Możesz skorzystać z wyszukiwarki poniżej aby znaleźć interesujący Cię sklep.
W styczniu 2021 roku wchodzą w życie nowe przepisy budowlane zobowiązujące inwestorów do zwiększenia efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych. Mają one swoje konsekwencje również w wyborze systemów grzewczych. Zobaczmy, jakie rodzaje ogrzewania będzie można zastosować w nowych budynkach.
Decydując się na dwa kominki w jednym budynku, najlepiej wybrać kominek bliźniaczy. Pod względem kosztów budowy jest to najbardziej ekonomiczny projekt.
Zimą intensywnie pracują kotły, kominki oraz grzejniki. Ale wystarczy drobne zaniedbanie czy nieodpowiednie użytkowanie tych urządzeń, aby wybuchł „trawiący” wszystko pożar. Niebezpieczny jest również bezwonny i niewidoczny tlenek węgla, który pojawia się, gdy instalacja lub urządzenia gazowe nieprawidłowo działają.
Wymiana powietrza wewnątrz mieszkania czy biura jest niezwykle istotna dla zdrowia przebywających wewnątrz osób. W okresie zimowym wietrzenie pomieszczeń powoduje bardzo duże straty ciepła. Rozwiązaniem problemu może być zainstalowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, dzięki której możliwe jest utrzymanie świeżego powietrza wewnątrz mieszkania i jednocześnie...
Głośnikami nazywany przetworniki, zamieniające prąd elektryczny w fale akustyczne, które odbieramy jako dźwięki. Korzystamy z nich podczas słuchania muzyki, oglądania filmów lub odtwarzania prezentacji. Niezależnie od tego, z czego skonstruowany jest zestaw nagłośnieniowy, ile ma kolumn i jakie dodatkowe elementy się w nim znajdują, będą w nim występowały przewody głośnikowe...
Drenaż opaskowy ma za zadanie odprowadzać nadmiar wody deszczowej do kanalizacji burzowej, zbiornika, studni chłonnej lub w głębsze partie gruntu. Poprawnie wykonany zabezpieczy nasz dom przed wodą gruntową, opadową i zaskórną.
Zbliża się zima, a więc okres mrozów i niskich temperatur. Aby móc w pełni cieszyć się urokiem długich, klimatycznych wieczorów i rodzinnych spotkań, trzeba odpowiednio przystosować dom do przymrozków. Jak tego dokonać? Pomocne bez dwóch zdań będzie odpowiednie przygotowanie i odpowietrzenie starych grzejników.
Jednym z najgroźniejszych wypadków, które zdarzają się na budowach, jest porażenie prądem. W jego wyniku dochodzi do dotkliwych poparzeń, także przypadki śmiertelne wcale nie są rzadkością. Warto zatem przypomnieć najważniejsze zasady ochrony przeciwporażeniowej.
Nasze mieszkanie wymaga czasem dogrzania. Gdy w czasie jesiennych chłodów lub zimą centralne ogrzewanie nie wystarcza, rozwiązaniem są dodatkowe źródła ciepła. Tylko jak wybrać wydajny i bezpieczny grzejnik?
Przyjemne ciepło wokół oraz podgrzany ręcznik to coś, co zdecydowanie wpływa na komfort korzystania z łazienki. Dobierzmy jednak grzejnik, który nie tylko będzie ogrzewał, ale także pięknie się prezentował!
Na całym świecie, w tym także w Polsce, coraz częściej dochodzi do krótkich, ale intensywnych opadów deszczu. Szacuje się, że zmiany klimatu związane z wodą, mówiąc ogólnie, powodują w światowej gospodarce szkody na poziomie około 1,2 tryliona USD rocznie. Nasze miasta nie są jeszcze przygotowane na przyjmowanie coraz większych ilości deszczówki napływającej w krótkim czasie...
Podczas wykonywania wielu prac czy to budowlanych, czy remontowych zachodzi niebezpieczeństwo uszkodzenia wzroku. Bardzo często – zresztą niesłusznie – lekceważymy zabezpieczenie oczu, co może mieć nieodwracalne konsekwencje. A przecież wystarczy założyć okulary ochronne!
Telewizja naziemna oferuje dość sporo programów telewizyjnych. Nic dziwnego, że sporo osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Aby jednak spokojnie oglądać telewizję, potrzebna jest antena – możemy zdecydować się na model pokojowy.
Pokryta sadzą szyba, niemiłe dla oczu resztki popiołu sprawią, że kominek zamiast być ozdobą domu będzie go szpecił. Systematyczne czyszczenie kominka to też inwestycja w jego trwałość. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?
Codziennie otwieramy i zamykamy okna, opuszczamy i podnosimy rolety. Wymaga to trochę zaangażowania i bywa uciążliwe, szczególnie gdy jest ich kilkanaście. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom możemy nimi sterować, nie ruszając się z kanapy.
Umywalka to jeden z kluczowych sprzętów decydujących o komforcie korzystania z łazienki. Służy bowiem wielu czynnościom – nie tylko myjemy w niej ręce, ale też korzystamy z niej podczas golenia czy robienia makijażu. Na ich wygodę wpływa m.in. wielkość umywalki i wysokość, na jakiej jest ona zamocowana.
Umywalka jest nie tylko obowiązkowym elementem wyposażenia każdej łazienki, ale jest również najczęściej używanym elementem wyposażenie tego pomieszczenia. Należy więc zadbać nie tylko o jej dopasowanie do stylistyki wnętrza, ale również o prawidłowy montaż. Jak więc zamontować umywalkę?
Poznaj rozwiązania, które zabezpieczą Cię przed zalaniem. Piwnica to dodatkowa przestrzeń w domu, możemy ją wykorzystać nie tylko do przechowywania, ale i stworzyć tam pomieszczenie o innym zastosowaniu np. domową siłownie, czy pokój gier. Pamiętać jednak należy, że to obszar narażony na zalanie podczas ulewnych deszczy, dlatego warto zastosować tam szczególne środki...
Zobacz jak zamontować odwodnienia ACO Self Euroline. Odwodnienia przydomowe pozwalają skutecznie zagospodarować wodę deszczową na posesji. W zależności od potrzeb związanych z obciążeniem, wykorzystując odwodnienie liniowe zabezpieczysz teren przed niszczącym działaniem silnych opadów.
Zobacz jak łatwo samodzielnie zamontujesz wycieraczkę do obuwia. ACO Vario zapewni, że zanieczyszczenia z obuwia nie będą przenoszone do wnętrza domu. Dzięki konstrukcji składającej się z koryta i rusztu, wycieraczka nie będzie się przemieszczać. Zapewni to nie tylko komfort w jej użytkowaniu, ale również skuteczność działania poprzez zebranie zanieczyszczeń w korycie...