Znajdź sklep w swojej lokalizacji

 • Zakup mieszkania – na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

  2019-11-08

  Zakup mieszkania to bardzo często decyzja na całe życie, szczególnie gdy jego kupno finansowane jest długoletnim kredytem. Niezależnie od tego, czy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego, czy też nowe są pewne aspekty, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

 • Wywóz śmieci – jak na nim zaoszczędzić?

  2019-11-08

  W dobie produktów jednorazowych i pędzącego konsumpcjonizmu, niełatwo o oszczędne gospodarowanie odpadami. Co zrobić, aby ograniczyć ich produkcję i zmniejszyć wydatki na wywóz śmieci?

 • Jak ocenić stan prawny mieszkania, kupując je na rynku wtórnym?

  2019-11-08

  Kupując mieszkanie na rynku wtórnym, powinniśmy zwrócić baczną uwagę na jego stan prawny. Inwestując w nieruchomość, która obarczona jest tak zwanymi wadami prawnymi możemy bowiem stracić nie tylko nasze pieniądze, ale też czas i zdrowie. Jak można się przed tym uchronić?

 • Zakup mieszkania – jak korzystnie kupić używane mieszkanie

  2019-11-06

  Mieszkanie z tzw. rynku wtórnego, mimo że najczęściej już używane, nie musi być gorsze niż kupione wprost od dewelopera. Często też wcale nie jest tańsze. Wszystko zależy od stanu mieszkania i całego budynku, a przede wszystkim od jego lokalizacji. Zakup mieszkania używanego – co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji?

 • Wydatki na remont domu – jak zaplanować je w budżecie domowym

  2019-10-16

  Podstawą dobrego zaplanowania wydatków na remont domu lub mieszkania jest precyzyjny plan remontu oraz oszacowanie budżetu, jaki możemy przeznaczyć na ten cel. Dobrze jest zaplanować wydatki zarówno na całość działań remontowych, jak i na poszczególne etapy.

 • Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży

  2019-10-08

  Chcemy sprzedać mieszkanie i obawiamy się, że będziemy czekać na nabywcę zbyt długo lub oddamy nieruchomość za zbyt niską cenę? Aby nasza oferta spotkała się z szybkim odzewem, warto poznać zasady home stagingu.

 • Zgłoszenie budowy domu jednorodzinnego

  2019-08-04

  Od 1 stycznia 2017 roku nie mamy obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę domu. Wprowadzona nowelizacja Prawa budowlanego ułatwiła wielu inwestorom indywidualnym rozpoczęcie realizacji projektu. Dzięki niej zmniejszyły się wymagania formalne, a także skróciły urzędowe terminy. Kiedy możemy zgłosić budowę domu i jak to zrobić?

 • Drewno konstrukcyjne – na co zwrócić uwagę podczas zakupów

  2019-05-24

  To, jakie drewno konstrukcyjne zakupimy, będzie miało wpływ na jakość i wytrzymałość całej konstrukcji. Mimo że solidny materiał nie należy do najtańszych, nie opłaca się na nim oszczędzać. Od rodzaju drewna zależeć będzie m.in. trwałość i bezpieczeństwo wykonanej z niego konstrukcji.

 • Dom ekologiczny – jak zbudować ściany zewnętrzne

  2019-03-14

  Ekologia przenika do wielu dziedzin życia, również budownictwa. Co kryje się pod pojęciem „dom ekologiczny”? Jakie materiały uznaje się za przyjazne środowisku naturalnemu?

 • Ubezpieczenie domu w budowie

  2019-02-23

  Zniszczenia budynku będącego w trakcie budowy mogą nas narazić na ogromne straty finansowe, a nie da się przewidzieć wszystkich sytuacji zagrażających naszej budowie. Ograniczmy straty, wykupując polisę ubezpieczeniową.

