Wszystkie porady

Ilość znalezionych porad spełniających kryteria wyszukiwania: 395

 • więcej

  System rynnowy Rosa

  System rynnowa Rosa to rynna o średnicy 125 mm i rura spustowa 90 mm oraz bogaty asortyment kształtek. Rosa oferowana jest w 3 kolorach: brązowym, grafitowym i czarnym.

  2014-05-19
  Temat miesiąca
 • więcej

  Składzik na narzędzia ogrodowe – oszczędna alternatywa dla domku ogrodnika

  Składzik na narzędzia ogrodowe ułatwi ich porządkowanie i odpowiednie przechowywanie. Dzięki niemu narzędzia ogrodowe będą zawsze pod ręką. Nie zajmie też tak dużo miejsca jak domek ogrodowy.

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Mała łazienka – jak ją urządzić? Sprzęty do małych łazienek

  Właściciele małych łazienek muszą wykazać się większą kreatywnością w rozplanowaniu wnętrza niż posiadacze dużych metraży, jednak efekt ich pracy może okazać się o wiele ciekawszy. Mała łazienka stała się dla producentów sprzętu sanitarnego wyzwaniem - od lat prześcigają się w pomysłach na funkcjonalne i estetyczne rozplanowanie takiej przestrzeni.

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Mała łazienka – jak zaaranżować strefę umywalkową.

  Mała łazienka narzuca nam pewne ograniczenia dotyczące jej aranżacji. Nie zapominajmy jednak, że strefa umywalki jest bardzo ważna w niewielkiej łazience. Dobrze zagospodarowana przejmie funkcje innych obszarów. Umywalka jest też jednym z kluczowych sprzętów przesądzających o charakterze i stylu aranżacji wnętrza.

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Wydatki na remont: jak racjonalnie zaplanować wydatki remontowe?

  Wydatki na remont mieszkania czy domu nierzadko okazują się wyższe niż przypuszczaliśmy. Aby koszt remontu nie przerósł nieoczekiwanie naszych możliwości, warto się do niego odpowiednio przygotować. Jak zaplanować wydatki remontowe?

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Malowanie ścian – jakich błędów należy unikać?

  Malowanie ścian to zajęcie, z którym poradzą sobie nawet domorośli fachowcy. Efekt będzie trwały, jeśli podczas malowania ścian będziemy unikali popełnienia błędów. Ich lista jest długa. Oto najważniejsze, o których należy pamiętać.

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Budowa domu - formalności budowlane – jak ułatwić sobie start budowy?

  Formalności budowlane mogą ciągnąć się w nieskończoność. Chyba, że odpowiednio się do nich przygotujemy. Jak ułatwić sobie budowę domu i z bez większych przeszkód przejść przez formalności budowlane?

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Fundamenty i piwnice współczesnego domu - energooszczędność od podstaw

  Fundamenty przenoszą ciężar domu, chroniąc przed skutkami nierówno¬miernego osiadania gruntu, które jest częstym powodem zarysowania i pękania ścian. Trwałość i bezpie¬czeństwo konstrukcji zapewnia nie tylko wykonanie fundamentów zgod¬nie ze sztuką budowlaną, ale także użycie nowoczesnych materiałów do murowania.

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Impregnaty do drewna - wodorozcieńczalne, rozpuszczalnikowe i olejowe

  Drewno wystawione na działanie słońca i wilgoci traci swój efektowny wygląd i szybciej się starzeje. Aby temu zapobiec, należy je właściwie chronić i pielęgnować. Pomocne w tym będą odpowiednie impregnaty do drewna.

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Malowanie ścian kuchni i łazienki - dobór farb i narzędzi malarskich

  Malowanie ścian kuchni i łazienek należy do najtrudniejszych zadań wykończeniowych bądź remontowych. O tym, czy skończy się ono powodzeniem, w dużym stopniu decyduje właściwy dobór farb i narzędzi malarskich. Jaką farbę do kuchni i łazienki wybrać?

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Malowanie ścian i sufitu - przygotowanie podłoża

  Malowanie ścian i sufitu to najprostszy i najtańszy sposób odświeżenia naszych mieszkań oraz domów. Jednak zanim przystąpimy do malowania tych powierzchni, warto poznać kilka zasad dotyczących ich odnawiania. Przed przystąpieniem do przemalowywania ścian i sufitów najważniejszym zadaniem jest odpowiednie przygotowanie podłoża.

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Nowoczesne materiały izolacyjne do zabezpieczenia ścian fundamentowych i piwnic

  Odpowiednio wykonana izolacja fundamentów i ocieplenie ścian fundamentowych sprawią, że te przegrody domu będą trwałe, właściwie zabezpieczone przed wilgocią i przemarzaniem. Z czego powinna być wykonana izolacja fundamentów? Czym ocieplić ściany fundamentowe?

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Narzędzia ogrodowe, czyli ergonomia w pracach ogrodowych

  Narzędzia ogrodowe są niezbędne przy pracach porządkowych i pielęgnacyjnych na działce. Jakie narzędzia do ogrodu wybrać? Czy się kierować kupując mechaniczne i ręczne narzędzia ogrodowe?

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Ogrodzenie terenu budowy – co warto wiedzieć?

  Zagospodarowanie terenu, na którym ma stanąć dom obejmuje również ogrodzenie budowy. Jeśli nie planujemy wykonania od razu docelowego ogrodzenia działki, możemy zamontować tymczasowe ogrodzenie placu budowy.

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Plac budowy: ekologiczne aspekty organizacji i prowadzenia prac budowlanych

  Przygotowując plac budowy do zbliżających się prac nie zapominajmy o aspektach ekologicznych. Nadmierna dewastacja terenu przełoży się na większy koszt zagospodarowania działki po budowie domu, może też spowodować nieodwracalne i kosztowne straty.

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Malowanie ścian – jak przygotować ściany do malowania

  By ściany w nowym domu lub mieszkaniu były piękne przez lata, trzeba je odpowiednio wykończyć. Najprostszy sposób – malowanie ścian – wbrew pozorom wymaga dobrego przygotowania. Zanim przystąpimy do pierwszego malowania ścian naszego nowego lokum, musimy wcześniej odpowiednio przygotować podłoże. Bez prac przygotowawczych efekt nie będzie tak dobry.

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Altana a prawo budowlane - altanki i składziki ogrodowe w świetle przepisów

  Jak wybudować altanę zgodnie z prawem budowlanym? Jakie formalności czekają nas, gdy chcemy postawić altankę lub składzik ogrodowy na działce? Te pytania zadaje sobie każdy inwestor, chcąc stworzyć zaciszny kącik na posesji. Co warto wiedzieć przed wykonaniem altany?

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Bezpieczna budowa domu – bezpieczeństwo w trakcie prac i przyszłej eksploatacji budynku

  Przepisy BHP na budowie powinien znać każdy inwestor. Powinien on zadbać o zorganizowanie procesu budowy zgodnie z zawartymi w przepisach zasadami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. O czym warto pamiętać, aby budowa domu była bezpieczna?

  2014-04-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Markizy VMZ do okien pionowych

  Firma FAKRO doceniając skuteczność markiz w ochronie przed nagrzewaniem, wprowadza na rynek markizy do okien pionowych. Jest to całkowicie nowa grupa produktów przeznaczona do okien fasadowych. Obecnie, nie tylko okna dachowe ale wszelkie przeszklenia w budynku mogą być osłonięte markizami. Montowana na zewnątrz markiza VMZ do okien pionowych odbija promieniowanie słoneczne...

  2014-04-03
  PSB i Partner radzą
 • więcej

  IDEALNE PŁYTY DO EFEKTYWNEJ SUCHEJ ZABUDOWY

  Systemy suchej zabudowy to jedna z najbardziej sprawdzonych i niezawodnych technologii stosowanych w budownictwie na całym świecie. Rozwiązanie to również wśród polskich inwestorów zdobyło ogromne uznanie. Firma Fermacell, która już od ponad 40 lat jest wiodącym producentem płyt gipsowo-włóknowych i cementowych, wprowadziła płyty z krawędzią frezowaną TB, które są naturalnym...

  2014-04-01
  Temat miesiąca

Pozostałe serwisy: