Pokrycia dachowe ulegają z czasem różnego rodzaju uszkodzeniom, co może następować wskutek starzenia się zastosowanych materiałów czy szkodliwego działania czynników atmosferycznych. Warto zatem mieć świadomość tego, że dach można odnowić samodzielnie, wykorzystując w tym celu papę w płynie marki Megaron. Jak to zrobić? Instrukcję krok po kroku znajdziesz w poniższym artykule.
Burze z piorunami w naszym kraju są zjawiskiem normalnym i coraz częstszym. I chociaż takie wyładowywania atmosferyczne są widowiskowe, to niestety bardzo niebezpieczne. Na szczęście możemy przed nimi skutecznie chronić budynki, a także siebie, decydując się na zastosowanie piorunochronu.
Kąt nachylenia dachu to czynnik na który powinniśmy zwrócić uwagę wybierając projekt domu albo modernizując stary budynek. Warto rozważyć jaki wpływ ma spadek dachu na walory użytkowe i architekturę domu?
Parametry techniczne, różnorodność rozwiązań systemowych oraz końcowy efekt wizualny, decydują o tym, że zadaszenia z poliwęglanu są bardzo dobrym rozwiązaniem. Dotyczy to zarówno poliwęglanów komorowych jak i litych, falistych.
Zbytnie nagromadzenie wody deszczowej może stanowić nie lada problem dla właścicieli domów jednorodzinnych, dlatego planując budowę każdy inwestor powinien pamiętać o zagospodarowaniu wody deszczowej. Uchroni to nie tylko fundamenty i ściany przed zalaniem i zawilgoceniem, ale także poprawi estetykę i komfort użytkowania naszej działki.
Czym pokryć dach? To pytanie, które stawia sobie każdy inwestor budujący dom lub remontujący dach. Wpływ na wybór materiału ma nie tylko nasz budżet i upodobania estetyczne. Trzeba wziąć pod uwagę m.in. jego trwałość, szczelność czy też odporność na czynniki atmosferyczne.
Folia do poddaszy zabezpiecza ściany i dach przed skutkami nadmiaru pary wodnej, a w efekcie chroni poddasze przed szkodliwym gromadzeniem się wilgoci. Jaka folia na poddasze najlepiej spełni swoją rolę?
Jaka jest różnica między folią paroizolacyjną a paroprzepuszczalną? Oba rodzaje folii dachowych pomagają w uzyskaniu właściwych parametrów izolacyjnych pomieszczeń poddasza, a także chronią sam dach przed skutkami działań czynników atmosferycznych, mechanicznych i różnych przypadkowych działań. Różnią się przepuszczalnością pary wodnej, dlatego układa się je po różnych stronach dachu.
Montaż folii paroizolacyjnej pozwala ochronić przegrody zewnętrzne, najczęściej konstrukcje dachu czy ścian, a także podłóg przed szkodliwym nadmiarem wilgoci. Jej skuteczność zależy nie tylko od wyboru odpowiedniej membrany, ale też prawidłowego montażu. Układanie folii paroizolacyjnej wymaga przestrzegania kilku istotnych zasad. Warto je poznać, chociaż wykonanie tego zadania najlepiej powierzyć fachowcom.
"SOLROOF to innowacyjny system, który powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na czystą energię. To kompletny system fotowoltaiczny w pełni zintegrowany ze stalowym pokryciem dachowym. Autorskie rozwiązania pozwalają na wyjątkową estetykę dachu i zastosowanie różnych form i kształtów, które nie są możliwe do osiągnięcia w przypadku tradycyjnej instalacji fotowoltaicznej. Połączenie paneli dachowych FIT i zintegrowanych paneli...
Okna dachowe już od wielu lat doskonale spełniają swoje funkcje w dachach na całym świecie. Dostarczają naturalne światło i świeże powietrze na poddasze, wprowadzają tam radość i komfort życia. Po wielu latach użytkowania nadchodzi jednak pora, aby wysłużone okna dachowe wymienić na nowe, ponieważ obecnie nie spełniają już one ani naszych oczekiwań, ani obowiązujących norm, szczególnie w zakresie termoizolacji.
Dyskusje przeprowadzane ze specjalistami w branży dekarskiej i wykonane rygorystyczne testy zaowocowały nowym, interesującym produktem. Firma BP wprowadziła na rynek zintegrowany system fotowoltaiczny, który oferuje architektom nieograniczone możliwości projektowe, dekarzom łatwą i szybką instalację, a inwestorowi wyjątkowy efekt wizualny, wydajność i bezpieczeństwo użytkowania. Zintegrowane panele fotowoltaiczne SOLROOF to rozwiązanie kompletne...
Pokrycie wykonane z papy termozgrzewalnej będzie skutecznie chronić dach, jeśli o nie zadbamy. Regularne przeglądy dachu umożliwią szybkie wychwycenie usterek i ich usunięcie. Konserwacja papy termozgrzewalnej wpłynie korzystnie na trwałość pokrycia, a w konsekwencji przyczyni się do oszczędności związanych z jego wymianą.
Gont bitumiczny powszechnie stosowany jest na dachach budynków gospodarczych, domkach letniskowych, ale coraz częściej można go spotkać na dachach domów jednorodzinnych, nawet tych najbardziej rozbudowanych. Rosnącą popularność zawdzięcza wysokiej jakości wykonania materiału pokryciowego oraz stosunkowo niskiej cenie. Ponadto układanie gontu przebiega szybko i nie przysparza większych trudności.
Firma Bostik - lider w zakresie chemii budowlanej oraz technik klejenia - stworzył wyjątkowy uszczelniacz poliuretanowy FLEXPRO PU 811 w technologii gel paste. Bostik FLEXPRO PU 811 przeznaczony jest do uszczelniania dylatacji na dachach, na elewacjach i na posadzkach.
Dekada szybkiego rozwoju i zmian w sektorze budownictwa przemysłowego zaowocowała poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań i materiałów, możliwych do zastosowania w konstrukcjach przemysłowych. Tym, co wyróżnia takie budowle, jest przede wszystkim ich wielkość, co sprawia, że budownictwo przemysłowe staje przed wieloma wyzwaniami i wymaga zastosowania materiałów o najwyższych parametrach.
Murłata to ważny element konstrukcji dachowej, którego zadaniem jest przenoszenie obciążeń z więźby dachowej na ściany nośne budynku. Musi więc być wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną. Równie ważne jest ocieplenie murłaty, aby cenne ciepło nie uciekało z domu.
„Walka” między rynnami plastikowymi a metalowymi trwa nieustannie od wielu lat – mimo że materiały do produkcji zarówno jednych, jak i drugich zmieniły się, tak samo zresztą jak technologia produkcji. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jakie rynny sprawdzą się w naszym przypadku, gdyż decyzja zależy od wielu czynników.
Zabezpieczenie dachu jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych przed oddaniem budynku do użytkowania. Brak pokrycia dachu, nieprawidłowo dobrany produkt lub błędy popełnione podczas montażu mogą mieć poważne konsekwencje finansowe, związane z zalaniem pomieszczeń, zawilgoceniem ścian, posadzek i wyposażenia domu.
Na suszę, która w Polsce jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym, wpływ mają wydłużające się okresy bezopadowe, wzrost temperatury powietrza, zabetonowana infrastruktura miejska oraz paradoksalnie – deszcze nawalne. W obliczu niedoborów wody coraz większego znaczenia nabierają systemy zagospodarowania wody deszczowej dostosowane do tych szczególnych uwarunkowań. Pozwalają zarówno na skuteczne odprowadzenie wody, również z ulewnych opadów, jak...