Znajdź sklep w swojej lokalizacji

 • Skrzynie ogrodowe – dobre rozwiązanie na przechowywanie

  Sprzęty i narzędzia, wrzesień

  Wykonane z wysokogatunkowych materiałów i estetycznie wykończone poza swoim niewątpliwym praktycznym zastosowaniem, skrzynie do przechowywania tekstyliów ogrodowych mogą stać się elementem wykończenia i aranżacji na tarasie i na balkonie.

 • Orzech laskowy – przysmak nie tylko dla wiewiórek

  Z ogrodu do kuchni, wrzesień

  Owoc leszczyny – orzech laskowy, to chyba najbardziej wytrawny z rodzimych orzechów. Jego wielkość i wyjątkowy smak sprawiają, że jest ceniony zarówno jako przekąska, jak i element podkreślający wyborny smak wykwintnej potrawy.

 • Nawozy do trawników – dobrane do potrzeb i pory roku

  Prace ogrodnicze, wrzesień

  Aby nasz trawnik zachwycał soczystą zieloną przez cały sezon, musimy regularnie dostarczać mu substancji odżywczych. Niezastąpione jest więc stosowanie nawozów do trawników, które muszą być dostosowany do potrzeb murawy. Jakie preparaty kupić?

 • Narzędzia teleskopowe – prace w ogrodzie bez drabiny

  Sprzęty i narzędzia, wrzesień

  Jeśli w naszym ogrodzie znajduje się wiele drzew i krzewów ozdobnych, a wokół ogrodzenia pięknie prezentują się szpalery iglaków lub dekoracyjne żywopłoty – narzędzia na teleskopowym trzonku będą właśnie dla nas. Zdecydowanie ułatwią i usprawnią pracę w ogrodzie, pozwolą dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

 • Bukiety na ogrodowy stół – kwiatowe dekoracje u schyłku lata

  Życie z ogrodem, Taras i balkon, wrzesień

  Zanim jesień zaskoczy nas chłodami i zmienną pogodą korzystajmy jak najwięcej z tarasów, balkonów i wypoczynkowej przestrzeni ogrodowej. Jesienne kwiaty, pięknie przebarwiające się liście i dekoracyjne owoce pozwolą dodatkowo umilić miejsce wypoczynku dekoracyjnym bukietem. Komponujmy piękne wiązanki do wazonów z jesiennych kwiatów, których w ogrodzie o tej porze roku wcale...

 • Ginko biloba, czyli miłorząb dwuklapowy – prehistoryczna ozdoba ogrodu

  W świecie roślin, wrzesień

  Szczególnie jesienią, kiedy jego niezwykle urokliwe w kształcie wachlarzykowate liście, nieporównywalne z żadną inną rośliną, przybierają słonecznie żółtą barwę, miłorząb japoński zachwyci w ogrodzie.

 • Dekoracje z kapusty ozdobnej

  W świecie roślin, wrzesień

  Kapusta ozdobna coraz częściej gości w naszych ogrodach. Jej niezwykle efektowne liście mogą być elementem przykuwającym wzrok nie tylko, gdy rośnie na rabatach. Warto ją wykorzystać także do kompozycji stroików, bukietów, martwych natur nie tylko jesienią.

 • Pigwa i pigwowiec

  W świecie roślin, wrzesień

  To już pora, kiedy możemy obserwować dojrzewające na krzakach owoce pigwy oraz pigwowca. Często mylimy te rośliny. Po czym poznać pigwę i pigwowca? Jak je uprawiać?

 • Rośliny wskaźnikowe – jaką glebę mamy w ogrodzie

  Prace ogrodnicze, wrzesień

  Poszczególne gatunki roślin, aby prawidłowo się rozwijały potrzebują odpowiednich warunków. Odczyn gleby i jej skład chemiczny możemy określić na podstawie roślin wskaźnikowych pojawiających się w naszych ogrodach.

 • Czas na mrozy – srebrzysty starzec popielny

  W świecie roślin, wrzesień

  Starzec popielny to roślina znana wszystkim pod nazwą mrozy. Cenimy go za efektowne srebrzystoszare liście, których forma i kolorystyka może kojarzyć się z rysunkami autorstwa mrozu. Doskonale komponuje się z jesiennymi kwiatami.

