Znajdź sklep w swojej lokalizacji

Zadbaj o psa, gdy zima w ogrodzie

grudzień
Rok w ogrodzie

Nasze czworonogi nie zważają na zimową aurę, potrzebują aktywności na świeżym powietrzu i niezależnie od pogody musimy wypuszczać je do ogrodu. Jak zadbać o czystość oraz zapobiec przemarznięciu naszych pupili?

Zima naprzykrza się szczególnie tym psom, których natura nie wyposażyła w gęste futro i długi włos. Krótkowłose, małe pieski są szczególnie mało odporne na śnieg, wiatr i mróz. Te z kolei, których sierść jest długa i gęsta nie boją się chłodów, ale chlapa i pośniegowe błoto nie służą ich czystości i nastręczają pracy właścicielom.

Psia garderoba – w sam raz dla psa w ogrodzie

Z pomocą przychodzi tu bogata oferta garderoby dla czworonogów, tworzona z myślą o wygodzie i komforcie właścicieli oraz ich podopiecznych. Na stoiskach z akcesoriami dla zwierząt znajdziemy różne rodzaje płaszczyków, kubraków, kombinezonów i kurtek szytych na miarę różnej rasy piesków, dostosowanych do indywidualnych potrzeb, szczególnie na czas nieprzyjaznej, pogodowej aury. Bez trudu możemy zatem dobrać odpowiedni model, który sprawdzi się właśnie dla naszego pupila zimą podczas spacerów i zabaw w ogrodzie oraz uprości codzienną pielęgnację stworzenia.

Ubranka dla psów mają za zadanie przede wszystkich chronić przed mrozem i zabezpieczać przed nadmiernych wychłodzeniem zwierzaka. Jeśli mamy rasę psa nie skorą do dużej aktywności, preferującej krótki spacer przy nodze, a dodatkowo jest to piesek mały o krótkiej sierści, to koniecznie powinniśmy mieć na podorędziu wygodną dla niego odzież – kombinezon czy kurtka będzie stanowiła dobra izolację przed wilgocią i mrozem. Jeśli z kolei nasz pupil ma długą sierść, kręconą, puszystą, lepki śnieg szczególnie będzie dokuczliwy, przyklejając i zbrylając się wokół korpusu zwierzęcia, utrudniając tym samym swobodną zabawę, a także dodatkowo chłodząc, czasem nawet boleśnie. W takim przypadku ortalionowy, śliski kombinezon będzie dla czworonoga wręcz „wyzwoleniem”, a nam ułatwi czyszczenie psa po spacerze.

W ofercie sklepowej znajdziemy bardzo różne fasony ubranek:

  • ocieplające sweterki,
  • peleryny, w formie praktycznej derki zapinanej pod szyją i za przednimi łapkami okrywającej grzbiet, łatwe i szybkie w użyciu,
  • płaszcze z nieprzemakalnych tkanin, zapewniające ochronę przed padającym deszczem i śniegiem, często izolowane też ciepłą wyściółką wyposażone zwykle w odpinany lub nie kaptur,
  • ocieplane kurtki zapinane na szyi i klatce piersiowej, często z kapturem lub grubym kołnierzem, wykończone wewnątrz polarem lub futrem,
  • anoraki i kombinezony z miejscem na cztery łapy wykonane z różnych odpornych na warunki pogodowe materiałów, często też wyściełane grubym futrem.

Ubranka dostępne w ofertach producentów mają zwykle pełną możliwość regulacji. Wyposażone są też w dodatkowe elementy zwiększające wygodę użytkowania, a także bezpieczeństwo czworonoga, np. gniazdo przypinania smyczy, elementy odblaskowe i świecące.

Dodatkowo, w szczególnych przypadkach, kiedy zima jest wyjątkowo ostra, a nasze psy lubią długie spacery i częste przebywanie na dworze, możemy zakupić również ochraniacze na łapy. Zabezpieczają one przed mrozem, chronią również przed wnikaniem błota oraz soli z odśnieżanych ulic pomiędzy poduszki łapek.

Zdjęcia: Fotolia.com