Sklepy PSB-Mrówka - Grupa Polskie Składy Budowlane SA

Dzień:

00:00
00:00
00:00
00:00

Zima 2013

zobacz »

Jesień 2013

zobacz »

Lato 2013

zobacz »

Wiosna 2013

zobacz »
 

Marzec

Zima powoli ustępuje, ale do końca miesiąca na pewno da jeszcze o sobie znać, zaskakując nas gwałtownymi opadami śniegu, porywistymi wiatrami i nocnymi przymrozkami. Nie powinniśmy raczej liczyć na ustabilizowaną aurę - musimy być przygotowani na wszystko. Z większymi pracami ogrodniczymi trzeba poczekać, aż miną przymrozki, a ziemia przeschnie. W marcu czekają nas ostatnie zimowe prace pielęgnacyjne i już wiosenne prace przygotowawcze. Kończymy cięcie roślin, a zaczynamy sadzenie.

Kosiarka do przeglądu

Po przymusowym, pięciomiesięcznym postoju kosiarka raczej się nie nadaje do użycia. Początek sezonu to dobra okazja, by przeprowadzić jej kompleksowy przegląd. Przede wszystkim musimy naostrzyć nóż tnący i wymienić olej, a także sprawdzić świece, wyczyścić filtr powietrza, naoliwić koła i sprawdzić gumowy przewód paliwowy.

więcej »

Sadzimy drzewa i krzewy

Sadzenie to jedna z najprzyjemniejszych prac ogrodowych. Kończy okres planowania ogrodu, a zaczyna proces tworzenia i kształtowania przestrzeni wokół domu. Musimy je wykonać starannie i zgodnie ze sztuką ogrodniczą, ponieważ później wszelkie zmiany są trudne do przeprowadzenia i odbijają się na zdrowiu rośliny.

więcej »

Sadzimy drzewka owocowe

Na początek w przygotowanym jesienią poprzedniego roku miejscu wykopujemy dołki według sporządzonego planu. Podczas kopania urodzajną ziemię z wierzchu sypiemy na jedną, a nieurodzajną z głębi dołka na drugą kupkę. Dół pod drzewko powinien mieć szerokość 30 cm, a głębokość ok. 50 cm.

więcej »

Pielęgnacja trawnika po zimie

W czasie pielęgnacji trawnika bardzo często zapominamy o trzech bardzo ważnych czynnościach - wertykulacji, aeracji i piaskowaniu trawnika. Są one nie mniej ważne niż koszenie, nawożenie i podlewanie. Aeracja to zabieg mający na celu napowietrzenie i rozluźnienie gleby. Dzięki aeracji zwiększamy elastyczność trawnika, pobudzamy trawę do wzrostu, zwiększa się masa korzeniowa, poprawia się wnikanie wody i nawozów.
więcej »
 

Grupa Polskie Składy Budowlane SA, siedziba: Wełecz 142, 28-100 Busko Zdrój,
wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Kielcach pod nr KRS 0000015152,
NIP 655-16-40-402, kapitał zakładowy – wpłacony: 24.170.000 zł.