 • Ziemianka w ogrodzie – jak zbudować współczesną piwniczkę ogrodową

  Mała architektura, wrzesień

  Znane od bardzo dawna ziemianki zawsze cieszyły się dużą popularnością. Dzisiaj są nie tylko praktycznymi spiżarniami – pozwalają korzystać z nieprzetworzonych warzyw i owoców przez cały rok – ale również ciekawymi elementami architektury ogrodowej. Warto rozważyć budowę ogrodowej piwniczki, nawet gdy w domu zaplanowano piwnicę czy spiżarnię.

 • Suszone kwiaty z ogrodu – zapachowa dekoracja

  W świecie roślin, wrzesień

  Zanim przyjdą słoty i ogród wypełni wilgoć, a roślinne rabaty zszarga deszcz i wiatr, warto wykorzystać wrześniowe ładne dni na zbiory ostatnich kwiatów, które zdążymy jeszcze zasuszyć i przygotować z nich pachnące dekoracje do wnętrz.

 • Składane, mobilne, lekkie i praktyczne worki na liście

  Sprzęty i narzędzia, wrzesień

  Wrzesień rozpoczyna czas prac porządkowych w ogrodzie. Przygotowanie zawczasu odpowiednich narzędzi oraz pomocniczych akcesoriów może znacznie ułatwić i usprawnić jesienne prace. Proponujemy wygodne i poręczne worki, nieodzowne przy zbieraniu liści, koszeniu trawy, wycinaniu zeschniętych bylin.

 • Wapnowanie ziemi w ogrodzie

  Prace ogrodnicze, wrzesień

  Najczęściej w naszych ogrodach gleba ma odczyn obojętny lub lekko kwaśny, który odpowiada większości roślinom. Jednak zdarza się, że podłoże jest zbyt kwaśne – to właśnie wtedy należy przeprowadzić wapnowanie.

 • Dmuchawa do liści – jaki model kupić

  Sprzęty i narzędzia, wrzesień

  Jesienne porządki w ogrodzie zajmują dużo czasu. Szczególnie uciążliwe i pracochłonne jest usuwanie liści, które opadły z drzew oraz krzewów. Aby szybko i bez wysiłku oczyścić z nich ogród, tradycyjne grabie zamieńmy na nowoczesną dmuchawę do liści. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego urządzenia?

 • Rumiane wrześniowe jabłuszka

  Z ogrodu do kuchni, wrzesień

  Jabłka. Te prosto z drzewa smakują wyjątkowo! Warto korzystać właśnie teraz z bogactwa ich odmian, bo we wrześniu niepokonanie królują w sadach i ogrodach uprawnych. Chrupmy te twarde i soczyste, przerabiajmy na kompoty te słodkie i miękkie, prażmy na szarlotki te wyjątkowo kwaśne.

 • Przedłużenie sezonu letniego – ogrzewanie na kilka sposobów

  Mała architektura, wrzesień

  Wraz z nadejściem jesieni, na dworze robi się chłodniej, a tym samym coraz więcej czasu spędzamy w domu. Nie rezygnujmy jednak ze spędzania miłych chwil w ogrodzie czy tarasie z powodu niskich temperatur. Wystarczy niewielka inwestycja w urządzenia grzewcze, by cieszyć się urokami jesieni.

 • Rośliny w pojemnikach z tarasu i balkonu – jak je ochronić przed zimą

  W świecie roślin, wrzesień

  We wrześniu temperatury mogą zacząć znacznie spadać, a z końcem miesiąca mogą pojawić się nawet pierwsze przymrozki. To więc najwyższy czas, aby wystawione na czas lata rośliny w pojemnikach odpowiednio zabezpieczyć lub zabrać na sezon zimowy do domu.

 • Cieszmy się smakiem leśnych grzybów

  Z ogrodu do kuchni, wrzesień

  Nieważne, czy z własnej uprawy, czy nazbierane na leśnym spacerze lub też kupione na bazarze, grzyby są wdzięcznym produktem kulinarnym. Są łatwe w obróbce, nie wymagają długich zabiegów, są niezwykle aromatyczne, a przy tym zupełnie nie tuczące.

 • Elegancka murawa w przyszłym sezonie – zadbaj o trawnik jesienią

  Prace ogrodnicze, wrzesień

  Zadbany trawnik wymaga wiele pracy w sezonie: nawożenie, podlewanie i koszenie to regularne zabiegi, których musimy dopilnować. Warto jednak wiedzieć, że jesienią należy wykonać również wiele prac pielęgnacyjnych, które zaowocują intensywną, zdrową i zieloną murawą w nowym sezonie.