Wszystkie porady

Ilość znalezionych porad spełniających kryteria wyszukiwania: 506

 • więcej

  Tynki uniwersalne

  Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów oraz nowoczesnej formie produkcyjnej, na naszym rynku znajdziemy produkty do tynkowania, które z powodzeniem można zastosować zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz.

  2014-10-24
  Pozostałe porady
 • więcej

  Jak skonstruowane są nowoczesne okna?

  Elementami okna są rama, szyby, zawiasy i klamka. Ta z pozoru prosta konstrukcja okna musi być jednak doskonała, dlatego producenci nieustannie wprowadzają nowe technologie, materiały i rozwiązania. To dzięki ich wciąż nowym poszukiwaniom dzisiejsze nowoczesne okna bardzo różnią od tych sprzed kilkudziesięciu lat.

  2014-10-24
  Pozostałe porady
 • więcej

  Z czego wykonuje się ramy okienne? Okna PCW, okna drewniane, aluminiowe i z kompozytu

  Do domów jednorodzinnych najczęściej wybieramy okna o konstrukcji drewnianej lub z PCW. Są ogólnodostępne, w porównywalnych cenach i mają zbliżone parametry. Warto także zwrócić uwagę na okna wykonane z aluminium czy kompozytu.

  2014-10-24
  Pozostałe porady
 • więcej

  Od czego zależy, czy współczesne okna wspomagają wentylację wnętrz?

  W domach z wentylacją grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną zadaniem okien jest często zapewnienie napływu świeżego powietrza do wnętrz. W tym celu okna wyposaża się w nawiewniki, klapy i moduły wentylacyjne.

  2014-10-24
  Pozostałe porady
 • więcej

  Jakie rodzaje szyb stosuje się w nowoczesnych oknach?

  Współcześnie stosowane w budownictwie jednorodzinnym są okna jednoramowe, które składają się z szyb zespolonych. Do ich budowy stosuje się różne rodzaje szkła, uzyskując niezbędne parametry. Jakie szyby mamy do wyboru?

  2014-10-24
  Pozostałe porady
 • więcej

  Budowa tarasu na gruncie

  Taras na gruncie pozornie wygląda na prostą konstrukcję, jednak wymaga fachowej wiedzy i profesjonalnego wykonania.

  2014-10-23
  Pozostałe porady
 • więcej

  Odprowadzenie wody na balkonie

  Stojąca lub podciekająca woda na płycie balkonowej powoduje trwałe zniszczenia zarówno konstrukcji, jak i samych materiałów wykończeniowych. Zagraża również elewacji budynku, znajdującej się poniżej jego poziomu. Dlatego niezbędne jest umiejętne wykonanie drenażu pozwalającego na odprowadzenie wody na balkonie.

  2014-10-23
  Pozostałe porady
 • więcej

  Taras nad pomieszczeniem bez błędów

  Drobne niedopatrzenie przy budowie tarasu może pociągnąć za sobą kosztowne konsekwencje. Planując prace, należy rozważyć sprawdzone rozwiązania systemowe i fachowe wykonawstwo. Tylko wówczas mamy gwarancję, że taras nad pomieszczeniem będzie zbudowany bez błędów.

  2014-10-23
  Pozostałe porady
 • 2014-10-23
  Pozostałe porady
 • więcej

  Rodzaje balkonów

  Efektowna konstrukcja balkonu oraz jego estetyczne wykończenie mogą okazać się największą ozdobą budynku. Zanim jednak będzie upiększał nasz dom, powinien być dobrze wykonany, zgodnie ze sztuką budowlaną.

  2014-10-23
  Pozostałe porady
 • więcej

  Co decyduje o dobrych parametrach akustycznych okien?

  Aby wyciszyć hałas z zewnątrz, szczególnie jeśli dom stoi w dość głośnej okolicy, np. przy bardzo ruchliwej ulicy, warto zainwestować w okna dźwiękoszczelne.

  2014-10-23
  Pozostałe porady
 • więcej

  Układanie płytek tarasowych

  Ostatnim etapem budowy tarasu jest posadzka. Układanie płytek tarasowych czeka nas również podczas remontu zniszczonej nawierzchni. Każda sytuacja wymaga profesjonalnego podejścia do prac posadzkowych.

  2014-10-23
  Pozostałe porady
 • więcej

  Nowoczesne pokrycia bitumiczne – dachówki bitumiczne, płyty faliste, papy zgrzewalne

  Nowoczesne pokrycia bitumiczne swoją popularność zawdzięczają przystępnej cenie, nieskomplikowanemu montażowi, a także łatwej konserwacji. Nie bez znaczenia jest również atrakcyjne wzornictwo, które podąża za wzorami typowymi dla dachówki – także tych najnowszych modeli oraz gontów drewnianych.

  2014-09-10
  Pozostałe porady
 • więcej

  Pokrycia naturalne – dlaczego warto je stosować?

  Pokrycia naturalne, takie jak gonty drewniane czy strzech urzekają swoją naturalnością oraz niepowtarzalnym wyglądem. Wbrew pozorom są również trwałe, a ponadto pięknie się starzeją. Mają również niestety wady: nie są zbyt tanie, ponadto nie ma zbyt wielu ekip, które specjalizują się w ich układaniu.

  2014-09-10
  Pozostałe porady
 • więcej

  Odnawianie ogrodzenia drewnianego

  Znajdujące się na zewnątrz drewniane elementy posesji wymagają częstych zabiegów konserwacyjnych. Łuszcząca się farba czy nieestetyczne naloty na drewnianych sztachetach to ewidentne oznaki, że ogrodzenie drewniane wymaga odmalowania.

  2014-09-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Malowanie ogrodzenia metalowego

  Łuszcząca się farba czy ogniska rdzy na metalowych elementach to ewidentne oznaki, że ogrodzenie wymaga odmalowania. Najlepsza pora na malowanie ogrodzenia metalowego to ciepłe bezdeszczowe dni wiosenne, letnie lub jesienne.

  2014-09-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Remont kuchni – jak się do niego przygotować?

  : Mieszkając od lat w nieodnawianych wnętrzach lub kupując mieszkanie na rynku wtórnym, często stajemy przed poważnym wyzwaniem, jakim jest jego remont. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na działania zakrojone na szeroką skalę, odnawiamy pomieszczenia sukcesywnie. Po łazience, od której zazwyczaj się zaczyna się prace, przychodzi czas na remont kuchni.

  2014-09-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Nowoczesne dachówki ceramiczne – jak dokonać właściwego wyboru

  Za wyborem dachówek ceramicznych na pokrycie dachu przemawia wiele argumentów. Dachówki ceramiczne są idealne dla inwestorów, którzy chcą mieć pokrycie trwałe, prestiżowe oraz wykonane z naturalnego materiału. Współczesna oferta rynkowa zaspokoi najbardziej wymagających klientów.

  2014-09-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Dachówki cementowe – tańszy sposób na efektowny dach

  Dachówki cementowe są podobne do dachówek ceramicznych. Wytwarza się je natomiast z tańszych materiałów i przy zastosowaniu prostszej technologii produkcji. Nie bez znaczenia jest ich cena – znacznie niższa od pierwowzoru z gliny.

  2014-09-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Blachodachówka – popularne pokrycie dla współczesnego inwestora

  Blachodachówka należy do najbardziej popularnych pokryć dachowych. Inwestorzy cenią ją m.in. za atrakcyjną formę dachówki i niższą od niej cenę.

  2014-09-09
  Pozostałe porady

Pozostałe serwisy: