Wrzesień

We wrześniu zazwyczaj kończą się ciepłe dni i pojawiają się przymrozki. U schyłku wakacji kończymy wszelkie letnie prace pielęgnacyjne, takie jak podlewanie czy pielenie, a zaczynamy typowo jesienne, z najprzyjemniejszym sadzeniem na czele. Nowymi roślinami zapełniamy rabaty, warzywnik, szpalery wzdłuż płotu, pojedyncze stanowiska, poletko owocowe. Starannie przygotowujemy podłoże pod nowe założenia ogrodowe, uprzątamy skutki przymrozków, wnosimy do domu rośliny doniczkowe z tarasu.

  • Zabezpieczamy meble ogrodowe

    We wrześniu często gwałtownie kończy się lato, a przychodzą chłody i deszcze. Coraz rzadziej korzystamy z możliwości biesiadowania na tarasie. Meble ogrodowe nie będą już nam raczej potrzebne, więc powinniśmy jak najszybciej je zabezpieczyć przed kaprysami jesiennej pogody.

    »  Więcej informacji
  • Doniczkowe do domu

    Gdy zapowiadane są ochłodzenie i spadek temperatury poniżej 5°C, powinniśmy wnieść do domu wszystkie rośliny pokojowe, które wystawiliśmy w maju na taras i balkon: grubosze (na zdjęciu), wilczomlecze, fikusy, ketmie, bananowce itp. Niektóre rośliny pokojowe, np. oleander, wytrzymujące krótkotrwałe przymrozki mogą pozostać dłużej na zewnątrz, co wyjdzie im tylko na zdrowie, ponieważ ich pędy lepiej zdrewnieją.

    »  Więcej informacji

Pozostałe serwisy: