Jak zaprojektować oświetlenie w kuchni

W kuchni nie tylko gotujemy i spożywamy posiłki, ale także spędzamy sporo czasu w towarzystwie domowników i gości. Obserwujemy trend, że coraz częściej w projektach aranżacji wnętrz architekci zachęcają do łączenia jadalni z salonem. Takie rozwiązanie może być bardzo eleganckie oraz praktyczne. Dlatego ważne jest, by kuchenne oświetlenie nie ograniczało się do jednej lampy wiszącej. Będzie ono zdecydowanie niewystarczające do wygodnego korzystania z tego pomieszczenia. Projektując oświetlenie do kuchni, warto postawić zarówno na halogeny sufitowe, jak i oświetlenie pod szafki kuchenne oraz dekoracyjne. Takie kompleksowe podejście sprawi, że kuchnia będzie funkcjonalna i estetyczna. Podpowiadamy, jak interesująco zaaranżować oświetlenie kuchni

Jak zaprojektować oświetlenie play_arrow Zobacz jak zaprojektować oświetlenie w kuchniplay_arrow

Źródła światła - żarówki ledowe do domu 

Filamenty LED - ukształtowane na wzór włókien żarowych diody charakteryzują się wysoką wydajnością i energooszczędnością. Zaletą tego rozwiązania jest brak widocznych obwodów drukowanych i struktur diod LED. Po zaświeceniu żarówki LED z filamentami zapewniają przyjemną dla oka barwę (temperatura barwowa kolorów 3000k – ciepła biała).

Filamenty vintage - posiadają ozdobny kształt i edisonowski design. Idealnie wpasowują się w oprawy lamp pomieszczeń o wystroju typu: loft / vintage / industrial. Stanowią również doskonałą ozdobę tarasu, kawiarni, restauracji czy pubu.

Filamenty mleczne - znajdą zastosowanie w lampach, w których źródło światła skierowane jest do góry. Zwykłe źródło LED świeci w jednym kierunku o ograniczonym kącie rozchodzenia się światła. Filament dzięki swojej konstrukcji daje światło w zakresie 360°. Żarówka LED mleczna znajdzie natomiast uznanie u osób, które nie chcą w swoich lampach mieć widocznych diod LED.

Profile led

Profile architektoniczne do płyt GK – zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych to funkcjonalne i estetyczne rozwiązania stosowane zarówno w pomieszczeniach użytkowych, takich jak sklepy czy hale wystawiennicze, jak i w mieszkaniach i domach. Aby podwieszany sufit lub ścianka dzieląca salon od kuchni prezentowały się jeszcze lepiej, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie. Najlepiej sprawdzą się tutaj specjalne profile do GK, które umożliwiają montaż taśmy LED w profilu w płytach ściennych i sufitowych, także na ich krawędziach.

Profile LED meblowe – uzyskanie niezwykłych efektów świetlnych w domu staje się coraz prostsze. Już nie tylko szafki kuchenne mogą zostać podświetlone, ale również meble w salonie i sypialni, tworząc niesamowite wrażenie przytulnego wnętrza. Profile do taśmy LED GLAX są tak zaprojektowane, aby światło delikatnie i dyskretnie oświetlało pomieszczenia, w których przebywa się na co dzień.

Oprawy dekoracyjne

Oprawy zwieszane – do aranżacji wnętrz, w których dominuje geometria, prostota i minimalizm trzeba dopasować również światło, a dokładnie jego kształt. Modne lampy podłużne potrafią efektownie rysować się na tle sufitu. W pojedynczych liniach czy zestawione w geometryczne figury, oprawy ciekawie oświetlają i zdobią nowoczesne wnętrza.

Oprawy sufitowe – czasy klasycznych żyrandoli do kuchni i lampek do czytania już dawno się skończyły. Potrzebujemy czegoś nowoczesnego! W związku z tym powstaje coraz więcej nowych rodzajów opraw, które mają na celu zaspokojenie potrzeb dzisiejszych konsumentów (m.in. oprawy LED sufitowe podtynkowe lub wpuszczane). W myśl najnowszych trendów GTV przygotował nowe oprawy oświetleniowe sufitowe, które są odpowiedzią na wymagania zarówno fanów klasyki, jak i minimalizmu czy stylu industrialnego.

Znajdź najbliższy sklep

Sprawdźplay_circle_filled