Zabezpieczenie garażu przed wodą z podjazdu – zadbaj o funkcjonalność i estetykę

Systemowe odwodnienie garażu to najlepszy sposób, by zapobiec podtopieniu posesji i tworzeniu się kałuż na podjeździe. Jak zabezpieczyć garaż przed opadami? Najlepiej odprowadzić wodę z podjazdu, stosując odwodnienie dedykowane do budownictwa indywidualnego. Jakie ruszty odwodnieniowe i jakie korytka odwodnieniowe na podjazd wybrać, by połączyć względy funkcjonalne z estetycznymi? Sprawdź w artykule.


Poznaj nasze produkty

Odwodnienia przydomowe pozwalają skutecznie zagospodarować wodę deszczową na posesji. W zależności od potrzeb, wykorzystując odwodnienie liniowe lub odwodnienie punktowe można zabezpieczyć teren przed niszczącym działaniem silnych opadów. Kratka ściekowa na podjeździe uniemożliwi spływanie wody do garażu i zalanie mienia. Szeroki wybór rusztów odwodnieniowych oraz kratek ściekowych pozwala na optymalne dopasowanie odwodnienia do warunków w miejscu montażu oraz wymagań inwestora. Ofertę odwodnień firmy ACO uzupełniają estetyczne i funkcjonalne bezprogowe odwodnienia prysznicowe. Rozwiązanie ShowerDrain otwiera przed architektami szerokie możliwości w zakresie projektowania przestronnych i wygodnych łazienek bez wykorzystania stopni. Najwyższa jakość produktów to gwarancja, że odwodnienie prysznicowe będzie bezpieczne, trwałe i higieniczne.Odwodnienia liniowe

Odwodnienie liniowe zewnętrzne to najpopularniejszy sposób odprowadzenia wody z powierzchni terenu. Kratki ściekowe do garażu skutecznie przejmują wodę opadową i zapobiegają tworzeniu się kałuż. Zabezpieczenie garażu przed wodą z podjazdu pozwala także zapobiec większym zniszczeniom i przetransportować wodę do zbiornika w celu ponownego zagospodarowania. Odwodnienie liniowe to system składający się z korytek i rusztów odwodnieniowych. Jaka kratka odwodnieniowa na podjazd będzie odpowiadała aranżacji terenu? Klient może wybrać wariant rusztu ze stali ocynkowanej, stali nierdzewnej, żeliwa lub tworzywa sztucznego, by dopasować wygląd odwodnienia liniowego zewnętrznego do otoczenia domu. Aby system działał prawidłowo, korytka ściekowe należy umieścić tak, by kratka ściekowa na podjeździe znajdowała się około 5 mm poniżej poziomu powierzchni. Kratki odpływowe zatrzymują większe zanieczyszczenia, uniemożliwiając blokowanie przepływu wody.

zobacz katalog


Odwodnienia punktowe - wpusty podwórzowe

Odwodnienia punktowe są stosowane przede wszystkim do usuwania wody z powierzchni o małym nachyleniu. Głównymi elementami systemu są wpusty podwórzowe oraz studzienki umieszczone w podłożu i połączone z instalacją kanalizacyjną. Odwodnienie punktowe często zakładane jest w ogrodach, w szczególności w pionach deszczowych odprowadzających ścieki do podziemnej kanalizacji. Wpusty podwórzowe wykorzystywane są także jako studzienka pod kran w ogrodzie. Odwodnienie punktowe może być również stosowane na wewnętrznych częściach podwórzy i placów, jeśli teren jest utwardzony.

zobacz katalog


Bezprogowe odwodnienia prysznicowe

Bezprogowe odwodnienia prysznicowe to niezwykle estetyczny i funkcjonalny system odwodnienia. W skład odwodnienia prysznicowego wchodzi odpływ wbudowany w posadzkę oraz przykrycie zwane potocznie kratką ściekową. Jego zadaniem jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Rozwiązanie ACO ShowerDrain to unikalne odwodnienia prysznicowe wyróżniające się doskonałą jakością, trwałością i praktycznymi cechami użytkowymi.


Najważniejsze cechy bezprogowego odwodnienia prysznicowego to:

  • swobodny dostęp do rury kanalizacyjnej po zdemontowaniu syfonu
  • elektropolerowana powierzchnia koryta i rusztu zmniejszająca przyleganie zanieczyszczeń
  • kilkanaście wzorów rusztów do wyboru
  • w wersji z kołnierzem poziomym i przyściennym
  • spawana stalowa konstrukcja bez ryzyka przecieku
  • niewielka wysokość przydatna przy remontach
  • łatwy w wymontowaniu i czyszczeniu syfon, pełen dostęp do rury odpływowej
  • unikatowe wyprofilowanie kratki zapobiegające spiętrzaniu wody

zobacz produkty
Bezpieczeństwo naszych produktów – atesty

Grupa ACO to jedna z czołowych firm obecnych na rynku technologii odwadniania. Oferowane rozwiązania w zakresie zarządzania wodami powierzchniowymi takie jak odwodnienie liniowe i odwodnienie punktowe pozwalają w sposób zorganizowany gromadzić, transportować, oczyszczać ponownie uwalniać wodę deszczową do środowiska, by przywrócić naturalną cyrkulację wodną. Wprowadzane, nowoczesne rozwiązania systemowe są odpowiedzią na zachodzące zmiany klimatyczne i pomagają zarządzać bezpieczeństwem wodnym zarówno ludzi, jak i środowiska.Znajdź najbliższy skład