Produkty
Mój sklep
Wybierz swój sklep

Porady

Wizualizacja przed remontem

2021-12-01

Remont mieszkania w starym bloku jest zazwyczaj ogromnym wyzwaniem dla właścicieli. Jeśli zmiany mają być radykalne, warto zamówić profesjonalny projekt z wizualizacją.

Mieszkanie w wersji mini

2021-12-01

Kawalerka może mieć metraż niepełna jednego pokoju. Na kilkunastu metraxh muszą się wtedy zmieścić wszystkie funkcje - kuchnia z salonem, sypialnia, łazienka, miejsce do przechowywania. Wyposażenie takiej przestrzeni może być wyzwaniem. Czy warto w nią inwestować?

KALENDARIUM: BUDYNEK I JEGO NAJBLIŻSZE OTOCZENIE

2021-12-01

NIEŚLISKIE NAWIERZCHNIE Oblodzone chodniki, podjazdy czy schody utrudniają poruszanie się, a także stanowią zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. Obowiązkiem właściciela posesji jest też utrzymanie w dobrej kondycji chodnika przylegającego do posesji. Za zaśnieżony lub oblodzony możemy otrzymać mandat, a w przypadku, gdy ktoś ulegnie na nim wypadkowi, zostać zobligowani do odszkodowania. Zimą najłatwiej utrzymać nawierzchnie w należytym...

Jaki daszek nad drzwi wejściowe wybrać?

2021-11-30

Zadaszenie nad drzwiami wejściowymi ma znaczenie zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Może być istotnym detalem wpływającym na styl budynku. To też ważny element funkcjonalny. Jaki daszek nad drzwi wybrać, by spełniał te funkcje?

Jak zamontować daszek nad drzwiami?

2021-11-30

Daszek nad drzwiami wejściowymi to detal bardzo praktyczny, a przy tym wpływający korzystnie na estetykę elewacji. O tym czy spełni nasze oczekiwania decyduje jego odpowiedni dobór do stylu architektury domu, wymiarów drzwi i podestu, a także profesjonalne zamocowanie. Jak zamontować daszek nad drzwiami, by spełniał swoją funkcję przez lata?

Nowe izolacje ogólnobudowlane PAROC: sprawdzona jakość, jeszcze lepsze parametry!

2021-11-29

Wełna kamienna to świetny wybór do ocieplenia domu. Sprawdź najnowsze propozycje w ofercie PAROC! W ramach nowej oferty, czołowy producent izolacji z wełny kamiennej proponuje 3 produkty przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej w różnorodnych zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych, w zależności od potrzeb i pożądanych parametrów.

Tylko skuteczna hydroizolacja chroni budynki przed zniszczeniem

2021-11-29

Ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza. Gorące dni przeplatają się z chłodnymi, a często towarzyszą im intensywne ulewy. Jednocześnie zabetonowana przestrzeń miejska i susze hydrologiczne sprawiają, że nadmiar wody z trudem wsiąka w grunt. Skutek? Zagrożenie dla budynków i potencjalne ogromne straty.

Dlaczego warto wybrać wełnę skalną PETRALANA?

2021-11-29

Tysiąc złotych? A może dwa tysiące rocznie? Suma oszczędności na rachunkach za ogrzewanie jest wyznaczana zależnie od fantazji kalkulującego. Prawdziwa wartość profesjonalnie wykonanej termomodernizacji zależy jednak od wielu czynników, niekiedy nieprzeliczalnych na złotówki. Komfort to przecież nie tylko stała temperatura.

Jak skutecznie radzić sobie z wilgocią w domu lub mieszkaniu?

2021-11-29

Jesień i zima to pory roku, kiedy zaczynają nam dokuczać problemy związane z nadmierną wilgocią w mieszkaniu lub domu. Wilgoć może powodować niebezpieczne warunki, zagrażające zdrowiu naszemu i naszych bliskich. Zbyt duża wilgoć może doprowadzić do pojawienia się pleśni i grzybów, które powodują szereg schorzeń, m.in. alergie, astmę i inne problemy z układem oddechowym, zwłaszcza u dzieci i osób starszych. Ponadto, zarówno grzyby, jak i pleśnie...

Nowa norma PN-EN 1004 dla rusztowań jezdnych. Będziemy pracować bezpieczniej!

2021-11-22

1-go grudnia br. wchodzi w życie ważna aktualizacja normy PN-EN 1004 dotyczącej rusztowań jezdnych. Celem zmian jest zwiększenie bezpieczeństwa pracy na tego typu konstrukcjach, w szczególności w trakcie ich montażu oraz demontażu. Z czym dla użytkowników rusztowań przejezdnych wiążą się wprowadzane zmiany? Odpowiadamy!

Zasady ukladania papy w warunkach jesienno-zimowych

2021-11-22

Jesień i zima to okresy szczególnie trudne do wykonywania prac na dachach. Częste opady i niska temperatura powodują, że wiele działań należy przerwać i odłożyć do wiosny. Co jeśli jednak jesteśmy zmuszeni do położenia pokrycia papowego przed kolejnym ciepłym sezonem żeby chronić deskowanie lub dotrzymać terminu oddania prac? Jakie temperatury stanowią bezpieczną granicę do prowadzenia prac?

Wilgoć a izolacja obiektów budowlanych

2021-11-03

Przed zakupem konkretnego materiału do ocieplania ścian zewnętrznych, poddasza, dachu czy innej części budynku, warto dokładnie poznać wszystkie zalety i wady produktu, dzięki czemu łatwiej będzie wybrać najwłaściwszy. Woda i wilgoć to jedne z największych wrogów konstrukcji budowlanych – wpływ wilgoci na parametry termiczne i komfort użytkowy materiału do izolacji jest niezwykle ważnym aspektem przy wyborze odpowiedniego surowca, dlatego tym...

Jak zbudować komin zewnętrzny?

2021-10-31

Najczęściej komin powstaje razem ze ścianami i ukryty jest wewnątrz domu. Są jednak sytuacje, kiedy niezbędna jest budowa zewnętrznego komina. Do wyboru mamy kilka możliwości, jednak zawsze komin zewnętrzny musi być zbudowany zgodnie z obowiązującymi przepisami.

jak zagospodarować wody deszczowe wokół domu?

2021-10-11

Bezobsługowy “łapacz deszczu” - nowy element systemu rynnowego Kanion • Dostępny w dwóch średnicach 90 i 110. • Dostępny aż w 5 kolorach (brąz, biały, czarny, grafit, ceglasty). • Łapacz deszczu można zamontować zarówno na nowej jak i już na zamontowanej rynnie. • Konstrukcja „łapacza deszczu” sprawia, że jest on bezobsługowy oznacza to, że po napełnieniu się zbiornika na deszczówkę, nadmiar wody bez naszej ingerencji odprowadzany jest rurą...

Gonty Bitumiczne 800 od IZOHAN

2021-10-11

Dzięki swojej elastyczności gonty znajdują zastosowanie na dachach o skomplikowanych kształtach. Można je stosować także na dachach o bardzo wysokich kątach nachylenia. Idealne do krycia małych dachów np. altan, garaży, wiat. Właściwości: - niski koszt i mała ilość odpadów w porównaniu z innymi pokryciami dachowymi - mniejsze wymiary i ciężar paczek - gonty pakowane na palety typu EURO ułatwiające magazynowanie - posiadają pasek ułatwiający...

Jak wymienić klamkę w oknie?

2021-09-30

Na co dzień zazwyczaj nie przywiązujemy uwagi do tych mało widocznych detali. A tak naprawdę klamki do okien pełnią ważną rolę. Gdy ulegną awarii, mamy problem z otwieraniem czy zamykaniem okien. Czy można wymienić klamkę w oknie? Oczywiście, że tak. Aby ułatwić sobie życie, należy zrobić to jak najszybciej.

Jak dobrać klamkę do okien

2021-09-30

Klamki do okien to elementy, które służą do otwierania i zamykania okien. Dlatego też przede wszystkim powinny być funkcjonalne. Ale warto zadbać również o to, by były dekoracją okna i całego wnętrza. Dobierzmy je więc z rozwagą klamki do okien.

Piękne, ciepłe i przeciwwłamaniowe drzwi wejściowe - promocja w firmie Hörmann!

2021-09-28

Szukasz drzwi wejściowych do swojego domu? Chcesz, żeby były nie tylko ładne i ciepłe, ale także przeciwwłamaniowe? Teraz drzwi wejściowe ISOPRO Secur wraz z montażem kupisz w bardzo okazyjnej cenie!

Jesteśmy w stanie walczyć ze smogiem!

2021-09-22

Codziennie słyszymy komunikaty o stanie jakości powietrza w miastach a w szczególności o jego złej jakości. Tak zwany "smog" to niebezpieczne związki azotu "NOx" emitowane do atmosfery w wyniku spalania różnego rodzaju spalin. Używając samochodów spalinowych, ogrzewając domy i mieszkania oddziałujemy na to właśnie powietrze w sposób jednoznacznie negatywny. Ma to bardzo zły wpływ na jakość naszego życia oraz na znaczne zwiększenie kosztów...

Odkształcalne kleje do okładzin

2021-09-15

Nowe wyzwania architektoniczne i postęp technologii wytwarzania płytek ceramicznych zmusza producentów chemii budowlanej do podążania za zmianami i wprowadzania nowych wyrobów i rozwiązań. W odpowiedzi na oczekiwania rynku firma Torggler wprowadziła do swojej oferty kleje wysokoodkształcalne klasy S1 i S2.