Warzywa z własnej działki? Kto ma, ten wie, że nic tak nie cieszy jak urodzajne plony wyhodowane pracą rąk własnych. Działkowcy – amatorzy, oraz wielkopowierzchniowi rolnicy wiedzą również jaki ogrom siły i trudu trzeba włożyć, by plon się pojawił. Jak dużo czasu musi minąć od zasiania nasion, przez pielęgnowanie ich, podlewanie, do wieńczącego dzieło zbioru. Sama opieka nad grządkami bywa męcząca i niewdzięczna. Pielenie, szczególnie w wysokich...
"Czas na kolejny odcinek Konfrontacji. Tym razem zadanie ogrodowe: przygotowanie rabaty kwiatowej. Co ciekawe Adrian i Wiesiek dziś współpracują a nie rywalizują :) Do dyspozycji narzędzia ogrodowe firmy Krysiak. Zobaczcie koniecznie jaki będzie efekt Ich pracy. Prezentowane produkty dostępne w sieci sklepów Mrówka.
Uwielbiasz kwiaty doniczkowe, ale zapominasz o ich podlewaniu? Często wyjeżdżasz służbowo, a może nie masz nikogo, kto podlałby Twoje rośliny podczas wyjazdu na dłuższy urlop? Mamy na to sposób! Kule nawadniające do roślin, zielone przezroczyste, o pojemności 400 ml to doskonały, praktyczny sposób na nawadnianie kwiatów i roślin doniczkowych. Idealnie sprawdzą się również w czasie wyjazdów domowników i u osób, które nie zawsze pamiętają o...
Drzewa iglaste mają duże walory dekoracyjne, w naszych ogrodach są jednak narażone na niszczące działanie szkodników. Jednym z nich jest ochojnik świerkowo-modrzewiowy – to mszyca, której można nie zauważyć, a jeśli w porę nie podejmiemy z nią walki, może doprowadzić do całkowitego unicestwienia iglaków. Zwalczanie mszycy świerkowej jest trudne i żmudne.
Ślimaki w ogrodzie potrafią wyrządzić duże szkody. Efektem ich niszczycielskiej działalności są nie tylko dziury wygryzione w liściach, ale często całkowite unicestwienie warzyw, roślin jagodowych, kwiatów i ziół. Czy są jakieś skuteczne sposoby na ślimaki?
Szkodniki glebowe to grupa owadów, których larwy narażają uprawy na ogromne zniszczenia. Podgryzają korzenie, bulwy i łodygi roślin, drążą w nich korytarze, zanieczyszczają wewnętrzne i zewnętrzne części roślin. Przenoszą też patogeny chorób roślinnych. Jak zwalczyć szkodniki glebowe?
Zwalczanie nornic w ogrodzie nie należy do łatwych zadań. Wiele osób próbuje domowych sposobów na odstraszenie gryzoni, ale w pojedynkę nie zawsze przynoszą one spodziewane efekty. Gdy straty w uprawach stają się coraz większe, najlepiej połączyć kilka sposobów. Jak skutecznie pozbyć się nornic?
Ciepłe dni zachęcają do spędzania czasu na dworze i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. Standardem stało się serwowanie potraw z grilla. Warto więc pokusić się o samodzielne wybudowanie grilla. Będzie znacznie trwalszy i efektowniejszy niż grill metalowy.
Jeśli prowadzisz ogród, to z pewnością wiesz, jak dużo czasu i wysiłku wymaga jego utrzymanie w czystości i porządku. Wśród różnych prac ogrodowych, koszenie trawy jest jednym z najbardziej czasochłonnych i męczących zajęć. Dlatego coraz więcej osób zaczyna korzystać z robotów koszących, które umożliwiają automatyczne koszenie trawnika bez konieczności ręcznej pracy.
Aranżacja małego ogrodu wydaje się dużym wyzwaniem. Jednak niewielka powierzchnia ogródka nie musi być ograniczeniem. Przeciwnie, wystarczy odpowiedni pomysł na mały ogród, by nawet mikroskopijna przydomowa przestrzeń stała się efektownym, przyciągającym uwagę i atrakcyjnym do wypoczynku miejscem.
Budowa ogrodowego tunelu foliowego może być niezbędna, jeśli sami chcemy wyhodować nowalijki lub rozsady gruntowych warzyw czy kwiatów. Konstrukcja osłony jest prosta, nie wymaga drogich materiałów ani skomplikowanych narzędzi. Jak samodzielnie zrobić tunel ogrodowy?
Oto nasza ulubiona chwila, czyli wielki finał mini ogrodowej metamorfozy. I pomyśleć, że jeszcze dwa dni temu nie było tu nic poza stołem i dwoma krzesłami. Taras wzbogacił się o pomalowaną pergolę, zadaszenie z poliwęglanu, deski kompozytowe oraz liczne dekoracje marki Verdenia. Niby tak niewiele, a jednak widać znaczącą różnicę!
Przydomowy warzywnik, minisad, a nawet hodowla kurczy prowadzenie pasieki na własne potrzeby może być nie tylko relaksującym hobby, ale też sposobem na odciążenie domowego budżetu.
Zmienne warunki atmosferyczne, jakie w naszym klimacie panują późną jesienią, zimą, a potem wczesną wiosną, sprawiają, że wiele odmian ozdobnych i użytkowych roślin ogrodowych wymaga zabezpieczenia. Mróz i wiatr najbardziej narażają je na przemarzanie. Dlatego warto dobrać odpowiednie osłony, tym bardziej że na rynku znajdziemy sporo wygodnych i praktycznych, gotowych do zastosowania produktów.
Jesienią żadna roślina nie jest w stanie dorównać chryzantemom. Odkąd przestały być kojarzone jedynie z atmosferą cmentarza w dzień wszystkich świętych, nasze ogrody i domy zyskały niezwykle efektowną dekorację.
Nie tylko wiosną można zakładać ogród – jesień to dobry okres, by pomyśleć o wzbogaceniu naszych rabat o wiele nowych gatunków drzew, krzewów, a także bylin czy warzyw.
Lato, ogród, relaks. To za czym tęsknimy całą zimę i do czego przygotowujemy się wiosną – właśnie teraz możemy ucieleśnić. Szukajmy odpoczynku na łonie przyrody, kołyszmy się w upalnym rytmie, utulmy ciało i umysł.
W naszych ogrodach bytują niezliczone ilości owadów i pajęczaków – są wśród nich zarówno organizmy pożyteczne, jak i szkodniki. Które powinno się eliminować, a jakie wspomagać?
Bluszcz pospolity, winobluszcz pięciolistkowy, trójklapowy oraz zaroślowy – ich obecność na naszej posesji może przysporzyć zarówno zachwytów, jak i zmartwień. Jak utrzymać te rośliny w ryzach, by zachowały ozdobny charakter?
Ogród w stylu angielskim to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie aranżacje bliskie przyrody. Wyróżnia go swobodna forma, w której rośliny przenikają się w sposób naturalny. Jak osiągnąć pożądany efekt?