Wszystkie porady

Ilość znalezionych porad spełniających kryteria wyszukiwania: 477

 • więcej

  Dom ekologiczny - blaski i cienie ekologicznych koncepcji domu

  Dom na XXI wiek to budynek, który powinien spełniać nie tylko wymogi jego mieszkańców, ale także coraz bardziej restrykcyjne przepisy budowlane i narzucane przez UE dyrektywy związane z ochroną środowiska. Ma się więc w nim nie tylko wygodnie mieszkać, ale równie ważne jest, by był tani w eksploatacji i nie szkodził środowisku. Wszystkie te idee są bliskie tzw. budownictwu...

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Komfortowy dom – oczekiwanie inwestorów, propozycje producentów

  Komfort życia buduje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zgromadzonego dobytku materialnego. Liczy się również wygoda oraz zminimalizowanie wysiłku domowników wkładanego w obsługę domu. Komfortowy dom – jaki powinien być?

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Odbiór mieszkania od dewelopera – jak przygotować się do odbioru?

  Odbiór mieszkania od dewelopera to ważny krok do zamieszkania u siebie. Aby nie odkrywać usterek, gdy będzie już za późno, warto odpowiednio przygotować się na tę sytuację.

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Oszczędzanie energii – standardem budownictwa XXI wieku

  Początek XXI wieku w budownictwie charakteryzuje silny trend, który stawia na oszczędzanie energii. Energooszczędność nie jest jednak jedynie kwestią mody, przepisów unijnych czy obowiązujących od 2014 również w Polsce przepisów budowlanych. Coraz częściej jest to również świadoma potrzeba inwestorów, którzy decydują się na wyższe koszty inwestycyjne z perspektywą tańszej...

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Impregnacja drewna – przygotowanie podłoża

  Impregnacja drewna musi zostać poprzedzona odpowiednim przygotowaniem podłoża. Od tego w dużym stopniu zależy skuteczność impregnacji.

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Sprzęty podwieszane w łazience – stelaże instalacyjne do sedesu i innych elementów wyposażenia

  Gdy w łazience brakuje miejsca warto zamontować urządzenia sanitarne na stelażach. Dzisiaj w ten sposób można zainstalować zarówno sedes wiszący, umywalki, wiszący bidet, baterie czy uchwyty dla osób niepełnosprawnych.

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Narzędzia do tapetowania ścian

  Tapetowanie ścian należy poprzedzić przygotowaniem niezbędnych narzędzi. Odpowiednie narzędzia do tapetowania usprawnią i przyspieszą prace, a poza tym przyczynią się do osiągnięcia perfekcyjnego efektu.

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Tapetowanie ścian - przygotowanie podłoża

  Wpływ na to, czy tapeta będzie efektowną ozdobą ściany, ma nie tylko jej wybór. Równie ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Tapetowanie ścian – jak się do niego przygotować?

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Ogrzewanie domu – dom jako akumulator ciepła - nowe spojrzenie na oszczędne gospodarowanie energią cieplną w domu

  Jeśli budynek w ciągu dnia nie gromadzi energii, wieczorem po zachodzie słońca lub gdy dzień jest pochmurny we wnętrzach szybko robi się chłodno i nieuniknione jest ogrzewanie domu. Są jednak sposoby, by zatrzymać zgromadzoną energię na dłużej.

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Budżet rodzinny – dlaczego warto go sporządzać?

  Kontrolowanie wydatków rodzinnych jest kluczem do zbudowania stabilnej sytuacji finansowej rodziny, co pozwala na zaspokojenie wszystkich potrzeb i zbudowanie poczucia bezpieczeństwa domowników. Jak zaplanować budżet rodzinny?

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Dom energooszczędny – jak wybrać projekt i miejsce pod budowę

  We współczesnym budownictwie domów jednorodzinnych do coraz częściej wybieranych przez inwestorów projektów należą domy energooszczędne. Ich upowszechnieniu sprzyjają regulacje prawne, zwłaszcza wprowadzone w 2014 roku restrykcyjne Warunki Techniczne.

