Znajdź sklep w swojej lokalizacji

 • Świeczki LED – trwały płomień zimowych dekoracji w ogrodzie

  Życie z ogrodem, Taras i balkon, listopad

  Wielkimi krokami zbliża się ten zimowy, przedświąteczny czas, w którym z przyjemnością myślimy o ładnych dekoracjach w oknach, na gankach, balkonach, tarasach, w przestrzeni ogrodu. Z pomocą przyjdą nam tu niezawodne świeczki LED – ich światło zapewni dekoracyjny, długotrwały efekt.

 • Cis w ogrodzie

  W świecie roślin, listopad

  Cis należy do roślin, których urodę doceniamy przez cały rok, ale jego dekoracyjność cieszy nas szczególnie późną jesienią oraz zimą, gdy ogród pozbawiony jest barw wielu pięknych kwiatów oraz drzew i krzewów.

 • Czosnek – lekarstwo na przeziębienie

  Z ogrodu do kuchni, listopad

  Kiedy jesień raczy nas swoją kapryśną aurą, my zwykle leczymy przeziębienie i grypopodobne infekcje. Aby wesprzeć proces leczenia i podnieść własną odporność, warto w tej sytuacji sięgnąć po lekarstwo wprost z ogrodu – naturalny antybiotyk – czosnek.

 • Kuna w samochodzie – niebezpieczny szkodnik

  Życie z ogrodem, listopad

  Na osiedlach domków jednorodzinnych, ale również w okolicach bloków, tam gdzie sąsiedztwo parku czy lasu, pojawiają się bardzo uciążliwi goście – kuny. Od pewnego czasu doskwierają wyjątkowo właścicielom samochodów, szczególnie tych nowych. Te sprytne stworzenia zagustowały bowiem w otulinach przewodów silnikowych skutecznie je niszcząc.

 • Kot wychodzący, ale tylko na smyczy!

  Życie z ogrodem, listopad

  Miłośnicy kotów, ale także eksperci od pielęgnacji tych zwierząt w domu, kategorycznie odradzają wolne wypuszczanie kotów na zewnątrz. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym z ogrodem, ciężko jednak spełnić te warunki. Jak zorganizować spacery kotu, tak by był on bezpieczny i jednocześnie szczęśliwy?

 • Wiewiórka ruda – wdzięczny gość w ogrodzie

  Życie z ogrodem, listopad

  Jeśli w naszym ogrodzie jest stary drzewostan, królują drzewa iglaste i mieszkamy w niedalekim sąsiedztwie lasu lub dużego parku, to z dużym prawdopodobieństwem stałymi gośćmi na naszej posesji będą wiewiórki.

 • Do grabienia przystąp! Jakie grabie wybrać do ogrodu?

  Sprzęty i narzędzia, listopad

  W listopadzie, jak sama nazwa wskazuje, będziemy musieli zmierzyć się kilkukrotnie z usuwaniem opadłych liści. Zarówno w ogrodzie, na tarasie, jak i na innych częściach posesji jesienna aura pozostawi po sobie ślad. Warto przygotować się na ten moment, kupując odpowiednie i wygodne do własnych potrzeb grabie.

 • Osłaniamy rośliny w donicach na balkonie i tarasie

  Prace ogrodnicze, listopad

  Czas przymrozków, a w ślad za nimi pełnych mrozów to najtrudniejszy okres do przetrwania dla roślin posadzonych w donicach. Niezależnie, czy są to gatunki roślin mniej lub bardziej odporne na wychłodzenie, jeśli uprawiamy je w skrzynkach, donicach i doniczkach, bezwzględnie należy je zabezpieczyć przed zimą.

 • Pigwowiec z ogrodu do jesiennej i zimowej herbaty

  Z ogrodu do kuchni, listopad

  Krzew pigwowca właściwie mógłby uchodzić za chwast. Jednak odpowiednio pielęgnowany i wystawiony na słoneczne stanowisko odwdzięcza się na wiosnę pięknym, dekoracyjnym kwitnieniem, a na jesień obfitym owocowaniem – niezwykle intensywnie pachnącymi zielono-żółtymi jabłuszkami.

 • Czyścimy podjazdy i trakty z kostki brukowej

  Mała architektura, listopad

  To już ostatni moment na to, by zadbać o dobry stan i wygląd nawierzchni na naszej posesji. Umyte i zaimpregnowane przed zimną podjazdy oraz trakty z kostki brukowej będą lepiej prezentować się po zimie i wymagać znacznie mniej nakładów pracy przy wiosennych porządkach.

 • Ziemniak – tanio, smacznie i pożywnie

  Z ogrodu do kuchni, listopad

  Gdyby tak się zastanowić, jakie warzywo jest bezkonkurencyjnym królem upraw w naszym kraju, to z pewnością wygrałby ziemniak. Chociaż jego uprawa dotyczy głównie gospodarstw rolnych oraz dużych ogrodów warzywnych to jednak fakt, iż jest to warzywo niewymagające, doskonale znoszące nasz klimat i dające spektakularny plon sprawia, że ziemniaki dla własnych potrzeb możemy...

 • Oczko wodne przed zimą

  Prace ogrodnicze, listopad

  Jeśli jesteśmy posiadaczami oczka wodnego, to jesienią musimy zarówno ryby, jak i rośliny przygotować na trudne zimowe warunki – niektóre będziemy musieli przenieść do domu. Ponadto należy oczyścić zbiornik z liści i mułu.

 • Jak przechowywać drewno kominkowe

  Mała architektura, listopad

  Aby w chłodne dni cieszyć się ciepłem z kominka, musimy zgromadzić odpowiednią ilość drewna kominkowego. Bardzo ważne jest jego przechowywanie. Musimy ochronić je przed wilgocią, pleśnią, deszczem i śniegiem. Jak i gdzie składować zapas opału?

 • Jak zabezpieczyć narzędzia ogrodnicze przed zimą

  Prace ogrodnicze, listopad

  Narzędzia ogrodnicze powinniśmy zawsze przechowywać czyste. Jednak przed zimą ich dokładne oczyszczenie jest szczególnie ważne – długo nieużywane, zabrudzone mogą pokryć się rdzą.

 • Ognista trzmielina zachwycająca jesienią

  W świecie roślin, listopad

  Trzmielina przez cały rok jest niepozorna, ale jesienią jej liście zachwycają płomiennymi odcieniami czerwieni. Ozdobne są również owoce tej rośliny. Wysokie odmiany są idealne do pojedynczych nasadzeń, natomiast niskie i rozłożyste upiększają jesienne rabaty. Trzmieliny tworzą atrakcyjne kompozycje z trawami ozdobnymi lub wysokimi bylinami kwiatowymi.

 • Zasuszone hortensje – jesienny motyw w dekoracjach

  Życie z ogrodem, listopad

  Hortensje bukietowe to niezwykle wdzięczne krzewy ozdobne. Ich duże wiechowate kwiatostany stają się z końcem lata i początkiem jesieni główną ozdobą ogrodu. Przekwitłe zasychają w niezmienionej formie co sprawia, że pokryte szronem czy śniegiem w czasie zimy wyglądają równie magicznie.

 • Ostatnie prace w ogrodzie – dobrane narzędzia

  Prace ogrodnicze, listopad

  Późna jesień przynosi do ogrodu smutek i szarość. Wiatr oraz ulewne deszcze potrafią poczynić spore spustoszenie – wokół pojawia się pełno naniesionych liści, połamanych gałęzi, suchych igieł, nasion i owoców. Ogród o tej porze niewątpliwie wymaga regularnego porządkowania.

 • Osłaniamy rośliny przed zimą

  Prace ogrodnicze, listopad

  Listopad to najlepszy czas, żeby zadbać o zabezpieczenie roślin przed zimą. Mimo że większość popularnych krzewów i drzew ozdobnych w naszych ogrodach dobrze znosi mrozy, warto poczynić pewne działania pielęgnacyjne, które ochronią je przez uszkodzeniem i przemarznięciem.

 • Jesienne stroiki

  W świecie roślin, listopad

  Pierwsze dni listopada to czas, kiedy kupujemy lub przygotowujemy stroiki, wianki i wiązanki. Choć nieodparcie kojarzą nam się ze świętem, warto jednak docenić ich dekoracyjny walor, wykorzystując je do ozdoby przestrzeni wokół nas.

 • Pieczemy dynię

  Z ogrodu do kuchni, listopad

  Dynia to wspaniałe jesienne warzywo. Coraz bardziej doceniane często gości na naszych stołach. Jej aromat uwydatnia się szczególnie w trakcie pieczenia, dlatego jesienne i zimowe posiłki przygotowujmy właśnie z przyrządzonej w ten sposób dyni.