Nasza strona korzysta z plików cookie
Serwis w celach prawidłowego funkcjonowania, statystycznych i reklamowych korzysta z plików cookie. Możesz zarządzać plikami cookie z poziomu Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat warunków przechowywania lub dostępu do plików cookies na naszej witrynie znajduje się w polityce prywatności.

Znajdź sklep w swojej lokalizacji

lub

Nie wiesz na jaki sufit podwieszany się zdecydować? Podpowiadamy

10
09 2021

Szeroka oferta rozwiązań sufitowych przyprawia czasem inwestorów i generalnych wykonawców o ból głowy. Knauf Ceiling Solutions – największy producent akustycznych sufitów podwieszanych i okładzin ściennych podpowiada jak wybrać i mieć pewność, że to najlepsze rozwiązanie do wybranej inwestycji.

Knauf Ceiling Solutions to lider rynku budowlanego. Pod tą marką branża budowalna i architekci znajdą największy wybór sufitów i konstrukcji nośnych oraz elementów akustycznych także do montażu na ścianach, w tym rozwiązania znane dotychczas m.in. pod markami Armstrong, AMF czy Heradesign.

Firmy połączyły siły – dla tych, którzy chcą zapoznać się z setkami rozwiązań jakie Knauf Ceiling Solutions oferuje powstała nowa strona www oraz baza z wyszukiwarką poszczególnych rozwiązań wraz z ich konkretnym zastosowaniem w inwestycji – to narzędzie również jest już dostępne w sieci.

Producent opracował już również spójną, całościową ofertę sufitów mineralnych i metalowych. Ich katalogi są dostępne w języku polskim, a w nich pełna specyfikacja techniczna wraz z informacjami o atestach i specjalnych np. ekologicznych certyfikatach jak m.in. Cradle 2 Cradle (C2C).

W materiałach inwestorzy i ekipy wykonawcze znajdą nie tylko opisy oferty płyt sufitowych, ale także bardzo dużo wiedzy i porad. 

Co wybrać z tych setek możliwości?

Każde wnętrze wymaga oczywiście indywidualnego przygotowania. Najbardziej popularne i najchętniej wybierane rozwiązania sufitowe Knauf Ceiling Solutions do klasycznych wnętrz, od których nie wymaga się niecodziennego wystroju znajdują się w bazie produktów PSB.

To z reguły klasyczne, białe sufity modułowe wykonane z wełny mineralnej, o wysokim wskaźniku pochłaniania dźwięków, jak np. Armstrong Perla dB - płyta o gładkim, laminowanym wykończeniu powierzchni, charakteryzująca się podwyższoną dźwiękoizolacyjnością dla zwiększenia ochrony prywatności rozmów prowadzonych w sąsiednich pomieszczeniach czy AMF THERMATEX® Antaris - biała, laminowana mineralna płyta sufitowa z parametrami pochłaniania dźwięku na poziomie klasy A. Coraz chętniej branża budowlana sięga też po płyty z wełny drzewnej jak m.in. Heradesign Fine - jednowarstwowa połączona magnezytem płyta akustyczna.

Jeśli klasyczne rozwiązania to za mało architekci i firmy budowalne skorzystać mogą z doradztwa ekspertów Knauf Ceiling Solutions i wybrać rozwiązania mniej standardowe, np. z oferty sufitów metalowych, które dostępne są w różnej kolorystyce – także z efektem Wood.

Dodatkowo poza kolorystyką wybrać można również specjalną perforację płyt metalowych, która zarówno podnosi właściwości akustyczne metalowych paneli, jak również może być elementem designu wnętrza.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: biuro-polska@knauf.com

CENTRALA:
• Maciej Sobolewski - kierownik Knauf Ceiling Solutions Polska, +48 602260308; Maciej.Sobolewski@knauf.com

• Anna Baczkowska - kierownik techniczny sprzedaży Polska, +48 605368448, Anna.Baczkowska@knauf.com
• Alicja Koziej - specjalista ds. technicznych, obsługa klienta, +48 695380249, Alicja.Koziej@knauf.com
• Sylwia Rudnicka - specjalista ds. wsparcia sprzedaży, marketing, obsługa klienta, +48 609062242, Sylwia.Rudnicka@knauf.com
• Olga Szymańska - specjalista ds. obsługi klienta, +48 602592702, Olga.Szymanska@knauf.com
• Michał Serzysko - specjalista ds. technicznych i projektowych, +48 663969259, Michal.Serzysko@knauf.com
PÓŁNOCNA POLSKA:
• Maciej Kiepal - kierownik sprzedaży, +48 601398108, Maciej.Kiepal@knauf.com

• Wojciech Krzyżowski - doradca ds. projektów, +48 602551510, Wojciech.Krzyzowski@knauf.com - woj: kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, północ mazowieckiego
• Dariusz Surdyk - doradca ds. projektów, +48 604191611, Dariusz.Surdyk.Dariusz@knauf.com - woj: pomorskie i zachodnio-pomorskie i Grudziądz
• Sebastian Staniewicz - doradca ds. projektów, +48 668683456, Sebastian.Staniewicz@knauf.com - Warszawa
• Romuald Wilk - doradca ds. projektów, +48 509662848, Romuald.Wilk@knauf.com - Warszawa
POŁUDNIOWA POLSKA:
• Krzysztof Szczepaniak - kierownik sprzedaży, +48 602592706, Krzysztof.Szczepaniak@knauf.com

• Michał Adamus - doradca ds. projektów, +48 605409444, Michal.Adamus@knauf.com - woj: łódzkie, świętokrzyskie, lubelskie i południe mazowieckiego
• Tomasz Krajewski - doradca ds. projektów, +48 695383637, Tomasz.Krajewski@knauf.com - woj: małopolskie, podkarpackie
• Łukasz Stawiński - doradca ds. projektów, +48 668362400, Lukasz.Stawinski@knauf.com - woj: wielkopolskie, dolnośląskie i lubuskie
• Szymon Żywioł - doradca ds. projektów, +48 602212772, Szymon.Zywiol@knauf.com - woj: opolskie i śląskie 

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 
Artykuł powstał przy współpracy Knauf Ceiling Solutions GmbH & Co. KG Knauf Ceiling Solutions GmbH & Co. KG