Instalacje wodne, kanalizacyjne czy centralnego ogrzewania mogą być dużym problem, kiedy będą przeciekać. Na szczęście na zawsze czeka nas kosztowny, uciążliwy remont i wymiana całej instalacji. Czasami wystarczy uszczelnienie rury przez zastosowanie odpowiedniego uszczelniacza, aby zapewnić ponowne efektywne funkcjonowanie instalacji.
Gdy nie ma możliwości doprowadzenia wody wodociągowej do domu, studnia głębinowa to czasami jedyne rozwiązanie. Jednak coraz częściej nawet właściciele budynków podpiętych już do sieci decydują się na własne ujęcie wody. Czy to dobry pomysł?
Wymiana orynnowania nie należy do często przeprowadzanych prac. Jednak czasami nie ma już czego naprawiać i jedynym wyjściem jest montaż nowych rynien oraz rur spustowych. Warto wtedy pomyśleć o systemach, które nie tylko efektywnie odprowadzą wodę z dachu, ale również unowocześnią i uatrakcyjnią dom.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to metoda usuwania zanieczyszczeń, jeśli nie mamy możliwości przyłączenia domu do sieci kanalizacyjnej. Jest ekologiczna, niedroga w eksploatacji i całkiem estetyczna. Czy warto zainwestować w ten system? Podejmij świadomą decyzję!
Wilgoć jest jednym z najbardziej destrukcyjnych czynników działających na budynek. Błędy popełnione na etapie budowy będą mieć poważne konsekwencje, a ich naprawa może się okazać bardzo kosztowna. Podpowiadamy, po które rozwiązania warto sięgnąć, aby uniknąć przykrych konsekwencji.
W ostatnich latach zauważamy wzrost świadomości społeczeństwa odnośnie oszczędzania wody., Nikogo już nie trzeba przekonywać, że woda jest cennym zasobem. Według badań woda słodka stanowi tylko 2,5 % zasobów wodnych ziemi z czego tylko 1% jest zdatne do picia. Wodę natomiast wykorzystuje się nie tylko do picia, lecz także w rolnictwie, do produkcji oraz w sektorach usługowych.
Remont łazienki zazwyczaj odkładamy w czasie, ponieważ wprowadza sporo zamieszania w codziennym funkcjonowaniu domowników. Jednak gdy już się na niego decydujemy, przeprowadźmy go kompleksowo - zadbajmy o wszystkie instalacje!
Drenaż opaskowy ma za zadanie odprowadzać nadmiar wody deszczowej do kanalizacji burzowej, zbiornika, studni chłonnej lub w głębsze partie gruntu. Poprawnie wykonany zabezpieczy nasz dom przed wodą gruntową, opadową i zaskórną.
Na całym świecie, w tym także w Polsce, coraz częściej dochodzi do krótkich, ale intensywnych opadów deszczu. Szacuje się, że zmiany klimatu związane z wodą, mówiąc ogólnie, powodują w światowej gospodarce szkody na poziomie około 1,2 tryliona USD rocznie. Nasze miasta nie są jeszcze przygotowane na przyjmowanie coraz większych ilości deszczówki napływającej w krótkim czasie, a kanalizacja budowana w zupełnie innych realiach, nie spełnia już...
Poznaj rozwiązania, które zabezpieczą Cię przed zalaniem. Piwnica to dodatkowa przestrzeń w domu, możemy ją wykorzystać nie tylko do przechowywania, ale i stworzyć tam pomieszczenie o innym zastosowaniu np. domową siłownie, czy pokój gier. Pamiętać jednak należy, że to obszar narażony na zalanie podczas ulewnych deszczy, dlatego warto zastosować tam szczególne środki ostrożności.
Zobacz jak zamontować odwodnienia ACO Self Euroline. Odwodnienia przydomowe pozwalają skutecznie zagospodarować wodę deszczową na posesji. W zależności od potrzeb związanych z obciążeniem, wykorzystując odwodnienie liniowe zabezpieczysz teren przed niszczącym działaniem silnych opadów.
Zobacz jak łatwo samodzielnie zamontujesz wycieraczkę do obuwia. ACO Vario zapewni, że zanieczyszczenia z obuwia nie będą przenoszone do wnętrza domu. Dzięki konstrukcji składającej się z koryta i rusztu, wycieraczka nie będzie się przemieszczać. Zapewni to nie tylko komfort w jej użytkowaniu, ale również skuteczność działania poprzez zebranie zanieczyszczeń w korycie.
Bariera antyszczurowa do przyłączy kanalizacyjnych jest specjalnym zaworem zwrotnym przeznaczonym do zainstalowania wewnątrz lub na zewnątrz łącznika odpływowego do miski ustępowej. Konstrukcja została zaprojektowana w celu zabezpieczenia pomieszczeń sanitarnych przed wydostawaniem się szczurów oraz innych zwierząt przez miskę ustępową.
Specjalna membrana wewnątrz syfonu otwiera się samoczynnie pod wpływem przepływu wody, a następnie automatycznie zamyka, zapobiegając przedostawaniu się nieprzyjemnym zapachom. Sprawdź jak poprawnie ją zamontować, obejrzyj film.
Jak długo trwa montaż odwodnienia liniowego? Zazwyczaj ułożenie odwodnienia liniowego w ruchliwych miejscach to zamknięcie miejsca, w którym wykonywane są prace, na przynajmniej kilka dni. Jeśli chcemy, aby zabudowa odwodnienia wytrzymała lata, powinniśmy unikać ekspozycji na obciążenia nawet do kilkunastu dni, kiedy beton zwiąże na tyle mocno, aby osiągnąć najwyższą wytrzymałość na uszkodzenia.
Woda deszczowa, jak i ta pochodząca z roztopów wymaga odpowiedniego zagospodarowania. Jednym ze sprawdzonych sposobów na zagospodarowanie wody deszczowej jest jej rozsączanie do gruntu. Dobrym sposobem jest również zbieranie deszczówki i wykorzystywanie jej np. do podlewania ogrodu.
Płyta balkonowa jest mocno narażona na zniszczenia powodowane przez wodę opadową i stojącą. Wilgoć i wodą prowadzą do naruszenia zarówno samej konstrukcji, jak i materiałów wykończeniowych. Zalegająca na balkonie woda opadowa zagraża również elewacji budynku, znajdującej się poniżej jego poziomu. Wykonanie odwodnienia balkonu jest więc koniecznością.
Znaczenie odwodnień wokół domu i w ogrodzie jest często bagatelizowane na etapie budowy. Skupiamy się na zagospodarowaniu przestrzeni, dobraniu odpowiedniego rodzaju kostki brukowej i jej estetycznym ułożeniu. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kostka brukowa tworzy podczas opadów zamkniętą, dużą powierzchnię, na której woda podpiętrza się i płynie. To może prowadzić do podtopień posesji lub zalania garażu i zniszczenia mienia...
Osadnik gnilny, będący najistotniejszym elementem przydomowej oczyszczalni ścieków, powinien być usytuowany w pobliżu budynku. Miejsce jego montażu nie może być narażone na obciążenia, takie jak np. droga przejazdowa. Jak powinien przebiegać prawidłowy montaż osadnika gnilnego?
Przyłączenie kanalizacji do istniejącej studzienki z tworzywa nie stanowi większego problemu. Warto jednak wiedzieć, jak je wykonać to połączenie. Równie ważne jest włączenie przyłącza do kolektora. Jak powinno wyglądać?