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Układamy tynki gipsowe - jak przygotować podłoże?

  Jeśli zdecydujemy się na tynk gipsowy jako wykończenie ścian i sufitów, zwróćmy szczególną uwagę na odpowiednie przygotowanie podłoża. Ten etap prac jest szczególnie ważny w przypadku tynków gipsowych, które zalicza się do jednowarstwowych.

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Opłaty za mieszkanie – jak na nich oszczędzić?

  Według danych GUS, pond 20% swoich dochodów (po odjęciu podatku) Polacy przeznaczają na mieszkanie, a konkretniej, na wydatki związane z kosztami eksploatacyjnymi. Drożeją ceny energii (szczególnie cieplnej), najem mieszkań, usługi kanalizacyjne. Szacuje się, że czteroosobowa rodzina wydaje ok. 880 zł na utrzymanie mieszkania. Czy da się dzisiaj zaoszczędzić, i jeśli tak, to...

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Wykańczanie mieszkania w stanie deweloperskim – jak zaplanować prace

  Chociaż wielu deweloperów proponuje mieszkania już wykończone, to jednak największym powodzeniem cieszą się lokale w tzw. stanie deweloperskim, czyli do samodzielnego wykończenia. Jak zorganizować prace wykończeniowe, by wprowadzić się w zamierzonym terminie? Wykończenie mieszkania – sprawna organizacja

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Kolejność prac wykończeniowych

  By odpowiednio zorganizować pracę fachowcom należy mieć świadomość, jaka powinna być kolejność prac wykończeniowych. Pamiętajmy, że niektóre można wykonywać równolegle, np. pracę elektryka, glazurnika i hydraulika.

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Beton komórkowy - jak dobrać rodzaj bloczków betonu komórkowego do parametrów ścian

  Beton komórkowy to materia, który powstaje z piasku kwarcowego lub popiółu, cementu, wapna i wody. Charakterystyczna dla betonu komórkowego jest porowata budowa, której zawdzięcza on m.in. dobre właściwości termoizolacyjne. Na co należy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni beton komórkowy do budowy ścian?

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Remont mieszkania – jak się do niego przygotować?

  Planując remont mieszkania, należy wziąć pod uwagę wiele ważnych elementów i poczynić niezbędne przygotowania. Zminimalizujemy wówczas wystąpienie błędów oraz problemów, które jak wiemy, nie omijają żadnego inwestora.

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Tynki zewnętrze – jaki mamy wybór?

  Tynki to najpopularniejszy oraz najtańszy sposób wykańczania ścian zewnętrznych. Stosuje się je także, jeśli tynk ma być układany na murze (będzie stanowił wykończenie ściany jednowarstwowej lub warstwy elewacyjnej ścian trójwarstwowych), wybór najczęściej pada na tynki tradycyjne, grube. Do wykańczania ścian dwuwarstwowych metodą lekką mokrą zwykle używa się tynków...

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Przydomowa oczyszczalnia ścieków – co warto o niej wiedzieć? Zalety przydomowych oczyszczalni

  Przydomowe oczyszczalnie ścieków stosuje się na terenach nieskanalizowanych. Instaluje się je jako zamienniki zbiorników bezodpływowych, czyli szamba.

  2014-08-07
  Pozostałe porady
 • więcej

  Przydomowa oczyszczalnia ścieków – formalności i lokalizacja

  Przydomowa oczyszczalnie ścieków nie może być zlokalizowana w przypadkowym miejscu. Należy przestrzegać wytycznych dotyczących jej umiejscowienia m.in. względem granicy działki, okien i drzwi zewnętrznych budynku oraz studni wody pitnej.

  2014-08-07
  Pozostałe porady

Pozostałe serwisy: