Drzwi wejściowe to przegroda, w której dochodzi do sporych strat ciepła. Jeżeli więc zależy nam na poprawie efektywności domu, a tym samym zapewnieniu komfortu cieplnego we wnętrzach oraz zmniejszeniu kosztów związanych z ogrzewaniem, warto zdecydować się na ocieplenie drzwi zewnętrznych.
Coraz bardziej restrykcyjne standardy energetyczne budynków oraz rosnąca świadomość ekologiczna Polaków bezpośrednio wpływają na to, że wybierają oni okna energooszczędne. Producent nie powinien skupiać się jednak wyłącznie na minimalizowaniu strat ciepła, ponieważ okna do domów energooszczędnych powinny być także atrakcyjne wizualnie i gwarantować odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Wszystko to wyróżnia okna dachowe FAKRO GREENVIEW, które oferują...
Piece kaflowe kiedyś były wręcz obowiązkowym elementem w każdym domu, ponieważ rozprowadzały ciepło. Duże, masywne, często wątpliwej urody w nowoczesnych wnętrzach nie prezentują się jednak najlepiej, poza tym nie spełniają już swojej głównej funkcji i zabierają cenną przestrzeń. Dlatego też wiele osób decyduje się na wyburzenie pieca kaflowego, a szukając oszczędności, pracę planują przeprowadzić samodzielnie. Podpowiadamy więc, jak rozebrać...
Elewacja domu to nie tylko estetyczna wizytówka budynku, ale przede wszystkim jego ochrona przed uszkodzeniami oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli właśnie stoisz przed wyborem okładziny elewacyjnej, zapewne zastanawiasz się, które rozwiązanie będzie najlepsze – tradycyjne materiały, takie jak cegła czy tynk, czy może nowoczesne alternatywy, jak elastyczny klinkier? Każdy z tych wariantów ma swoje zalety, jednak w praktyce różnią się...
Zastanawiałeś się kiedyś, jak bardzo drzwi wejściowe wpływają na Twoje codzienne życie? To nie tylko bariera między Tobą a światem zewnętrznym. To Twoja ochrona, Twoja prywatność i Twoja wizytówka. Wybór odpowiednich wewnątrzklatkowych drzwi do mieszkania może zmienić Twoje codzienne doświadczenia bardziej, niż myślisz. Przejdźmy razem przez najważniejsze cechy, jakie posiadają dobre drzwi wejściowe do mieszkania i zobaczmy, jakie drzwi...
Pokrycia dachowe ulegają z czasem różnego rodzaju uszkodzeniom, co może następować wskutek starzenia się zastosowanych materiałów czy szkodliwego działania czynników atmosferycznych. Warto zatem mieć świadomość tego, że dach można odnowić samodzielnie, wykorzystując w tym celu papę w płynie marki Megaron. Jak to zrobić? Instrukcję krok po kroku znajdziesz w poniższym artykule.
Planujesz zawiesić półki na ścianach, zamocować podwieszany sufit, a może płyty kartonowo-gipsowe? Idealnym rozwiązaniem do takich zamocowań są kołki rozporowe i mocowania ramowe firmy Rawlplug. To unikalne i wszechstronne produkty przeznaczone do każdego podłoża oraz większości aplikacji. Dzięki nim możesz zostać ekspertem od zamocowań lekkich i śmiało stawić czoła codziennym wyzwaniom.
Burze z piorunami w naszym kraju są zjawiskiem normalnym i coraz częstszym. I chociaż takie wyładowywania atmosferyczne są widowiskowe, to niestety bardzo niebezpieczne. Na szczęście możemy przed nimi skutecznie chronić budynki, a także siebie, decydując się na zastosowanie piorunochronu.
Włókno szklane ma właściwości dzięki którym jest wykorzystywane jako surowiec w licznych gałęziach przemysłu, m.in. do produkcji materiałów izolacyjnych, konstrukcyjnych a także wykończeniowych. Co jeszcze wyróżnia ten materiał?
Wnęki w salonie, kuchni czy łazience są doskonałym pretekstem do stworzenia niebanalnej stylizacji tych wnętrz. Sposobów na ich zagospodarowanie jest wiele. Jak wykorzystać tę przestrzeń, by była efektowna i funkcjonalna?
Wyburzenie ściany nośnej to jedna z decyzji często podejmowanych podczas remontów starych mieszkań i domów. Trzeba jednak pamiętać, że każdorazowa przebudowa wnętrz polegająca na zmianie układu ścian budzi uzasadnione obawy i trzeba się do niej należycie przygotować. Szczególnie jeśli prace obejmują usunięcie ściany nośnej.
Podstawowe elementy systemów ociepleń to zaprawa mocująca termoizolację do ściany, termoizolacja (styropian lub wełna) mocowanie mechaniczne, klej do warstwy zbrojącej, siatka z włókna szklanego podkład tynkarski, tynk i ewentualnie farba elewacyjna. Wyróżnikiem systemów ociepleń firmy KREISEL jest wysoka jakość zapraw, tynków oraz duża ilość rodzajów systemów dostosowanych do każdego typu środowiska i budynku.
Kąt nachylenia dachu to czynnik na który powinniśmy zwrócić uwagę wybierając projekt domu albo modernizując stary budynek. Warto rozważyć jaki wpływ ma spadek dachu na walory użytkowe i architekturę domu?
Malowanie fasady nie wymaga zatrudniania profesjonalnej ekipy, ani użycia skomplikowanego sprzętu. Przed przystąpieniem do prac, warto jednak zapoznać się z ogólnymi zasadami. Jak pomalować dom na zewnątrz?
Kompozyt do złudzenia przypomina drewno, jednak różni się od swojego pierwowzoru walorami użytkowymi. Materiały kompozytowe można stosować na zewnątrz bez obaw o zniszczenie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jakie są właściwości kompozytów i jakie są rodzaje kompozytów?
Od wielu sezonów wśród najbardziej popularnych materiałów ściennych plasują się niezmiennie beton komórkowy i bloczki silikatowe. Są to jedne z propozycji najczęściej wybieranych do wznoszenia ścian, nie tylko przez projektantów i deweloperów, ale również przez inwestorów wykorzystujących je do budowy domów jednorodzinnych. Ich fenomen polega na wszechstronności - produkty znajdują zastosowanie przy niemal każdym rodzaju przegród, począwszy od...
Parametry techniczne, różnorodność rozwiązań systemowych oraz końcowy efekt wizualny, decydują o tym, że zadaszenia z poliwęglanu są bardzo dobrym rozwiązaniem. Dotyczy to zarówno poliwęglanów komorowych jak i litych, falistych.
Budowa antresoli może okazać dobrym pomysłem, dzięki któremu zyskamy dodatkowe cenne metry wnętrza. Niezależnie od wielkości pomieszczenia, zawsze warto praktycznie wykorzystać dostępną przestrzeń. Antresola może także stanowić estetyczny element wystroju. Podpowiadamy, jak zrobić antresolę.
Zbytnie nagromadzenie wody deszczowej może stanowić nie lada problem dla właścicieli domów jednorodzinnych, dlatego planując budowę każdy inwestor powinien pamiętać o zagospodarowaniu wody deszczowej. Uchroni to nie tylko fundamenty i ściany przed zalaniem i zawilgoceniem, ale także poprawi estetykę i komfort użytkowania naszej działki.
Koszty ogrzewania budynków mieszkalnych rosną każdego roku, co jest związane z podwyżkami cen energii. Izolacja termiczna, a szczególnie ocieplenie poddasza, pozwala zniwelować skutki rosnących cen. Choć jest to inwestycja, przyniesie wymierne korzyści już w pierwszym roku użytkowania budynku. Jakie korzyści może przynieść taka inwestycja i czym ocieplić dach?