Znajdź sklep w swojej lokalizacji

 • Lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu

  Instalacje ogrodowe, styczeń

  Oświetlenie ogrodu i posesji stało się nieodzownym elementem ich aranżacji. Buduje nie tylko klimat, ale też daje poczucie bezpieczeństwa. W tej roli doskonale sprawdzą się lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu.

 • Jak dbać o ogród podczas ciepłej zimy

  Prace ogrodnicze, styczeń

  Pogoda w naszym kraju jest nieprzewidywalna. I chociaż zazwyczaj styczeń jest najzimniejszym miesiącem, to zdarza się czasami, że temperatura jest dodatnia – a nie jest to dobre dla roślin ogrodowych.

 • Jak uprawiać kiełki w domu

  W świecie roślin, styczeń

  Zima to idealny moment, by w naszej diecie znalazły się kiełki. Najlepiej, gdy pochodzą one z naszej uprawy. Jak uprawiać kiełki w domu?

 • Podlewanie roślin zimą

  Prace ogrodnicze, styczeń

  Nawet zimą może się okazać, że konieczne będzie podlewanie roślin ogrodowych. Kiedy należy podlewać je o tej porze roku? Jakie rośliny w ogrodzie podlewa się zimą?

 • Oplątwy – dekoracyjne rośliny prawie bez pielęgnacji

  W świecie roślin, styczeń

  Styczeń to często zmiana dekoracji w domowych aranżacjach, również roślinnych. Świąteczne ozdoby i rośliny ustępują miejsca tym, które zostaną z nami na dłużej – dekoracyjnym odmianom doniczkowym. W tym sezonie proponujemy wyjątkową roślinę – niepozorną oplątwę. Nie wymaga ziemi, toleruje rzadkie nawadnianie, ozdobi każdą przestrzeń, w której inne rośliny nie znajdą...

 • Styczniowe prace w ogrodzie

  Prace ogrodnicze, styczeń

  O ogród należy dbać cały rok – nawet w zimowe miesiące. I chociaż niskie temperatury oraz krótkie dni nie zachęcają do spacerów, to przejdźmy się po ogrodzie i zadbajmy o niego.

 • Moc witamin na zimę – koktajle warzywno-owocowe

  Z ogrodu do kuchni, styczeń

  Zimą nasze organizmy potrzebują szczególnie witaminowego wsparcia. Brak słońca, niskie temperatury, sezonowe infekcje to wszystko sprawia, że w tym okresie warto zadbać o codzienny „zastrzyk zdrowia” w postaci koktajlu owocowo-warzywnego.

 • Zimowa wycieczka – tylko z termokubkiem lub wygodnym termosem

  Życie z ogrodem, styczeń

  Nawet gdy pogoda nie rozpieszcza, ruch na świeżym powietrzu to gwarancja dobrego samopoczucia. Marznąć wcale nie trzeba – dobrze ubrani i wyposażeni w termos z gorącą kawą lub herbatą zapewnimy sobie przyjemną zimową rekreację.

 • Czym dokarmiać ptaki?

  Życie z ogrodem, styczeń

  W okresie mrozów i obfitych opadów śniegu warto dokarmiać ptaki. W tym okresie mają one utrudniony dostęp do pokarmu i wiele z nich ma nikłe szanse na przeżycie, zwłaszcza te mniej doświadczone, stare lub osłabione. Dokarmiajmy więc ptaki, ale mądrze.

 • Śnieg w ogrodzie

  Prace ogrodnicze, styczeń

  Ośnieżony ogród wygląda przepięknie. Biały puch pokrywający rośliny to także urokliwa ochrona przed mrozem. Jednak dla wielu gatunków może być zbyt dużym obciążeniem. Co zrobić, aby gruba warstwa śniegu nie zniszczyła naszego ogrodu?

 • Przechowywanie warzyw zimą

  Z ogrodu do kuchni, styczeń

  Zima w pełni, temperatura może być niska jeszcze przez kolejne dwa miesiące, dlatego nie zapomnijmy korzystać zapasów warzyw, jakie zebraliśmy na swojej działce do przechowania na zimę. Przy okazji zróbmy im niewielki przegląd.

 • Projektowanie własnego ogrodu

  Prace ogrodnicze, styczeń

  Styczeń i luty to najlepsze miesiące, by poświęcić nieco czasu na plany ogrodowe. Perspektywa nowych nasadzeń, wybór ciekawych odmian, wreszcie szkic przeorganizowania traktów i rabat – to zadania, jakie możemy właśnie teraz zrealizować, podejmując się w domowym zaciszu projektowania ogrodu.

 • Zimowe oczary

  W świecie roślin, styczeń

  Oczary mają wiele odmian. Jednak najbardziej poszukiwane są te, które kwitną zimą. Ich delikatne, urokliwe kwiaty ozdabiają ogród już od grudnia, chociaż przebarwiające się liście zachwycają także jesienią. Krzewy te są łatwe w uprawie, warto więc, aby pojawiły się w naszym ogrodzie.

 • Skrzynie na balkonie – jak bezpiecznie przechowywać rzeczy

  Taras i balkon, styczeń

  Zimą balkony są mało przez nas używane, a wręcz stają się miejscem magazynowania niepotrzebnych rzeczy. Aby nie uległy one zniszczeniu, a przy wichurach nie spadły i nie wyrządziły szkody przechodniom, warto odpowiednio je przechowywać. Sprawdzą się w tym przypadku skrzynie ogrodowe.

 • Kiszonki zimą to najzdrowsza dieta

  Z ogrodu do kuchni, styczeń

  Zdrowe, smaczne, kolorowe – kiszonki są wspaniałym uzupełnieniem diety. Szczególnie zimą, kiedy witaminy i wspomaganie odporności są na pierwszym planie, jedzmy kiszone warzywa!

 • Bezpieczny balkon dla kota – siatki ochronne

  Taras i balkon, styczeń

  Kiedy jeszcze za oknem śnieg, a na balkonie zimno, warto właśnie teraz pomyśleć o korzystaniu z niego wiosną i latem. Dla właścicieli kotów może to być dobry czas, by rozważyć, a potem dobrać odpowiednią siatkę, gwarantującą bezpieczne spędzanie czasu na powietrzu przez naszych pupili.

 • Co zrobić z choinką po świętach

  Prace ogrodnicze, styczeń

  Żywa choinka po świętach Bożego Narodzenia wcale nie musi wylądować na śmietniku. Jeśli kupiliśmy drzewko w doniczce, to oczywiście możemy zasadzić je w ogródku. Są jeszcze inne możliwości, nawet gdy nasza choinka jest cięta. Przedstawiamy niektóre – warto z nich skorzystać.

 • Mahonia zimową ozdobą ogrodu

  W świecie roślin, styczeń

  Szukając dekoracyjnych odmian do ogrodu, warto myśleć o tych, które potrafią cieszyć oko przez cały rok. Ozdobne ulistnienie, zimozielone, atrakcyjne kwitnienie i owocowanie, wreszcie nieuciążliwa uprawa – te wszystkie wymagania spełnia mahonia.

 • Jak uniknąć pleśni śniegowej

  Prace ogrodnicze, styczeń

  Pleśń śniegowa to inaczej to nic innego jak grzybowa choroba roślin z grupy fuzarioz. Wywołuje ją głównie Microdochium nivale, a przy sprzyjającej pogodzie także inne gatunki grzybów zdolne do rozwoju w niskich temperaturach. Pleśń śniegowa występuje na zbożach i trawnikach.

 • Jak zapobiec zimowej suszy fizjologicznej

  Prace ogrodnicze, styczeń

  Susza fizjologiczna to stan, w którym roślina nie jest w stanie pobierać wody, pomimo tego, że występuje ona w jej otoczeniu. Ilość pobieranej wody z gleby zależy od powierzchni absorbującej i różnicy potencjału wody. Powodem takiego stanu może być zbyt niska temperatura powietrza, zamarzanie wody lub zbyt duże zasolenie gleby. Występuje zimą, wczesną wiosną i późną jesienią...