Możesz skorzystać z wyszukiwarki poniżej aby znaleźć interesujący Cię sklep.
Żeby odpowiedzialnie chronić swoje mienie, warto wykupić ubezpieczenie domu lub mieszkania. Polisa zapewni nam poczucie bezpieczeństwa, a w razie jakichkolwiek strat - odszkodowanie. Zawarcie umowy ubezpieczeniowej na nieruchomość i mienie nie jest obowiązkowe. Wyjątkiem jest ubezpieczenie mieszkania albo domu nabytego bądź wybudowanego za środki pochodzące z kredytu...
Własna nieruchomość - mieszkanie w bloku czy wolno stojący dom - to inwestycja często najważniejsza i największa w życiu. Co czeka tych, którzy właśnie teraz - w dobie pandemii i zmieniających się przepisó budowlanych - wchodzą na drogę do własnego M?
Warsztat majsterkowicza to miejsce pracy z wieloma podręcznymi narzędziami, śrubkami, gwoździami i innymi drobnym akcesoriami. Aby prace przebiegały sprawnie, wszystkie te przedmioty powinny mieć swoje miejsce. Co zapewni porządek w warsztacie majsterkowicza?
Dom musi być zbudowany na podstawie projektu. Do wyboru mamy któryś z przebogatej liczby projektów gotowych lub projekt indywidualny zamawiany u architekta niczym garnitur u krawca. Dowiedzmy się, co powinno się znaleźć w projekcie budowlanym.
Duży salon stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Warto więc poznać podstawowe zasady komponowania dużych przestrzeni – ich przestrzeganie sprawi, że salon będzie nie tylko miejscem funkcjonalnym, ale również efektownym.
Dom o dużym metrażu w pewnym momencie może się okazać zbyt obszerny jak na nasze potrzeby. Zamiast czerpania radości z przestrzeni, zaczynamy ponosić niepotrzebne koszty związane przede wszystkim z jego ogrzewaniem. Stajemy przed wyborem - sprzedać budynek, wynająć czy zmienić jego przeznaczenie?
Odbiór techniczny mieszkania to dla wielu doniosłe wydarzenie. Nic dziwnego. To bowiem ostatni etap przed wprowadzeniem się do wymarzonych czterech kątów. Towarzyszące mu emocje mogą jednak sprawić, że sprawdzając budynek pominiemy kilka istotnych kwestii. O czym należy pamiętać, udając się do dewelopera oraz co zabrać na odbiór mieszkania?
Wybierając projekt domu, zastanawiamy się, czy wybudować dom piętrowy, czy dom parterowy. Najczęściej decydujemy się na budynek z poddaszem użytkowym. A który będzie tańszy w budowie?
Program funkcjonalny budynku mieszkalnego to zestaw stref o precyzyjnym przeznaczeniu. Strefowanie służy jednak nie tylko wygodzie i komfortowi mieszkańców, ale także efektywnemu wykorzystaniu energii grzewczej. Jak powinien wyglądać schemat funkcjonalny nowoczesnego domu jednorodzinnego.
Projekt gotowy domu, który zakupiliśmy w biurze projektowym jest uniwersalny, dlatego należy przystosować go do warunków panujących na naszej działce. Na etapie adaptacji można także wprowadzać zmiany do projektu, dzięki czemu dostosujemy dom do naszych potrzeb.
Nowoczesna strefa dzienna powinna być odpowiedzią na potrzeby współczesnej rodziny, a jej przestrzeń odzwierciedlać styl życia domowników. By sprostała ich wymaganiom powinna być funkcjonalna i reprezentacyjna.
Budowa domu to duża inwestycja. Wybierając projekt, rozważamy często, jakie rozwiązania przyniosą nam oszczędności. Jednym z kluczowych elementów jest liczba kondygnacji, a także koncepcja domu dwukondygnacyjnego, które wiążą się z formą dachu.
Dom parterowy czy piętrowy? To pytanie może być zasadne, jeśli powierzchnia działki jest na tyle duża, by umożliwić zarówno postawienie budynku parterowego, jak i piętrowego lub z poddaszem użytkowym.
Zorganizowanie strefy kąpielowej w małej łazience nie sprawi problemu, gdy zaaranżujemy ją w postaci natrysku. Możliwości mamy wiele.
Koszty ogrzewania typowego domu stanowią 2/3 kosztów jego utrzymania. Szukając rozwiązań, które pozwolą ograniczyć wydatki na ten cel wielu inwestorów decyduje się na wznoszenie budynku o niskim zapotrzebowaniu na energię grzewczą. Oszczędzaniu energii sprzyja m.in. architektura domu energooszczędnego.
Może za kilka lub kilkadziesiąt lat rodzice lub jedno z nich zamieszka razem z nami. Jak zaplanować funkcje domu, by był on wygodny dla rodziny wielopokoleniowej? Czym powinien się charakteryzować dom wielopokoleniowy?
Każdy z inwestorów chciałby wybrać idealny projekt domu, aby stworzyć wymarzone miejsce dla swojej rodziny i do tego nierujnujące domowych finansów. Czym się więc kierować przy wyborze projektu domu?
Naprawa drobnych sprzętów czy oddawanie się hobby wymaga odpowiedniego miejsca pracy. Domowy warsztat majsterkowicza możemy zaplanować w garażu lub piwnicy. Do jego stworzenia nie potrzebujemy wcale dużej przestrzeni, niezbędna natomiast okaże się jej dobra organizacja.
Jeśli wiemy, jaki ogród będzie najlepiej pasował do naszej posesji i jaki rodzaj aranżacji lubimy najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy go zaprojektowali we własnym zakresie. Pamiętajmy, że urządzenie ogrodu jest tak samo istotne, jak wykończenie wnętrza domu, a bardzo często o tym zapominamy.
Podczas budowy domu projekt wykonawczy nie jest konieczny, ale jest bardzo pomocny. Dobrze przygotowany powinien zawierać szczegółowe rysunki techniczne najważniejszych elementów konstrukcyjnych budynku. Im więcej takich detali, tym wykonawcy będą mieli mniej problemów przy realizacji projektu.