Wszystkie porady

Ilość znalezionych porad spełniających kryteria wyszukiwania: 834

 • więcej

  Uszczelniacze - kleje X-POLYMER firmy Den Braven

  Linia X-POLYMER firmy Den Braven to seria specjalistycznych uszczelniaczy-klejów stworzonych na bazie nowoczesnej technologii silanowej HD Polymer.

  2017-03-28
  Temat miesiąca
 • więcej

  Nowi członkowie rodziny PETRALANA

  Na początku roku w ofercie jedynego polskiego producenta wełny skalnej - Petralana SA, pojawiły się nowe produkty do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwpożarowej fasad wentylowanych oraz stropów.

  2017-03-28
  Temat miesiąca
 • więcej

  Jak bezpiecznie mocować w płytach g-k?

  Płyty gipsowo-kartonowe są chętnie wykorzystywane w suchej zabudowie. Wpływa na to łatwość montażu, ale i estetyczny efekt wykończeniowy. Warto jednak pamiętać, że ten materiał potrafi być problematyczny podczas mocowania różnych przedmiotów. Szafki kuchenne, telewizory czy oświetlenie bezpiecznie zawisną na ścianie z płyt g-k tylko wtedy, gdy prawidłowo dobierzemy rodzaj...

  2017-03-28
  Temat miesiąca
 • więcej

  Najnowsze trendy w łazience i kuchni czyli czym zastąpimy płytki?

  Płytki oczywiście mają swoich zwolenników, są praktyczne, a ich wybór przyprawia o zawrót głowy. Do niedawna nikt nie pomyślałby nawet, że można się bez nich obejść. Coraz chętniej jednak – z różnych powodów - korzystamy z innych rozwiązań.

  2017-03-02
  Temat miesiąca
 • więcej

  Głęboki brodzik - brodzik w roli wanny

  Właściciele małych łazienek muszą wykazać się większą kreatywnością w rozplanowaniu ich wnętrza niż posiadacze dużych metraży, jednak efekt pracy może okazać się o wiele ciekawszy. Producenci sprzętu sanitarnego od lat prześcigają się w pomysłach na funkcjonalne i estetyczne rozplanowanie tej trudnej przestrzeni.

  2017-01-17
  Pozostałe porady
 • więcej

  Wanna wielofunkcyjna

  Nawet niewielkie łazienki – a takich nie brakuje w naszych domach i mieszkaniach – można dzisiaj zaprojektować mądrze i zgodnie z potrzebami wszystkich mieszkańców. W osiągnięciu tego celu pomaga wanna wielofunkcyjna.

  2017-01-17
  Pozostałe porady
 • więcej

  Portfenetry – dlaczego warto je stosować?

  Portfenetry to okna, które zdobywają coraz więcej zwolenników. Są idealne, jeśli za oknem mamy piękny widok i chcemy otwierać na niego wnętrza swojego domu. Warto ich także użyć do dobrego doświetlenia pomieszczeń. Czym są portfenetry? Kiedy je stosować?

  2017-01-17
  Pozostałe porady
 • więcej

  Okna rozetowe – kiedy stosować okna okrągłe?

  Okna rozetowe, czyli okrągłe choć nie należą do tanich, cieszą się coraz większym powodzeniem. Ich użycie daje bardzo dekoracyjny efekt na elewacji. Gdzie je stosować? Jakie są?

  2017-01-17
  Pozostałe porady
 • więcej

  Infiltracja i eksfiltracja powietrza

  Wszystkie przegrody budowlane w mniejszym lub większym stopniu przepuszczają powietrze. Zależy to od struktury i gęstości materiału oraz wielkości pęknięć czy otworów w przegrodach budowlanych. Dlatego też infiltracja i eksfiltracja powietrza to zjawiska występujące w każdym budynku.

  2017-01-17
  Pozostałe porady
 • więcej

  Okno narożne – kiedy stosować? Zalety aranżacyjne

  Okna narożne należą do najbardziej atrakcyjnych rodzajów przeszkleń okiennych. Wpisują się w trendy nowoczesnego budownictwa – także w domach jednorodzinnych wykorzystuje się je coraz częściej.

