Znajdź sklep w swojej lokalizacji

 • Łubin w letnim ogrodzie

  W świecie roślin, lipiec

  Tradycyjne przydomowe ogrody, kojarzone z krajobrazem podmiejskim, sielskim i wakacyjnym pełne były kolorowych łubinów. Te piękne pióropuszowate kwiaty nadają rabatom niezwykłego uroku – łubin w letnim ogrodzie coraz częściej polecany jest również w nowoczesnych aranżacjach i naturalistycznych projektach ogrodów na posesjach.

 • Mulczowanie trawnika – czy warto je wykonywać

  Prace ogrodnicze, lipiec

  Chcąc mieć ładny trawnik, musimy go kosić. Lecz co zrobić ze ściętą trawą? Rozwiązaniem jest mulczowanie, które polepsza jakość i wygląd murawy. Na czym polega ten zabieg i jak go przeprowadzić?

 • Nożyce do cięcia żywopłotu

  Sprzęty i narzędzia, lipiec

  Jeśli zamierzamy przyciąć żywopłot, najlepiej zaopatrzyć się w nożyce przeznaczone właśnie do tego celu. Ułatwią i przyspieszą cięcie pędów. Spowodują także, że nasz żywopłot będzie ładnie się prezentował.

 • Wegetariańskie burgery na grilla – zdrowa alternatywa dla hamburgerów

  Z ogrodu do kuchni, lipiec

  Grillowanie w sezonie letnim to jedna z najpopularniejszych przyjemności, jakie możemy sobie zafundować we własnym ogrodzie. Aby urozmaicić grillowy jadłospis i jednocześnie podążyć za modą na unikanie mięsa, proponujemy smaczne i zdrowe warzywne burgery.

 • Lekkie i praktyczne buty ogrodowe

  Sprzęty i narzędzia, lipiec

  Nic tak nie sprzyja pracom ogrodowym, jak poręczne wyposażenie i praktyczny ubiór. Kiedy lato i sezon prac w ogrodzie w pełni, warto zaopatrzyć się w niezwykle wygodne buty ogrodowe.

 • Naturalne zacienienie balkonów i tarasów – parawany z pnączy

  Taras i balkon, lipiec

  Miejsca wypoczynku możemy zacienić obsadzając je przeróżnymi pnączami. Takie zielone parawany nie tylko ochronią nas przed słońcem, ale również przed wiatrem, kurzem i wzrokiem sąsiadów. Ponadto bardzo ładnie wyglądają.

 • Lipcowy wysiew warzyw, czyli zapełnienie luk i miejsc po plonach

  Prace ogrodnicze, lipiec

  Lipiec to miesiąc, w którym wiele czasu spędzamy w ogrodzie leniuchując. Jest jednak trochę pracy do wykonania – pora na pierwszy poplon. Siew warzyw do gruntu jest dużo łatwiejszy niż przygotowanie rozsad. Co możemy siać w lipcu?

 • Borówka amerykańska – na pierwszym miejscu letnich deserów

  Z ogrodu do kuchni, lipiec

  Borówka amerykańska to uprawna kuzynka leśnej jagody. Jej słodki, przyjemny smak sprawia, że jest niezwykle popularna jako element wiodący lub dodatek do deserów. Jest to owoc sezonowy i smakuje najbardziej niepoddany obróbce, czyli na surowo. Teraz, kiedy sezon na borówkę kanadyjską w pełni wykorzystajmy ten fakt i koniecznie używajmy jej w kuchni oraz konsumujmy jak...

 • Urlop w ogrodzie – wypoczywajmy!

  Życie z ogrodem, lipiec

  Wakacje to czas relaksu. I wcale nie musimy daleko wyjeżdżać, by zregenerować siły. Wystarczy, że zaopatrzymy się w kilka sprzętów i akcesoriów, by odpocząć we własnym ogrodzie.

 • Jak pozbyć się chwastów z ogrodu

  Prace ogrodnicze, lipiec

  Chwasty pojawiają się w każdym ogrodzie, szpecąc nasze rabaty kwiatowe i warzywnik. Ponadto zabierają wodę uprawianym przez nas roślinom i ograniczają im dostęp światła. Czy istnieją skuteczne sposoby, na ich pozbycie się?

