Kwiecień

Pobudka! Do ogrodu zawitała wiosna. Pora intensywniej się zająć ogrodem. Nocne przymrozki pewnie dadzą jeszcze o sobie znać, dlatego nie powinniśmy na razie chować osłon. Kalendarz prac jest szczelnie wypełniony. Rozpoczynamy siewy, sadzenie i nawożenie. Pierwszy raz w sezonie kosimy trawę, zakładamy też trawnik. Sporo będzie też prac pielęgnacyjnych.

 • Zakładamy trawnik

  Kwiecień jest najlepszym wiosennym miesiącem na założenie trawnika. Prace warto zacząć już na początku miesiąca, bo samo przygotowanie podłoża zajmie nam kilka tygodni. Pierwszym i najważniejszym zabiegiem jest zniszczenie chwastów wieloletnich - perzu, szczawiu i komosy.
  »  Więcej informacji
 • Pierwsze koszenie trawnika

  Jeżeli chcemy mieć piękną, zieloną murawę, powinniśmy trawnik podlewać, odchwaszczać, nawozić i systematycznie kosić. Częste koszenie poprawia wygląd, wzmacnia źdźbła, zapobiega utracie składników pokarmowych i ogranicza wzrost chwastów.
  »  Więcej informacji
 • Nawozimy trawnik

  Nawożenie trawnika daje wymierne korzyści: nie tylko wzmacnia darń, poprawiając jej wygląd oraz zwiększając trwałość i odporność na deptanie, ale także ogranicza występowanie chwastów. Wiosenne zasilanie trawnika przeprowadzamy po pierwszym koszeniu, czyli zazwyczaj w połowie miesiąca.

  »  Więcej informacji

Pozostałe serwisy: