Możesz skorzystać z wyszukiwarki poniżej aby znaleźć interesujący Cię sklep.
W uprawie roślin doniczkowych bardzo ważną rolę odgrywa podłoże – znacząco wpływa na ich wzrost i rozwój. Wybór odpowiedniej ziemi do kwiatów nie jest łatwy, jednak zadanie to ułatwiają nam producenci, określając na opakowaniu jej przeznaczenie.
Nie odbiega jakością od pojemników wykonanych z naturalnych materiałów, jest estetyczna, trwała, nadaje się do różnych zastosowań zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Donica z kompozytu, pochodząca z materiałów recyklingowych, sprawdzi się w naszym ogrodzie, na balkonie i tarasie, a my przysłużymy się nieco ochronie środowiska.
W końcu po długiej i szarej zimie nadchodzi czas, gdy przyroda budzi się do życia, dni są coraz dłuższe i coraz mocniej grzeje słońce. Luty to dobry miesiąc, aby przeprowadzić pierwsze zasiewy warzyw, które uprawia się z rozsady. Co się siejemy w lutym?
Spotkania na powietrzu dają zawsze dużo radości, nawet w zimie przy lekkim mrozie warto zaaranżować skromną, choć niezbyt długą biesiadę w towarzystwie kilku przyjaciół. Doskonale możemy wykorzystać na ten cel wiatę lub altanę ogrodową. Jeśli dodatkowo zadbamy o dające ciepło palenisko lub pozwalający przygotować gorącą strawę grill, będzie to z pewnością udane...
Chociaż wydawać by się mogło, że zimą ogród nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, to jednak pod koniec tej mroźnej pory roku należy wykonać cięcia drzew i krzewów owocowych. Ma ono na celu zapewnienie m.in. zdrowego wzrostu roślin i obfitych plonów.
Luty to czas kiedy zima dłuży się nam najbardziej. Spragnieni wiosennych ogrodowych impresji, ze względu na pogodę, musimy poczekać jeszcze dobry miesiąc zanim słoneczna aura sprawi, że pojawią się pierwsze pąki, z ziemi wyjdą zawilce i krokusy, a wszędobylski śpiew ptaków ogłosi, że wiosna zawitała w ogrodzie. Na ten czas proponujemy zatem przygotować w domu niewielki kącik...
Luty jest kapryśny. Możemy spodziewać się i dużych mrozów, i całkiem ciepłych dni. Takie warunki nie przeszkadzają niektórym roślinom kwitnąć i ozdobić nasz ogród, a nam poprawić humor.
Co roku styliści ogrodowi, a także szkółkarze – producenci roślin ozdobnych – proponują odmiany, które warto posadzić w ogrodzie, aby nadać mu modny walor dekoracyjny, a także użytkowy. Jakie rośliny ozdobne warto zatem wziąć pod uwagę planując nasadzenia w tym sezonie? Podążając za trendami ogrodowymi na rok 2021, proponujemy kilka odmian.
Palisada ogrodowa pełni zarówno funkcję porządkującą, jak i estetyczną. Do wyboru mamy różne rodzaje palisad, które pomogą uczynić nasz ogród bardziej funkcjonalnym, a przy tym ładniejszym.
Zanim przyjdzie wiosna i owady obudzą się po zimowej hibernacji zadbajmy o to, by w sezonie, a nawet na dłużej, stały się stałymi mieszkańcami naszego ogrodu. Skoro mówi się coraz więcej o wspieraniu zapylaczy, trendy ogrodowe popularyzują miododajne odmiany roślin, warto też pomyśleć o schronieniach dla pożytecznych owadów – umieścić w ogrodzie niewielkie, estetyczne i...
Kapusta ozdobna uprawiana jest w przydomowych ogródkach ze względu na swoje walory dekoracyjne, a także odżywcze. Ponadto wykazuje się bardzo długą trwałością, nie straszny jej ani przymrozek, ani niewielkie opady śniegu.
Coraz więcej mówi się na temat szkodliwości częstego spożywania mięsa. Zdrowa, zbilansowana dieta powinna być zdecydowanie oparta na świeżych warzywach i nasionach roślin strączkowych. Przyszedł zatem czas żeby w naszej kuchni przygotowywać warzywne pasztety.
Dość gwałtowne zjawiska pogodowe, które zdarzają się często na przełomie zimy i wiosny, mogą nastręczać nam wielu problemów, głównie związanych z nieplanowanymi, a dość radykalnymi porządkami wokół i na posesji. Do szczególnie uciążliwych należą mocne porywy wiatru i wichury.
Kto śledzi trendy ogrodnicze, szczególnie w zakresie dekoracyjnych roślin ozdobnych wie, że z każdym rokiem „rozkwita” jakaś moda na określone kompozycje bylin, ich połączenia z ozdobnymi krzewami, wreszcie style i organizację rabat. Jakich zatem spodziewamy się typów na 2020 rok?
Do rozpoczęcia sezonu ogródkowego jeszcze trochę, warto więc ten czas wykorzystać na samodzielne pozyskanie pysznych pieczarek. Ponadto grzyby uprawiane we własnym domu to gwarancja zdrowego jedzenia, bez sztucznych dodatków i chemii. Co ważne, sukces w 100% gwarantowany!
Cenimy kwiaty cebulowe za ich walory dekoracyjne, różnorodność kolorów, kształtów i form. Jednak, aby ozdabiały rabaty od wiosny do jesieni, to należy sadzić wyłącznie dobre jakościowo cebule. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?
Wystarczy kilka cieplejszych dni, nawet zimą, aby kalina wonna ozdobiła nasz ogród delikatnymi, pachnącymi kwiatami. Ten mało wymagający krzew przywoła szybko wiosnę, zanim obudzą się inne rośliny.
Nigdy naturalna, ogrodowa zieleń nie cieszy nas tak bardzo, jak wczesną wiosną. Dlatego jeszcze przy lutowych mrozach przynosimy pierwsze gałązki z ogrodu do domu. Czasami wystarczy parę godzin, by obsypały się kwiatami lub jasnozielonymi listkami. Zachwycają zarówno solo, jak i w połączeniu z innymi kwiatami.
Koniec zimy to zwykle coraz większe pustki w spiżarni. Jesienne zapasy warzyw, przetworów, mrożonek powoli kończą się. Zostają jedynie ostatnie warzywa kopne: ziemniaki, marchewki, pietruszki. Ale dla tych co lubią bogatą kuchnię i znają wartości odżywcze warzyw korzeniowych nieobce są takie smaczne i zdrowe korzenie jak pasternak, rzepa czy brukiew.
Gdy temperatura będzie oscylować w granicach 10 stopni Celsjusza, możemy w parkach lub ogrodach zaobserwować małe żółte kwiatki. Rannik zimowy zalicza się bowiem do pierwszych zwiastunów wiosny, wcześniejszych niż znacznie bardziej od niego popularny przebiśnieg.