Wszystkie porady

Ilość znalezionych porad spełniających kryteria wyszukiwania: 495

 • więcej

  Budowa tarasu na gruncie

  Taras na gruncie pozornie wygląda na prostą konstrukcję, jednak wymaga fachowej wiedzy i profesjonalnego wykonania.

  2014-10-23
  Pozostałe porady
 • więcej

  . Nowoczesne pokrycia bitumiczne – dachówki bitumiczne, płyty faliste, papy zgrzewalne

  Nowoczesne pokrycia bitumiczne swoją popularność zawdzięczają przystępnej cenie, nieskomplikowanemu montażowi, a także łatwej konserwacji. Nie bez znaczenia jest również atrakcyjne wzornictwo, które podąża za wzorami typowymi dla dachówki – także tych najnowszych modeli oraz gontów drewnianych.

  2014-09-10
  Pozostałe porady
 • więcej

  Pokrycia naturalne – dlaczego warto je stosować?

  Pokrycia naturalne, takie jak gonty drewniane czy strzech urzekają swoją naturalnością oraz niepowtarzalnym wyglądem. Wbrew pozorom są również trwałe, a ponadto pięknie się starzeją. Mają również niestety wady: nie są zbyt tanie, ponadto nie ma zbyt wielu ekip, które specjalizują się w ich układaniu.

  2014-09-10
  Pozostałe porady
 • więcej

  Odnawianie ogrodzenia drewnianego

  Znajdujące się na zewnątrz drewniane elementy posesji wymagają częstych zabiegów konserwacyjnych. Łuszcząca się farba czy nieestetyczne naloty na drewnianych sztachetach to ewidentne oznaki, że ogrodzenie drewniane wymaga odmalowania.

  2014-09-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Malowanie ogrodzenia metalowego

  Łuszcząca się farba czy ogniska rdzy na metalowych elementach to ewidentne oznaki, że ogrodzenie wymaga odmalowania. Najlepsza pora na malowanie ogrodzenia metalowego to ciepłe bezdeszczowe dni wiosenne, letnie lub jesienne.

  2014-09-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Remont kuchni – jak się do niego przygotować?

  : Mieszkając od lat w nieodnawianych wnętrzach lub kupując mieszkanie na rynku wtórnym, często stajemy przed poważnym wyzwaniem, jakim jest jego remont. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na działania zakrojone na szeroką skalę, odnawiamy pomieszczenia sukcesywnie. Po łazience, od której zazwyczaj się zaczyna się prace, przychodzi czas na remont kuchni.

  2014-09-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Nowoczesne dachówki ceramiczne – jak dokonać właściwego wyboru

  Za wyborem dachówek ceramicznych na pokrycie dachu przemawia wiele argumentów. Dachówki ceramiczne są idealne dla inwestorów, którzy chcą mieć pokrycie trwałe, prestiżowe oraz wykonane z naturalnego materiału. Współczesna oferta rynkowa zaspokoi najbardziej wymagających klientów.

  2014-09-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Dachówki cementowe – tańszy sposób na efektowny dach

  Dachówki cementowe są podobne do dachówek ceramicznych. Wytwarza się je natomiast z tańszych materiałów i przy zastosowaniu prostszej technologii produkcji. Nie bez znaczenia jest ich cena – znacznie niższa od pierwowzoru z gliny.

  2014-09-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Blachodachówka – popularne pokrycie dla współczesnego inwestora

  Blachodachówka należy do najbardziej popularnych pokryć dachowych. Inwestorzy cenią ją m.in. za atrakcyjną formę dachówki i niższą od niej cenę.

  2014-09-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Blacha płaska – co oferuje współczesny rynek

  Współcześnie produkowana blacha płaska wyróżnia się wysoką jakością oraz szerokim asortymentem, który zaspokoi potrzeby wielu inwestorów.

