
 • więcej

  Teraz możesz łatwo i bezpiecznie mocować we wszystkich płytach budowlanych

  Specjalnie zaprojektowany kołek fischer Duotec pozwala na sprawny montaż we wszystkich materiałach płytowych - gips-kartonie, płytach wiórowych lub pilśniowych. Dzięki wygodnej tulejce kołek bez trudu wsuwa się za płytę, nie powodując jej uszkodzenia.

  2017-11-02
  Temat miesiąca
 • więcej

  BAUMIT Wykonanie posadzki cementowej … skuteczne i pewne rozwiązania podłogowe.

  Ekspresowa, bardzo mocna i gwarantująca wyjątkową trwałość! Tak w kilku słowach można określić Baumit Rapido 1 Speed - błyskawiczną posadzkę cementową, która pozwala na szybkie wykonanie wszelkiego rodzaju podkładów podłogowych, a także może być użyta jako finalna warstwa posadzkowa. A jeśli priorytetem nie jest ekstra szybkość i/lub bardzo wysoka wytrzymałość, można...

  2017-10-19
  Temat miesiąca
 • więcej

  Bezpieczny montaż sufitu podwieszanego

  Najczęstszą przyczyną wypadków zawalenia się sufitu podwieszanego jest niewłaściwy sposób instalacji systemu sufitowego. Co wpływa na bezpieczeństwo montażu? Eksperci firmy Armstrong podpowiadają jak prawidłowo przeprowadzić proces planowania i instalacji.

  2017-10-18
  Temat miesiąca
 • więcej

  Poznaj Rodzinę Dachów Modułowych Budmat

  Zbudowaliśmy ją ze stali – jednego z najtrwalszych i najbardziej przyjaznych środowisku materiałów na Ziemi. Dach modułowy składa się z wielu arkuszy, które – niczym puzzle – układa się na dachu. Blachodachówki są lekkie i niewielkie, a ich transport i montaż to przyjemność. To sprawia, że oszczędzasz czas i pieniądze, które możesz przeznaczyć na rzeczy naprawdę ważne. Czy...

  2017-10-18
  Temat miesiąca
 • więcej

  REKUPERACJA NIE TYLKO W NOWYM BUDOWNICTWIE

  Jednym z najważniejszych aspektów przy budowie domu, a często pomijanym I bagatelizowanym jest instalacja wentylacyjna. W budownictwie występują dwa typy instalacji wentylacyjnej: grawitacyjna i wymuszona (mechaniczna). Obie metody mają swoich zwolenników i przeciwników.

  2017-10-17
  Temat miesiąca

© 2014 Grupa PSB Handel S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.