Znajdź sklep w swojej lokalizacji

 • Dlaczego warto ubezpieczyć budowę domu

  2020-01-21

  Skoro możemy ubezpieczyć gotowy dom, to może warto ubezpieczyć dom w budowie. Przecież na tym etapie również mogą nastąpić sytuacje powodujące straty, za które będziemy musieli zapłacić. Ubezpieczenie budowy pozwoli nam uniknąć wielu niepotrzebnych kosztów.

 • BHP na budowie – jakie ubrania robocze i sprzęt ochronny są konieczne

  2020-01-15

  Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważne na placu budowy są środki BHP – ich „strażnikiem” jest kierownik budowy. Jednak to właściciel firmy budowlanej musi ubrać pracowników w stroje gwarantujące wygodną i bezpieczną pracę oraz zapewnić im sprzęt ochronny, adekwatny do powierzonych zadań

 • Inspektor nadzoru inwestorskiego – zadania i odpowiedzialność

  2019-12-31

  Budowa domu wymaga zatrudnienia tzw. uczestników procesu budowlanego. Jednym z nich jest inspektor nadzoru inwestorskiego. I chociaż prawo budowlane zwalnia inwestorów budujących domy jednorodzinne z obowiązku jego zatrudnienia, to jednak warto to zrobić.

 • Budowa domu na leśnej działce – jak uzyskać pozwolenie na budowę?

  2019-12-30

  Budowa domu na działce leśnej to duże wyzwanie. Procedura uzyskania pozwolenia na budowę jest trudna, niełatwo może być także tak usytuować dom, aby ograniczyć wycinkę drzew do minimum, a pozbycie się drzew również może wymagać wielu zabiegów. Przygotowanie działki leśnej pod budowę może też być bardziej kosztowne.

 • Inwestor zastępczy podczas budowy domu

  2019-12-28

  Podczas budowy domu możemy skorzystać z pomocy inwestora zastępczego. Jak sama nazwa wskazuje, zastępuje on inwestora bezpośredniego, czyli podejmuje za niego określone czynności, do których zobowiązany jest inwestor podczas budowy domu, a więc ten nie musi być bezpośrednio zaangażowany w budowę.

 • Rola inwestora zastępczego podczas budowy domu

  2019-12-18

  Budując dom, mamy mnóstwo obowiązków – zaczynając od zatrudnienia ekipy czy zakupienia materiałów budowlanych. Ponadto nie zawsze znamy się na budowlance, a wykonawcy wymagają od nas podejmowania decyzji. Jeśli chcemy przez proces budowy przejść w miarę spokojnie, warto przemyśleć zatrudnienie inwestora zastępczego.

 • Prawa i obowiązki inwestora zastępczego

  2019-12-08

  Inwestor zastępczy pomoże nam zorganizować proces budowy domu. Ma niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby zastępować nas podczas realizacji projektu. Zanim jednak powierzymy budowę domu profesjonaliście, dowiedzmy się, co należy do jego obowiązków i jakie ma prawa.

 • Zakup mieszkania – na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

  2019-11-08

  Zakup mieszkania to bardzo często decyzja na całe życie, szczególnie gdy jego kupno finansowane jest długoletnim kredytem. Niezależnie od tego, czy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego, czy też nowe są pewne aspekty, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

 • Wywóz śmieci – jak na nim zaoszczędzić?

  2019-11-08

  W dobie produktów jednorazowych i pędzącego konsumpcjonizmu, niełatwo o oszczędne gospodarowanie odpadami. Co zrobić, aby ograniczyć ich produkcję i zmniejszyć wydatki na wywóz śmieci?

 • Jak ocenić stan prawny mieszkania, kupując je na rynku wtórnym?

  2019-11-08

  Kupując mieszkanie na rynku wtórnym, powinniśmy zwrócić baczną uwagę na jego stan prawny. Inwestując w nieruchomość, która obarczona jest tak zwanymi wadami prawnymi możemy bowiem stracić nie tylko nasze pieniądze, ale też czas i zdrowie. Jak można się przed tym uchronić?

 • Zakup mieszkania – jak korzystnie kupić używane mieszkanie

  2019-11-06

  Mieszkanie z tzw. rynku wtórnego, mimo że najczęściej już używane, nie musi być gorsze niż kupione wprost od dewelopera. Często też wcale nie jest tańsze. Wszystko zależy od stanu mieszkania i całego budynku, a przede wszystkim od jego lokalizacji. Zakup mieszkania używanego – co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji?

 • Wydatki na remont domu – jak zaplanować je w budżecie domowym

  2019-10-16

  Podstawą dobrego zaplanowania wydatków na remont domu lub mieszkania jest precyzyjny plan remontu oraz oszacowanie budżetu, jaki możemy przeznaczyć na ten cel. Dobrze jest zaplanować wydatki zarówno na całość działań remontowych, jak i na poszczególne etapy.

 • Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży

  2019-10-08

  Chcemy sprzedać mieszkanie i obawiamy się, że będziemy czekać na nabywcę zbyt długo lub oddamy nieruchomość za zbyt niską cenę? Aby nasza oferta spotkała się z szybkim odzewem, warto poznać zasady home stagingu.

 • Zgłoszenie budowy domu jednorodzinnego

  2019-08-04

  Od 1 stycznia 2017 roku nie mamy obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę domu. Wprowadzona nowelizacja Prawa budowlanego ułatwiła wielu inwestorom indywidualnym rozpoczęcie realizacji projektu. Dzięki niej zmniejszyły się wymagania formalne, a także skróciły urzędowe terminy. Kiedy możemy zgłosić budowę domu i jak to zrobić?

 • Drewno konstrukcyjne – na co zwrócić uwagę podczas zakupów

  2019-05-24

  To, jakie drewno konstrukcyjne zakupimy, będzie miało wpływ na jakość i wytrzymałość całej konstrukcji. Mimo że solidny materiał nie należy do najtańszych, nie opłaca się na nim oszczędzać. Od rodzaju drewna zależeć będzie m.in. trwałość i bezpieczeństwo wykonanej z niego konstrukcji.

 • Dom ekologiczny – jak zbudować ściany zewnętrzne

  2019-03-14

  Ekologia przenika do wielu dziedzin życia, również budownictwa. Co kryje się pod pojęciem „dom ekologiczny”? Jakie materiały uznaje się za przyjazne środowisku naturalnemu?

 • Ubezpieczenie domu w budowie

  2019-02-23

  Zniszczenia budynku będącego w trakcie budowy mogą nas narazić na ogromne straty finansowe, a nie da się przewidzieć wszystkich sytuacji zagrażających naszej budowie. Ograniczmy straty, wykupując polisę ubezpieczeniową.

 • Opłaty za mieszkanie – jak zaoszczędzić na opłatach za wodę

  2019-02-22

  Według danych GUS, ponad 20% swoich dochodów (po odjęciu podatku) Polacy przeznaczają na mieszkanie, a konkretniej na wydatki związane z kosztami eksploatacyjnymi. Idą w górę ceny energii, najem mieszkań, woda, usługi kanalizacyjne. Szacuje się, że czteroosobowa rodzina wydaje ok. 880 zł na utrzymanie mieszkania. Czy da się dzisiaj zaoszczędzić? Jeśli tak, to na czym? Jak...

 • Plac budowy – wymogi formalne związane z prowadzeniem budowy

  2019-02-15

  To, że mamy już działkę budowlaną, zatwierdzony projekt oraz zgodę urzędu na rozpoczęcie budowy wcale nie uprawnia nas do jej natychmiastowego rozpoczęcia. Zanim zaczniemy robić wykopy, zastanówmy się, czy dopełniliśmy wszelkich formalnośc,i związanych z prowadzeniem prac budowlanych.

 • Bezpieczna budowa domu – kto odpowiada za bezpieczeństwo na budowie

  2019-02-15

  Zachowanie zasad bezpieczeństwa na budowie leży w interesie zarówno inwestorów, jak i wykonawców. Jakiekolwiek zaniedbania w tym zakresie odbijają się nie tylko na zdrowiu wszystkich osób przebywających na budowie lub w jej pobliżu, ale także kosztach budowy i sprawnej organizacji prac.