Modułowe, nowoczesne sufity podwieszane są nie tylko praktycznym, ale także estetycznym rozwiązaniem stosowanym w różnych przestrzeniach komercyjnych i publicznych. Kluczowym elementem takich sufitów jest solidna konstrukcja nośna, która podtrzymuje płyty sufitowe. Systemy profili sufitowych VENTATEC® oferują doskonałą wytrzymałość, precyzję montażu oraz estetykę, dzięki czemu stały się synonimem jakości i niezawodności w...
Korzyści wynikające z zastosowania płyt gipsowo-kartonowych, takie jak ich lekkość, łatwość obróbki oraz idealnie gładka powierzchnia, są niewątpliwe. Jednakże, przy zawieszaniu na nich cięższych przedmiotów, takich jak szafki, półki na książki czy telewizor, konieczne jest uwzględnienie ograniczonej nośności G-K i dobranie odpowiednich rozwiązań mocujących. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że zamocowanie nie wytrzyma obciążenia, co może...
Ściana z luksferów to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne. Jak ją wykonać? Kiedy warto użyć pustaków szklanych w aranżacji wnętrza?
Krzywy sufit to problem, z którym możemy się spotkać zarówno w starym budownictwie jak i w nowo powstałych budynkach. Ze względu na dużą płaszczyznę jaką zajmuje we wnętrzu, warto pokusić się o jego wyrównanie.
Obniżenie sufitu otwiera wiele możliwości dekoracyjnych i funkcjonalnych. To dobre rozwiązanie w wysokich pomieszczeniach, którym chcemy dodać przytulności i je ocieplić, a także poprawić proporcje wnętrza. Obniżony sufit może być też niebanalnym elementem dekoracyjnym. Warto też go rozważyć, by zamaskować wszelkie niedoskonałości obecne na jego powierzchni.
Płyty gipsowo kartonowe wykorzystywane są do budowy ścianek działowych, zabudowy poddaszy i sufitów podwieszanych, służą jako suche tynki, wykonuje się z nich elementy dekoracyjne. Trudno o bardziej uniwersalny materiał budowlany niż płyty g-k. Rodzaje płyt decydują o ich zastosowaniu.
Iniekcja krystaliczna jest technologią, która sprawdza się, jeśli mamy problemy z zawilgoceniem ścian przyziemia czy też fundamentów. Na czym polega osuszanie murów tą metodą?
Usuwanie starej farby to konieczność, gdy zauważymy, że się łuszczy lub odstaje od ścian. Trzeba go wykonać także w przypadku starych powłok malarskich np. olejnych czy klejowych. Jak usunąć farbę ze ściany sprawnie i skutecznie?
MFP czy OSB? Który rodzaj płyt wybrać? Oba materiały to budowlane płyty wiórowe mające podobne zastosowanie. Różnią się jednak budową, która ma wpływ na ich właściwości użytkowe. Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma typami płyt i która z nich jest lepsza?
Podczas prac wykończeniowych istotne jest takie zaplanowanie działań, aby projekt mógł być zrealizowany w założonym czasie i przy osiągnięciu możliwie niskich kosztów.
Niektóre płyty gipsowo-kartonowe zostały specjalnie zaprojektowane w celu zwiększenia odporności na działanie wysokich temperatur. Płyty te są często określane jako „płyta gipsowa ogniochronna” lub „płyta gipsowa ognioodporna”. Zawierają dodatki i modyfikacje rdzenia gipsowego, w celu poprawienia ich działania w sytuacjach zagrożenia pożarowego.
Łączenie różnego typu sufitów podwieszanych, jak na przykład sufitów z płyt gips-kartonowych z sufitami modułowymi może stanowić wyzwanie dla wykonawców, ponieważ te dwa rodzaje sufitów różnią się od siebie pod względem konstrukcji, materiałów czy montażu.
Malowanie ścian nie musi być trudne, jeśli znasz kilka podstawowych zasad. Wykorzystując odpowiednie narzędzia i wysokiej jakości farby, bez trudu uzyskasz pożądany efekt i nadasz swojemu mieszkaniu zupełnie nowy wygląd. Jak to zrobić?
Nieodłącznym elementem prac wykończeniowych w systemie suchej zabudowy jest spoinowanie płyt gipsowo-kartonowych. Działanie to wymaga doświadczenia, odpowiednich produktów i narzędzi. Jest to jeden z ważniejszych etapów mocowania płyt – prawidłowo wykonane spoinowanie płyt g-k pozwala uniknąć pęknięć na połączeniach. Przy wyborze produktu do spoinowania oraz ostatecznego wykończenia powierzchni warto zwrócić uwagę nie tylko na parametry...
Kolor ścian w kuchni musi być spójny z wyposażeniem i charakterem wnętrza, a także odpowiadać gustom i potrzebom domowników. Nie można też zapominać o wielkości pomieszczenia oraz usytuowaniu kuchennego okna względem stron świata. Jakie kolory do kuchni sprawdzą się najlepiej?
Sufit podwieszany w łazienkach to rozwiązanie mające zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jednych przekonują możliwości ukrycia instalacji czy zamontowania oświetlenia, inni obawiają się gromadzenia się w konstrukcji sufitu wilgoci i powstawania grzybów. Co warto wiedzieć o wadach i zaletach podwieszanych sufitów w łazience?
Czerwone ściany znów są na topie! Jeden z wiodących kolorów roku 2023 to głęboka czerwień wpadająca nieco w róż i bordo. Choć jest to odcień bardzo efektowny, to jednak niełatwy do zastosowania we wnętrzach. Jak zaaranżować bordowy kolor ścian? W jakich pomieszczeniach czerwone ściany sprawdzą się najlepiej?
Gładź gipsowa bezpyłowa jest aktualnie najwygodniejszym sposobem wykończenia ścian wewnętrznych. Można ją zacierać na mokro, co likwiduje problem pyłu podczas wykonywanych prac. Zapewnia idealnie gładkie płaszczyzny ścian, bez potrzeby szlifowania. Jak zrobić gładź na mokro?
Malowanie dekoracyjne daje niepowtarzalne efekty na ścianie: farby mogą naśladować cegłę, beton, fakturę piasku i blask rozsypanego brokatu. Wybór farb do ozdobnego malowania ścian jest ogromny. Różnią się one pomiędzy sobą zarówno rodzajem i składem, jak i czasem schnięcia, sposobem aplikacji i w końcu kolorem.
Jak poprawnie ocieplać ściany zewnętrzne wełną skalną ROCKWOOL? Film pokazuje jak kleić wełnę skalną FRONTROCK MAX. Wskazuje na sposób nakładania kleju, jego rozprowadzenie, a następnie przykładanie wełny do ściany.