Znajdź sklep w swojej lokalizacji

 • Funkcjonalna pralnia w domu

  2020-01-13

  Czy warto przeznaczać na pralnię osobne pomieszczenie w domu? Jakie funkcje oprócz prania może pełnić pralnia w domu? Jakie miejsce na pralnię sprawdzi się najlepiej?

 • Spiżarnia w domu – jak zaplanować wygodne miejsce na zapasy

  2019-12-29

  Spiżarnia kojarzy się z czasami, kiedy to niezbędne było miejsce do przechowywania własnych zbiorów warzyw i owoców oraz przetworów domowej roboty. Dzisiaj w dobie powrotu do naturalnych sposobów żywienia spiżarnia wraca do łask.

 • Układ wnętrz oszczędzający energię cieplną

  2019-12-13

  Układ wnętrz w domu, podział na strefy i funkcje, sąsiedztwo pomieszczeń oraz powiązania między nimi mogą mieć znaczący wpływ na obniżenie zapotrzebowania budynku na energię. Planując dom energooszczędny, warto poznać zasady strefowania i planowanie tzw. przestrzeni buforowych.

 • Dom energooszczędny – ukształtowanie terenu sprzyjające oszczędzaniu energii

  2019-12-13

  Środowisko naturalne, w którym budujemy dom ma duży potencjał w uzyskaniu parametrów energooszczędności budynku – warunki naturalne mają ogromny udział w jego bilansie energetycznym. Usytuowanie domu w najlepszej z możliwych konfiguracji przestrzennej ma kluczowe znaczenie dla oszczędnej eksploatacji domu.

 • Dom na wąską działkę – jaki projekt domu wybrać?

  2019-12-13

  Wąski front domu nie musi być ograniczeniem w zaplanowaniu dobrego układu funkcjonalnego wnętrza. Pamiętajmy jednak, że projekt domu na wąską działkę powinien być jednak dobrany do warunków posesji oraz zmian nasłonecznienia. Nowoczesny dom, niezależnie od szerokości traktu, musi również spełniać współczesne standardy m.in. dotyczące energooszczędności...

 • Funkcjonalna strefa dzienna

  2019-12-12

  Strefa dzienna obejmuje pokój dzienny, kuchnię, czasami osobną jadalnię. W nowoczesnym domu tworzy zwykle jednoprzestrzenne wnętrze, w których za poszczególne funkcje odpowiadają wydzielone aneksy jednego pomieszczenia lub wnętrza ściśle ze sobą połączone. Sposób zaplanowania strefy dziennej w domu lub mieszkaniu decyduje nie tylko o komforcie codziennego życia, ale też...

 • Poproszę mieszkanie

  2019-12-01

  Zakup mieszkania to decyzja często na całe życie, szczególnie gdy jest ono finansowane długoletnim kredytem. Ten typ inwestycji wymaga dobrego przygotowania i to niezależnie, czy lokal będzie naszym miejscem do życia, czy jedynie lokatą kapitału.

 • Ile kosztuje remont pokoju dziecka

  2019-11-14

  Pokój dziecka jest chyba najbardziej eksploatowanym pomieszczeniem w domu, Jego aranżacja wymaga szczególnej uwagi, ponieważ musi się w nim znaleźć zarówno miejsce na zabawę, naukę, jak i odpoczynek. Jak wyremontować pokój naszej pociechy, aby spełniał swoje funkcje? Na jakie koszty musimy się przygotować?

 • Mieszkanie dla rodziny – centrum miasta czy podmiejskie osiedle

  2019-10-20

  Rodzina z dziećmi ma zupełnie inne potrzeby mieszkaniowe niż para lub singiel. Wybierając mieszkanie, rodzice powinni mieć na względzie nie tylko swoją wygodę, ale też potrzeby dzieci, które zmieniają się wraz z ich wiekiem. Dotyczą one nie tylko programu funkcjonalnego, ale też lokalizacji mieszkania i jego otoczenia.

 • Dom na kwadratową działkę

  2019-10-15

  Funkcjonalność domu i otaczającego go ogrodu w dużej mierze zależy od kształtu działki. Wpływa ona także na bryłę budynku. Za najbardziej wygodną pod względem usytuowania domu oraz wyboru jego projektu jest uznawana posesja na planie kwadratu.

 • Kupujemy kawalerkę z lat 60. i 70.

  2019-10-12

  Większość polskich mieszkań wybudowano w latach 60. i 70. Układ mieszkań z tamtego okresu jest dość charakterystyczny i związany z typem budownictwa, który wtedy panował. Przyjrzyjmy się temu, żeby poznać rozwiązania aranżacyjne, jakie oferują nam kawalerki z budynków sprzed 40-50 lat.

 • Odbiór domu od dewelopera

  2019-10-03

  Swój wymarzony dom możemy wybudować we własnym zakresie lub zdecydować się na zakup gotowego domu od dewelopera. Na co zwrócić uwagę kupując gotowy dom?

 • Współczesny dom miejski z płaskim dachem

  2019-10-03

  Piętrowy dom o prostopadłościennej bryle zwany „kostką” od czasów XX-lecia międzywojennego jest postrzegany jako dom miejski. Mimo degradacji tej formy budynku w epoce PRL-u dzisiaj obserwujemy triumfalny powrót tego typu architektury, zwłaszcza w budownictwie miejskim.

 • Funkcjonalne strefy dźwięków i ciszy

  2019-09-29

  Coraz więcej mówi się dzisiaj o „zanieczyszczeniu środowiska hałasem” – analogicznie do pojęcia odnoszącego się do zanieczyszczenia powietrza spalinami czy toksynami. Szkodliwy hałas dotyka nas również w naszych domach. Jego źródłem są zarówno dźwięki przenoszone przez powietrze, jak i tzw. dźwięki uderzeniowe. To przed nimi mają chronić nas przegrody zewnętrzne i wewnętrzne...

 • Jak zaplanować garaż wolno stojący?

  2019-08-13

  Garaż planowany jako oddzielny budynek daje duże pole do popisu, jeśli chodzi o projekt architektoniczny. Prawie jedynym ograniczeniem jest powierzchnia zabudowy, jaką możemy wykorzystać pod jego budowę.

 • Projekt domu – program funkcjonalny parteru w domu dwukondygnacyjnym

  2019-07-31

  Dom piętrowy lub z poddaszem stwarza duże możliwości rozplanowania układu funkcjonalnego wnętrz. Dwie kondygnacje umożliwiają czytelny podział na strefę dzienną mieszczącą się na parterze i nocną na drugiej kondygnacji. Schemat ten jednak powinien być jedynie ogólną zasadą planowania funkcji poszczególnych wnętrz.

 • Wygodna strefa nocna domu

  2019-07-31

  Cześć nocna to najbardziej prywatna strefa domu, w dużej mierze decydująca o komforcie wypoczynku, a w przypadku dzieci, również nauki i zabawy. Jej program funkcjonalny, wyposażenie i wystrój mają duże znaczenie dla mieszkańców.

 • Garaż nie tylko dla samochodu

  2019-07-30

  Wybierając lub projektując garaż, warto przewidzieć w nim więcej przestrzeni niż samo miejsce postojowe. Szybko okaże się to bardzo użyteczne i wręcz niezbędne. Garaż bowiem z czasem zacznie być domowym magazynem oraz warsztatem.

 • Strefa gospodarcza w domu – różne możliwości funkcjonalne

  2019-07-30

  Strefa gospodarcza jest niezbędną przestrzenią w każdym domu, niezależnie od jego wielkości. Warto znaleźć dla niej optymalne miejsce, biorąc pod uwagę kształt bryły i program wewnętrzny.

 • Ile trwa budowa – harmonogram budowy domu

  2019-07-30

  Aby prace związane z budową domu przebiegały szybko, sprawnie i bez zakłóceń, należy wykonać harmonogram budowy. Najlepiej jego wykonanie zlecić osobie reprezentującej nas na budowie, np. kierownikowi budowy czy inwestorowi nadzoru.