  2017-01-17
  Pozostałe porady
 • więcej

  Mała wanna - na co zwrócić uwagę, by była funkcjonalna

  W naszych mieszkaniach nadal dominują niewielkie łazienki, których przestrzeń może w znacznym stopniu ograniczać liczbę zaprojektowanych w niej elementów wyposażenia. Jednak nawet na niewielkim metrażu warto znaleźć miejsce na małą wannę. Decydując o jej wyborze, sprawdźmy w jakich rolach można ja wykorzystać. Najlepiej wybrać model, który może spełnić nie tylko funkcję...

  2017-01-17
  Pozostałe porady
 • więcej

  Okna narożne – konstrukcja. Na co zwrócić uwagę?

  Okna narożne mają wiele zalet – doskonale doświetlają przestrzeń, uatrakcyjniają wnętrza i elewację domu. Jest to możliwe dzięki konstrukcji tego rodzaju przeszkleń. Co wpływa na atuty tego typu rozwiązań.

  2017-01-17
  Pozostałe porady
 • więcej

  Rodzinne mieszkanie w bloku

  Zakup mieszkania w dzisiejszych czasach to bardzo ważna decyzja i inwestycja. Dlatego zanim podpiszemy umowę kupna, musimy dobrze się zastanowić, aby nowe mieszkanie spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Co więc powinniśmy wziąć pod uwagę?

  2017-01-17
  Pozostałe porady
 • więcej

  Wykusz – tradycyjna i nowoczesna wersja stylu

  Detale architektoniczne stosowane na elewacjach współczesnych domów twórczo podążają za tradycją, czerpią też z nowoczesnych rozwiązań. Doskonałym przykładem jest chętnie projektowany wykusz.

  2017-01-17
  Pozostałe porady
 • więcej

  Jakie elementy stylu industrialnego przenikają do architektury domów jednorodzinnych

  Polacy coraz częściej odchodzą od tradycji stawiania dworków i idą w stronę ponadczasowego designu. Zaczynamy budować domy jednorodzinne, które czerpią garściami z architektury industrialnej. Styl industrialny jest funkcjonalny i nowoczesny.

  2017-01-17
  Pozostałe porady
 • więcej

  Płyty brodzikowe z odpływem liniowym BOTAMENT nagrodzone certyfikatem jakości i niezawodności Home Zone 2016!

  Płyta brodzikowa z odpływem liniowym BOTAMENT to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które zostało docenione przez czołowych polskich architektów wspierających projekt i wyróżnione certyfikatem Home Zone 2016. Nagroda jest potwierdzeniem jakości i innowacyjności naszych produktów, a dla naszych klientów zapewnieniem, że płyta brodzikowa BOTAMENT® jest niezawodnym...

  2017-01-12
  Temat miesiąca
 • więcej

  Stabilna podłoga to nie tylko to co widać! Czyli co jest ważne przy układaniu podłogi

  Pamiętaj, że kupując nawet najlepsze i najdroższe panele laminowane nie uzyskasz pożądanego efektu jeśli nie zadbasz o podłoże i odpowiedni podkład. Przede wszystkim musisz zastanowić się na jakim podłożu będziesz układał podłogę. By prawidłowo przygotować podłoże i dobrze ułożyć panele, należy zapoznać się z instrukcją producenta oraz przestrzegać kilku prostych ...

  2016-12-22
  Temat miesiąca
 • więcej

  Pracuj bezpiecznie część 4 - Chrońmy stopy

  Zdrowe nogi, a przede wszystkim zdrowe stopy, to podstawa dla każdego człowieka. Osoby, które z racji wykonywanego zawodu dużą część dnia pracują w pozycji stojącej lub pokonują znaczne odległości wiedzą doskonale, jak wielkim utrudnieniem może stać się każda dolegliwość związana z nogami i ich bólem.

  2016-12-20
  Temat miesiąca
 • więcej

  Jak odnowić wannę

  Matowa, przebarwiona i porysowana wanna nie wygląda najładniej. Jeżeli nie zamierzamy jej wymienić na nową, warto przeprowadzić renowację. Sprawi ona, że wanna odzyska dawny blask, a kąpiel stanie się przyjemnością.

  2016-12-02
  Pozostałe porady
 • więcej

  Wanna w wannie – dobry sposób na odnowienie wanny

  Jak mieć nową wannę bez remontu łazienki? Chociaż wydaje nam się to niemożliwe, jest jednak na to łatwy sposób. Możemy zdecydować się na montaż wanny w wannie. Ponadto metoda ta jest tańsza niż kupno nowej wanny.

  2016-12-02
  Pozostałe porady