  2014-09-09
  Pozostałe porady
 • więcej

  Kanalizacja zewnętrzna w domu – przyłączenie do sieci i studzienki betonowej

  Budowa domu wymaga każdorazowo rozwiązania sposobu odprowadzania ścieków z budynku. W tym celu niezbędna jest kanalizacja zewnętrzna. Jak wykonać przyłącze kanalizacyjne? Jak podłączyć się do istniejącej studzienki betonowej?

  2014-09-08
  Pozostałe porady
 • więcej

  Kanalizacja zewnętrzna w domu – przyłącze studzienki z tworzywa, włączenie do kolektora

  Przyłączenie kanalizacji do istniejącej studzienki z tworzywa nie stanowi większego problemu. Warto jednak wiedzieć, jak je wykonać. Równie ważne jest włączenie przyłącza do kolektora. Jak powinno wyglądać?

  2014-09-08
  Pozostałe porady
 • więcej

  Zagospodarowanie wody deszczowej

  Woda deszczowa, jak i ta pochodząca z roztopów wymaga odpowiedniego zagospodarowania. Jednym ze sprawdzonych sposobów na zagospodarowanie wody deszczowej jest jej rozsączanie do gruntu. Dobrym sposobem jest również zbieranie deszczówki i wykorzystywanie jej np. do podlewania ogrodu.

  2014-09-08
  Pozostałe porady
 • więcej

  Automatyczny system nawadniający – dlaczego warto go zamontować?

  W uporządkowanym i zadbanym ogrodzie nie powinniśmy pozostawiać kwestii nawadniania przypadkowi. Automatyczny system nawadniający zadba o precyzyjne, dyskretne i oszczędne podlewanie. Z czego składa się taka instalacja?

  2014-09-08
  Pozostałe porady
 • więcej

  Automatyczny system nawadniający – o czym pamiętać, jak rozbudować?

  Automatyczny system nawadnia można z czasem rozbudować. Dzięki temu jego wykonanie można rozłożyć w czasie, nie narażając się na zbyt duże, jednorazowe koszty. O jakie elementy warto go z czasem uzupełnić? O czym pamiętać przed montażem systemu?

  2014-09-08
  Pozostałe porady
 • więcej

  Czyszczenie elewacji

  Tynkowana elewacja wymaga od nas regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli tynk nie jest spękany i nie wymaga poważniejszych działań naprawczych, ściany wystarczy dokładnie umyć. Czyszczenie elewacji – co warto wiedzieć?

  2014-09-08
  Pozostałe porady
 • więcej

  Jak usunąć pleśń z elewacji?

  Pleśń na elewacji nie tylko szpeci budynek, ale przede wszystkim wywiera szkodliwy wpływ na budynek i jego mieszkańców. Z pleśnią na zewnętrznej ścianie budynku trzeba walczyć już od momentu, kiedy zauważymy jej pierwsze symptomy.

  2014-09-08
  Pozostałe porady
 • więcej

  Mech na dachu. Jak z nim walczyć?

  Nieduże skupiska zielonego mchu, porastającego połacie, nie wydają się niczym groźnym. Tymczasem, mech na dachu jest zapowiedzią przyszłych przecieków, co dla właściciela domu może oznaczać rychły remont.

  2014-09-08
  Pozostałe porady
 • więcej

  Dom ekologiczny - blaski i cienie ekologicznych koncepcji domu

  Dom na XXI wiek to budynek, który powinien spełniać nie tylko wymogi jego mieszkańców, ale także coraz bardziej restrykcyjne przepisy budowlane i narzucane przez UE dyrektywy związane z ochroną środowiska. Ma się więc w nim nie tylko wygodnie mieszkać, ale równie ważne jest, by był tani w eksploatacji i nie szkodził środowisku. Wszystkie te idee są bliskie tzw. budownictwu...

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Komfortowy dom – oczekiwanie inwestorów, propozycje producentów

  Komfort życia buduje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zgromadzonego dobytku materialnego. Liczy się również wygoda oraz zminimalizowanie wysiłku domowników wkładanego w obsługę domu. Komfortowy dom – jaki powinien być?

  2014-08-07
  Pozostałe porady

Pozostałe serwisy: