Naturalne produkty KRONEN do upraw doniczkowych i ogrodowych

Kwiaty i zioła w doniczkach pojawiają się na balkonach i tarasach każdej wiosny. Aromatyczne zioła na parapecie uprawiane w doniczkach nie tylko cieszą oczy swoim wyglądem, ale mogą być też użyte jako przyprawa. Uprawa ziół i roślin ozdobnych często dominuje przydomowe rabaty. Bardzo popularnym rozwiązaniem staje się uprawa ziół w pojemnikach ustawionych w ogrodzie, lub w Wysokiej Grządce. Dzięki temu zioła nie zostaną zagłuszone przez inne rośliny. Uprawa w pojemnikach lub wysokiej grządce ułatwia dostarczenie roślinom właściwego podłoża i wysokiej klasy ziemi ekologicznej. Dowiedz się jak sadzić zioła w doniczce i czego użyć, żeby rosły zdrowo i obficie.


Podłoże

Ziemia do ziół to jeden z najważniejszych czynników mający wpływ na uprawę roślin. Dobra ziemia do ziół powinna być bogata w składniki odżywcze, które potrzebne są roślinom do wzrostu. Produkty KRONEN pochodzą tylko z naturalnych składników, dlatego spożywanie ziół jest bezpieczne dla zdrowia. Właściwie dobrana ziemia do ziół i warzyw powinna być lekka i przewiewna, co zapewni napowietrzenie korzeni.

KRONEN Ziemia BIO do ziół i warzyw 20L


Ziemia BIO do ziół i warzyw KRONEN to bogata w składniki odżywcze ziemia przeznaczona do upraw tych roślin w pojemnikach lub w wysokiej grządce. To podłoże do ziół eko skomponowane wyłącznie z naturalnych i ekologicznych składników.


Zobacz

KRONEN BEZ TORFU Podłoże uniwersalne 40L


Podłoże uniwersalne bez torfu jest odpowiedzią na świadome gospodarowanie surowcami naturalnymi o długim okresie odnawialności. Może być z powodzeniem wykorzystywane jako ziemia do ziół w dużych pojemnikach i w wysokiej grządce.


Zobacz


Kora

Naturalna kora ogrodowa pozyskiwana z drzew iglastych często wykorzystywana jest do ściółkowania gleby. Czasami używane są do tego zrębki dekoracyjne, które wpływają na wygląd przestrzeni pod krzewami. Kora sosnowa ogranicza wzrost chwastów, wysychanie gleby, a w okresie zimowym chroni korzenie przed przemarzaniem. Dobrej jakości kora z drzew iglastych, oprócz funkcji ochronnej, jest szalenie dekoracyjna.

KRONEN® Kora ogrodowa Frakcja 1 (5-20 mm)


Kora z drzew iglastych, frakcjonowana, drobna. Dzięki temu może być wykorzystywana przy uprawie młodych i miniaturowych roślin, często w domu w doniczce


Zobacz

KRONEN® Kora ogrodowa Frakcja 2 (20-40 mm)


Kora z drzew iglastych, frakcjonowana, średnia. Uniwersalna ściółka, polecana pod rośliny których wysokość nie przekracza dwóch metrów. Może być wykorzystywana do ściółkowania każdego rodzaju gleby.


Zobacz

KRONEN® Kora ogrodowa frakcja 3 (40-70 mm)


Kora z drzew iglastych, frakcjonowana, gruba. Składa się z dużych kawałków kory (40-70 mm). Szalenie dekoracyjna, wolno ulega procesom rozkładu.


Zobacz


System Wysoka Grządka

Coraz popularniejszym sposobem na aranżację balkonów i tarasów, ale także przestrzeni w ogrodzie, jest wysoka grządka. Ten system to nic innego jak podwyższone ogrodowe grządki lub pojemniki, dzięki którym możemy lepiej zorganizować podłoże dla roślin. Trzy warstwy podłoża, powinny wchodzić w skład wysokiej grządki. Warstwy spełniające konkretne zadania znajdują się wśród propozycji KRONEN..

KRONEN Wysoka Grządka ZRĘBKI warstwa 1


Warstwa 1 – izolacyjna, zapewnia właściwy drenaż podłoża. Składa się z ekologicznych zrębków z drzew iglastych.


Zobacz

KRONEN Wysoka Grządka KOMPOST warstwa 2


Warstwa 2 – magazyn składników odrzywczych. Zawiera certyfikowany, frakcjonowany kompost powstały wyłącznie z naturalnych odpadów roślinnych.


Zobacz

KRONEN Wysoka Grządka Podłoże uniwersalne
warstwa 3


Warstwa 3 – uprawna. Warstwa przeznaczona jest do sadzenia roślin ozdobnych, warzyw ziół czy bylin. Głównymi składnikami są wysokowartościowy torf z dodatkiem włókien drzewnych Ecofibrex®. W uprawach ekologicznych, może być zastąpiona podłożem KRONEN® Ziemia do warzyw i ziół z naturalnym nawozem.


Zobacz

Znajdź najbliższy skład