Znajdź sklep w swojej lokalizacji

 • Zioła z ogrodu na przeziębienie

  Z ogrodu do kuchni, marzec

  Kiedy zima zmierza ku końcowi, a za oknem wyraźnie widać przedwiośnie, wtedy najbardziej jesteśmy narażeni na przeziębienia oraz infekcje grypopodobne. Jak sobie z nimi radzić korzystając z letnich i jesiennych dóbr naszych ogrodów?

 • Bukszpan – dekoracyjny o każdej porze roku

  W świecie roślin, marzec

  Uniwersalny charakter tego drobnolistnego krzewu ogrodowego sprawia, że chętnie uprawiamy go w ogrodzie, na tarasie, a także na balkonie. Pozostaje zielony przez cały rok, dzięki czemu wygląda dekoracyjnie o każdej porze roku.

 • Prąd w ogrodzie – przedłużacze ogrodowe

  Sprzęty i narzędzia, marzec

  Standardem jest dostęp do zasilania na zewnątrz domu. Prąd jest potrzebny nie tylko do podłączenie elektrycznej kosiarki czy innych urządzeń, ale również do przeróżnych urządzeń mobilnych, z których korzystamy wypoczywając w ogrodzie.

 • Rośliny cebulowe do skalnego ogrodu

  W świecie roślin, marzec

  Rośliny cebulowe na skalniaku? Czemu nie! Sprawdźcie, jakie byliny cebulowe ożywią późnozimowy i wczesnowiosenny ogród skalny.

 • Mycie kostki brukowej po zimie

  Prace ogrodnicze, Taras i balkon, marzec

  Nawierzchnie wykonane z kostki brukowej są niezwykle odporne na warunki atmosferyczne. Dlatego też ich pielęgnacja nie przysparza większych problemów. Ewentualne czyszczenie kostki wykonuje się najczęściej raz w sezonie – wczesną wiosną.

 • Kosiarka do wiosennego przeglądu

  Sprzęty i narzędzia, marzec

  Po przymusowym, kilkumiesięcznym postoju kosiarka wymaga przygotowania do nowego sezonu. Początek wiosny to dobry czas – w ogrodzie nie mamy jeszcze dużo pracy – by przeprowadzić kompleksowy przegląd urządzenia, szczególnie gdy nie zadbaliśmy o niego jesienią.

 • Sposoby na odstraszanie kotów

  Życie z ogrodem, marzec

  Wizyty dzikich kotów na posesji to niestety częsty problem, na który niełatwo znaleźć dobre rozwiązanie. Szczególnie z początkiem wiosny, zwyczajowo w marcu, koty rozpoczynają okres godów i szukają partnerów. Skuteczne zniechęcanie nieproszonych gości warto rozpocząć właśnie teraz. Podajemy kilka sposobów na skuteczne odstraszanie kotów.

 • Wierzba mandżurska – naturalne piękno

  W świecie roślin, marzec

  Jeśli szukamy niedużego, dekoracyjnego drzewa do naszego ogrodu, pomyślmy o wierzbie mandżurskiej. Ta pochodząca z północno-wschodniej Azji roślina wygląda egzotycznie, równocześnie nie wymaga specjalnej opieki jak wiele kwiatów wywodzących się z odległych nam rejonów. Zobaczmy, jak o nią dbać, by służyła nam przez lata.

 • Na koniec zimy – letnie i jesienne mrożone warzywa

  Z ogrodu do kuchni, marzec

  Warzywa mrożone choć nie tak zdrowe i jędrne jak te prosto z grządki, mogą stać się równie cennym składnikiem ciekawych, smacznych oraz efektownych dań. Wykorzystujmy zamrożone latem, jesienią warzywa i wzbogacajmy naszą dietę o cenne składniki roślinne.

 • Projekt ogrodu przygotujmy przed wiosną

  Prace ogrodnicze, marzec

  Planowanie rozwiązań, jakie chcemy wprowadzić w nowo zakładanym ogrodzie albo kiedy chcemy dokonać zmian dotychczasowego układu naszej zielonej przestrzeni, warto zrobić właśnie teraz. Zanim przyjdzie wiosna i będziemy mogli zacząć prace na zewnątrz, poświęćmy czas na przygotowanie projektu.

 • Sprzątanie balkonu po zimie

  Taras i balkon, marzec

  Czas na wiosenne porządki na balkonie? Spragnieni słońca, świeżego powietrza i pogodnej aury, coraz częściej spoglądamy tęsknie na nasz balkon, planując, jakie w tym roku kwiaty posadzimy, jak zaaranżujemy tę przestrzeń, jak przygotujemy to miejsce na nadchodzący sezon. Już teraz w marcu, zacznijmy porządkować nasz balkon, tak aby z przyjściem wiosny myśleć tylko o...

 • Zdrowe kory – lecznicze właściwości kory drzew: dębu, wierzby, brzozy

  Z ogrodu do kuchni, marzec

  W apteczce zielarza lecznicze kory drzew na pewno znalazły swoje zasłużone miejsce. Okazuje się bowiem, że mają wiele cennych właściwości prozdrowotnych i warto stosować je zarówno przy wspomaganiu leczenia infekcji sezonowych, jak i przy łagodzeniu chorób przewlekłych. Początek wiosny to najlepszy moment na zbieranie zdrowej kory drzew.

 • Efektowne doniczki – kwiaty w ładnej oprawie

  Taras i balkon, W świecie roślin, marzec

  Zanim zaczniemy korzystać z ogrodu, zadbajmy o nasz domowy ogródek, czyli rośliny doniczkowe. Marzec to doskonały czas na ich przesadzanie, rozmnażanie, a także dosadzanie nowych odmian. Warto przy tym pomyśleć o odpowiedniej, pasującej do wystroju wnętrza oprawie kwiatów domowych – o efektownych doniczkach.

 • Dajmy oddech trawnikowi

  Prace ogrodnicze, marzec

  Aeracja to zabieg mający na celu napowietrzenie i rozluźnienie gleby. Wertykulacja zaś odświeża trawę, daje jej większy dostęp światła i powietrza. Jeśli zależy nam skutecznej pielęgnacji trawnika musimy pamiętać, że jest to zabieg nie mniej ważny niż niż koszenie, nawożenie i podlewanie.

 • Sadzimy drzewa i krzewy

  Prace ogrodnicze, marzec

  Sadzenie roślin to jedna z najprzyjemniejszych prac ogrodowych. Kończy okres planowania ogrodu, a zaczyna proces tworzenia i kształtowania przestrzeni wokół domu. Sadzenie drzew i krzewów musimy wykonać starannie i zgodnie ze sztuką ogrodniczą, ponieważ później wszelkie zmiany są trudne do przeprowadzenia i odbijają się na zdrowiu roślin.

 • Sok z brzozy, czyli izotonik wprost z natury

  Z ogrodu do kuchni, marzec

  Sok z brzozy jest znanym od wielu lat domowym środkiem leczniczym. Jego samodzielne pozyskiwanie jest bardzo łatwe i nie wymaga wyjątkowych zabiegów oraz akcesoriów. Marzec i początek kwietnia to najdogodniejszy czas, aby rozpocząć pobieranie soku z brzozy.

 • Opryski w marcu – jakie można przeprowadzić?

  Prace ogrodnicze, marzec

  „Lepiej zapobiegać, niż leczyć” – to zasada, która sprawdza się także w ogrodzie. Stosujmy się do niej, a nasz ogród będzie zdrowy i piękny przez cały sezon. Co więc mamy zrobić? Zapobiegać chorobom i wyeliminować szkodniki zagrażające naszym roślinom. Opryski w marcu sprawią, że zdążymy zniszczyć owady, zanim zaczną żerować.

 • Inspekt – sposób na wcześniejsze warzywa

  Prace ogrodnicze, marzec

  Czy jest sposób na własne, smaczne i niepryskane nowalijki? Tak, inspekt w warzywniku. Możemy w nim oprócz uprawy nowalijek, przygotować rozsady roślin ozdobnych oraz warzyw. Osłonięte od wiatru i ogrzewanie promieniami słonecznymi rośliny urosną dużo szybciej niż na otwartej przestrzeni.

 • Wiosna w ogrodzie – poznajmy sekretne życie roślin ogrodowych

  Życie z ogrodem, marzec

  Wiosna w ogrodzie to doskonała okazja, aby poczynić obserwacje, jak rośliny ogrodowe budzą się do życia i to w sposób dosłowny. Naukowcy od lat prowadzą badania nad tym, czy rośliny „słyszą”, „widzą”, „czują zapachy”, ba, nawet „porozumiewają się” i „myślą”. Mówiąc najprościej, czy funkcjonują społecznie i czy wyposażone są w podobne zmysły jak człowiek...

 • Wianek z wierzby – nie tylko na Wielkanoc

  Życie z ogrodem, marzec

  Wierzbowe bazie nieodparcie kojarzone są z Wielkanocą, ale mogą posłużyć również jako doskonała baza do wiosennej dekoracji domu czy tarasu również poza świętami. Wianek z wierzby może stać się uniwersalną ozdobą stołu, parapetu, okna czy żyrandola również bez okazji.

© 2014 Grupa PSB Handel S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.