 • Odrobina łąki w ogrodzie – odmiany wprost z natury

  W świecie roślin, lipiec

  Coraz modniejsze stają się w ogrodach rośliny przypominające te wprost z zamiejskich pól i łąk. Propozycje odmian ozdobnych do ogrodów naturalistycznych mogą zachęcić nas do stworzenia takiego zakątka na naszej posesji.

 • Hydrożele – magazyny wody

  Prace ogrodnicze, lipiec

  Hydrożele dodane do ziemi ogrodowej zatrzymują wodę, a następnie powoli ją oddają. Dzięki czemu rośliny możemy podlewać znacznie rzadziej, gdyż korzenie mają zapewniony jest stały dostęp wilgoci. Preparaty należy stosować szczególnie tam, gdzie nie jest możliwe regularne podlewanie roślin.

 • Funkie – królowe miejsc zacienionych

  W świecie roślin, lipiec

  Funkie to jedne z najstarszych roślin ozdobnych. Warto posadzić je w ogrodzie ze względu na urokliwe, okazałe, błyszczące liście. Ponadto są wytrzymałe na mrozy, odporne na choroby i szkodniki oraz lubią cień. Rośliny te można pozostawić bez opieki na wiele lat.

 • Grajmy, bawmy się – aktywny wypoczynek we własnym ogrodzie

  Życie z ogrodem, lipiec

  Nie zawsze planujemy wyjazdy wakacyjne, niekiedy decydujemy się spędzić najładniejsze dni lata na miejscu – we własnym ogrodzie. Dla tych, którzy podjęli taką decyzję, mamy kilka propozycji na aktywny wypoczynek na powietrzu.

 • Cukinia i kabaczek – ozdobne w ogrodzie, smaczne na talerzu

  Z ogrodu do kuchni, lipiec

  Cukinia i kabaczek należą do tej samej rodziny roślin dyniowatych, mając podobne wymagania jak pospolity ogórek, chętnie uprawiane są w przydomowych ogrodach warzywnych.

 • Basen w ogrodzie

  Życie z ogrodem, lipiec

  Kąpiel w basenie we własnym ogrodzie to świetny sposób, by orzeźwić się w upały. To także gwarancja udanej zabawy i relaksu po ciężkim dniu pracy. Nasze marzenie może się spełnić za sprawą basenów przenośnych. Ich producenci oferują tak wiele modeli, że na pewno znajdziemy dostosowany do naszych oczekiwań.

 • Altana ogrodowa – komfortowe miejsce wypoczynku

  Mała architektura, lipiec

  Coraz częściej przestrzeń wokół domu wyposażamy w wiele praktycznych obiektów, sprzyjających wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Jednym z takich elementów małej architektury jest altana, która pełni również funkcję dekoracyjną, dodając naszemu ogrodowi uroku.

 • Jak kosić trawnik latem?

  Prace ogrodnicze, lipiec

  Chyba żadnego posiadacza trawnika nie trzeba przekonywać, że koszenie murawy jest podstawą jego pielęgnacji, również w upalne lato. Praca ta wykonywana regularnie sprzyja wzrostowi i krzewieniu się trawy, a także ogranicza rozwój chwastów.

 • Czas na wiśnie!

  Z ogrodu do kuchni, lipiec

  Te aromatyczne i o pięknym kolorze owoce często chętniej spożywamy w przetworach niż surowe. W ostatnich latach są dostępne w sprzedaży przez dość krótki czas, dlatego trzeba z nich szybko korzystać, najlepiej jak tylko się pojawią!

 • Udane przyjęcie w ogrodzie i na tarasie

  Życie z ogrodem, lipiec

  Gwarancją udanego przyjęcia w plenerze – w naszym ogrodzie czy na tarasie – jest z pewnością dobre towarzystwo i ładna pogoda. Aby je dodatkowo uprzyjemnić i uświetnić, warto zadbać o kilka dodatkowych rzeczy. Przedstawiamy kilka trików, które nadać uroku naszemu garden party.