Opaska wokół domu to nie tylko element dekoracyjny elewacji budynku, ale przede wszystkim niezbędna ochrona jego podziemnych części. Obrzeża wokół domu pełnią też funkcje praktyczne – ułatwiają utrzymanie elewacji w czystości. Z czego robić opaskę wokół budynku?
Równanie terenu działki to często czynność, od której rozpoczynamy prace związane z budową domu – nierówny grunt może być przeszkodą nie tylko w posadowieniu budynku, ale też w prowadzeniu robót. Również po skończonej budowie, przed założeniem ogrodu czeka nas plantowanie terenu. Jak wyrównać teren działki?
Kratki trawnikowe cieszą się sławą wszędzie tam, gdzie priorytetem jest przepuszczalność nawierzchni. Sprawdzają się znacznie lepiej od betonowych płyt, chodników, kostki brukowej.
Nowoczesne materiały betonowe umożliwiają zbudowanie solidnych traktów, które jednocześnie będą sprzyjać ekosystemowi. Jakie mamy do wyboru?
Kostka brukowa z biegiem czasu traci swój początkowy blask. Ruch pieszy i samochodowy, warunki atmosferyczne oraz różnego rodzaju porosty negatywnie wpływają na jej wygląd i trwałość. Impregnacja ma za zadanie ochronę przed tymi negatywnymi czynnikami.
Kostka brukowa to chętnie wybierany materiał do utwardzania nawierzchni. Jest wytrzymała, a dobrze zaprojektowana zapewnia elegancki wygląd podwórka. Aby zabezpieczyć jej powierzchnię przed nasiąkaniem wodą, substancjami oleistymi oraz odświeżyć kolor, warto zainwestować w impregnat do kostki brukowej. Doskonałym wyborem jest SILBRUK KOLOR, czyli impregnat koloryzujący do chłonnych podłoży mineralnych. Sprawdź, jak samodzielnie przeprowadzić...
Plamy z oleju i smaru są trudne do usunięcia i mogą doprowadzić do pogorszenia właściwości kostki brukowej. Usuwanie plam z oleju nie musi być trudne i żmudne. Dzięki wysokiej jakości środków czyszczących plamy znikają w oka mgnieniu!
Kostka brukowa to najbardziej popularny materiał wykorzystywany do stworzenia estetycznej nawierzchni wokół domu. Nic dziwnego. Jest trwała, odporna na ścieranie i mróz oraz korzystna cenowo. Ponadto dostępne są różne wzory i kolory kostki, dzięki czemu bez problemu dobierzemy ją do naszych oczekiwań. Jak układać kostkę brukową?
Ścieżki w ogrodzie powinny być trwałe, efektowne, a także dobrze wkomponowane w naturalne otoczenie. Można je wykonać z materiałów, które spełnią te warunki.
Impregnat do kostki brukowej zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci w podłoże, ograniczając rozwój glonów i porostów. Wytwarza trwałą, wysokoodporną warstwę na zabezpieczonych powierzchniach kostki brukowej i powierzchniach betonowych. Ogranicza powstawanie wykwitów solnych na zabezpieczonych powierzchniach. Uwydatnia i ożywia kolor dając efekt tzw. mokrej kostki.
Przestrzeń wokół domu jest niemniej istotna niż jego wnętrze. Tym bardziej, że odpowiada za „pierwsze wrażenie”. Co widzimy najpierw? Ogrodzenie, podjazd oraz wejście do budynku. Tworzą one tzw. strefę wejściową, która jest ważnym elementem całości założenia. Powinna być funkcjonal-na i komfortowa dla użytkowników, ale również estetyczna i stylowa.
Tarasy, balkony wykończone płytkami na dystansach, deską naturalną lub kompozytową to coraz popularniejsze rozwiązanie w budownictwie mieszkaniowym. Sprawdza się zarówno na nowych, jak i remontowanych obiektach. Aby zapewnić im trwałość, zadbaj o odpowiednią hydroizolację.
W filmie można zobaczyć jak stosować preparat Rdza i sadza - przeznaczony do usuwania rdzawych plam i nalotów oraz sadzy z powierzchni mineralnych. Dzięki innowacyjnej recepturze czyści szybko i skutecznie. Preparat usuwa uciążliwe zabrudzenia z kostki brukowej, betonu, płytek chodnikowych, palisad, krawężników, podjazdów i chodników, ogrodzeń betonowych. Może byś stosowany do czyszczenia kamieni naturalnych odpornych na działanie kwasów, np...
Wykończone jednym materiałem podjazdy czy ścieżki ogrodowe są często nudne i bez wyrazu. Nie muszą takie być - można z nich wyczarować efektowne i niepowtarzalne,a przy tym bardzo funkcjonalne trakty komunikacyjne.
Impregnat do kostki brukowej i betonu: zapewnia długotrwałą ochronę powierzchni, utrzymuje naturalną strukturę i kolor, chroni przed destrukcyjnym działaniem wody, zapobiega rozwojowi mchów i porostów, ogranicza powstawanie wykwitów,
JURGA Protect Color - Jednoskładnikowy impregnat koloryzujący, szybkoschnący, przeznaczony do malowania, odświeżania koloru i renowacji kostki brukowej. Impregnat posiada właściwości hydrofobowe i zwiększoną odporność na oleje i zabrudzenia użytkowe. Do stosowania zewnętrznego. Odporny na czynniki atmosferyczne (woda, śnieg, sole odladzające, UV). Produkt zalecany jest do impregnacji powierzchni chłonnych takich jak: kostka brukowa, galanteria...
Schody wejściowe do domu muszą być odporne na wiele czynników, dlatego najczęściej są wylewane z betonu lub też murowane z bloczków. Taka konstrukcja, chociaż trwała, wymaga odpowiedniego wykończenia. Najlepiej wykorzystać do tego specjalne płytki na schody zewnętrzne, które są dostosowane do warunków atmosferycznych i miejsca ich użytkowania. Jakie płytki możemy wybrać?
Betonowe płyty ażurowe to sprawdzony, bezpieczny i niedrogi sposób na aranżację przestrzeni przydomowej. Doskonale znoszą obciążenie zarówno w przypadku ruchu pieszego, jak i samochodowego, dlatego zazwyczaj wykańcza się nimi podjazdy i ścieżki. Sprawdzą się idealnie, gdy zależy nam na zachowaniu naturalnego wyglądu posesji.
Każda ścieżka, alejka czy podjazd – niezależnie od użytych materiałów – wokół domu powinien być zabezpieczony krawężnikami. Ich zadaniem jest zapewnienie stabilności, a co się z tym wiąże również trwałości nawierzchni. Ponadto porządkują one wizualnie przestrzeń. Podpowiadamy, jak układać obrzeża chodnikowe.
Płytki ceramiczne, gresowe i kamienne to trwałe materiały okładzinowe, jednak nie tworzą one jednolitej powierzchni. Przestrzenie pomiędzy płytkami trzeba wypełnić odpowiednią spoiną. Mimo pojawienia się na rynku nowoczesnych zapraw do fugowania o różnym składzie chemicznym, nadal najpopularniejsze są fugi cementowe. Warto wybrać jednak te o ulepszonej formule.