 • Opłaty za mieszkanie – jak zaoszczędzić na opłatach za wodę

  2019-02-22

  Według danych GUS, ponad 20% swoich dochodów (po odjęciu podatku) Polacy przeznaczają na mieszkanie, a konkretniej na wydatki związane z kosztami eksploatacyjnymi. Idą w górę ceny energii, najem mieszkań, woda, usługi kanalizacyjne. Szacuje się, że czteroosobowa rodzina wydaje ok. 880 zł na utrzymanie mieszkania. Czy da się dzisiaj zaoszczędzić? Jeśli tak, to na czym? Jak...

 • Plac budowy – wymogi formalne związane z prowadzeniem budowy

  2019-02-15

  To, że mamy już działkę budowlaną, zatwierdzony projekt oraz zgodę urzędu na rozpoczęcie budowy wcale nie uprawnia nas do jej natychmiastowego rozpoczęcia. Zanim zaczniemy robić wykopy, zastanówmy się, czy dopełniliśmy wszelkich formalnośc,i związanych z prowadzeniem prac budowlanych.

 • Bezpieczna budowa domu – kto odpowiada za bezpieczeństwo na budowie

  2019-02-15

  Zachowanie zasad bezpieczeństwa na budowie leży w interesie zarówno inwestorów, jak i wykonawców. Jakiekolwiek zaniedbania w tym zakresie odbijają się nie tylko na zdrowiu wszystkich osób przebywających na budowie lub w jej pobliżu, ale także kosztach budowy i sprawnej organizacji prac.

 • Plac budowy – ekologiczne aspekty organizacji i prowadzenia prac budowlanych

  2019-02-15

  Przygotowując plac budowy do zbliżających się prac, nie zapominajmy o aspektach ekologicznych. Nadmierna dewastacja terenu przełoży się na większy koszt zagospodarowania działki po budowie domu. Może też spowodować nieodwracalne i kosztowne straty.

 • Prąd i woda na placu budowy

  2019-02-14

  Zanim rozpoczniemy budowę domu, powinniśmy na działkę budowlaną doprowadzić energię elektryczną i wodę. Powinny to być jedne z pierwszych zadań na budowie, gdyż prowadzenie prac budowlanych bez dostępu tych mediów jest niemożliwe.

 • Oszczędzanie energii – standardem budownictwa XXI wieku

  2019-01-26

  Początek XXI wieku w budownictwie charakteryzuje silny trend, który stawia na oszczędzanie energii. Energooszczędność nie jest jednak jedynie kwestią mody, przepisów unijnych czy obowiązujących od 2014 roku również w Polsce przepisów budowlanych. Coraz częściej jest to również świadoma potrzeba inwestorów, którzy decydują się na wyższe koszty inwestycyjne z perspektywą tańszej...

 • Wykańczanie mieszkania w stanie deweloperskim – jak zaplanować prace

  2019-01-24

  Chociaż wielu deweloperów proponuje mieszkania już wykończone, to jednak największym powodzeniem cieszą się lokale w tzw. stanie deweloperskim, czyli do samodzielnego wykończenia. Jak zorganizować prace wykończeniowe, by wprowadzić się w zamierzonym terminie?

 • Remont mieszkania – jak się do niego przygotować?

  2019-01-11

  Planując remont mieszkania, należy poczynić niezbędne przygotowania. Zminimalizujemy wówczas ryzyko popełnienia wielu błędów oraz problemów, które jak wiemy, nie omijają żadnego inwestora.

 • Pozwolenie na budowę czy zgłoszenie budowy domu?

  2018-11-29

  Planując budowę domu, musimy uzyskać zgodę odpowiedniego urzędu na rozpoczęcie robót. Obecnie mamy dwie możliwości: uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie budowy. Jaką wyglądają obie te procedury? Czym się różnią?

 • Szczelność powietrzna budynku

  2016-12-02

  Jeszcze do niedawna szczelność powietrzna budynku nie była wymogiem, nawet gdy miał on spełniać standard domu energooszczędnego. Jednak w przypadku domów biorących udział w programie NF15 i NF40 jest ona warunkiem uzyskania dopłaty. Szczelność powietrzna będzie również wymuszona przepisami warunków technicznych, które wejdą w życie w roku 2017. Już dziś warto więc wziąć pod...