Charytatywny "I Turniej Bokserski o Puchar Mrówki" w Brzozowie 2021-05-15, Aktualności

15 maja 2021 r.  na obiekcie MOSiR w Brzozowie odbył się „I Turniej Bokserski o Puchar Mrówki”, którego organizatorem jest Ośrodek Edukacyjno-Warsztatowy „Nasz Dom” przy Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie. Fani boksu zobaczyli w sumie 37 walk. W ringu swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy w czterech kategoriach wiekowych: młodziki, kadeci, juniorzy i seniorzy.

Turniej przyciągnął na stadion MOSiR w Brzozowie kibiców pięściarstwa oraz przedstawicieli organizatorów i władz miasta.
Klub bokserski Mrówka Brzozów reprezentował Mikołaj Kowalczyk, który jest podopiecznym Wojciecha Nędzy. Po trzech rundach jednogłośnie na punkty wygrał z Aleksem Pańko z klubu Budo Krosno. Zawodnicy walczyli w kategorii wagowej do 75 kg.
W przerwach miedzy walkami przed publicznością z mini koncertem wystąpiła Kamila Niewiadomska i Malwina Swalarz, zaś Andrzej Bieńczak wręczył trenerom pamiątkowe puchary i podziękował za zaangażowanie w rozwój dyscypliny.
Sprawnie zorganizowane widowisko sportowe w Brzozowie stało na wysokim poziomie. Na turnieju wystąpili pięściarze z kilkunastu klubów z całego kraju. Można było poczuć bokserski klimat rywalizacji i ducha walki.
Bardzo doniosłym akcentem podczas wydarzenia było wręczenie Dominikowi Kidzie z klubu Wisłok Rzeszów statuetki ufundowanej przez Jana Kokoszkę - czterokrotnego mistrza Polski. W 2020 roku Dominik zdobył złoty medal w mistrzostwach Polski seniorów w boksie olimpijskim. W finale wagi 69 kg turnieju w Wałczu pokonał Karola Łapawę z Gostynia. Statuetkę przekazał brat - Stanisław Kokoszka. W Brzozowie pokonał Michała Ożgę.

Impreza miała wymiar charytatywny. Pieniądze zebrane podczas turnieju zostaną przekazane dla podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie.